Jump to content

Dizüstü Pc Almayı Düşünüyorum Yardım

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.Allah'ın izniyle seneye üniversiteye gidicem ve bilgisayar mühendisliği bölümünü okumayı düşünüyorum.Bu yüzden bir diz üstü bilgisayar almaya karar verdim bu sebeple sizlere danışma ihtiyacı duydum.Benim baktığım bir makina var.
[code]http://www.bimeks.com.tr/urun/111890/toshiba-qosmio-x500-11g.aspx[/code]

üniversitede okurken bu makina çok mu fazla iyimi bunu öğrenmek istiyorum birde şunu ekleyiyem tavsiye ediceğiniz makinalar yeni çıkan oyunları iyi bir şekilde çalıştırabilsin :rolleyes:

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum...

Edited by prolive

[quote name='prolive' date='30 May 2011 - 16:02 ' timestamp='1306771327' post='1021041']
Merhaba arkadaşlar.Allah'ın izniyle seneye üniversiteye gidicem ve bilgisayar mühendisliği bölümünü okumayı düşünüyorum.Bu yüzden bir diz üstü bilgisayar almaya karar verdim bu sebeple sizlere danışma ihtiyacı duydum.Benim baktığım bir makina var.
[code]http://www.bimeks.com.tr/urun/111890/toshiba-qosmio-x500-11g.aspx[/code]

üniversitede okurken bu makina çok mu fazla iyimi bunu öğrenmek istiyorum birde şunu ekleyiyem tavsiye ediceğiniz makinalar yeni çıkan oyunları iyi bir şekilde çalıştırabilsin :rolleyes:

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum...
[/quote]
İşlemci ÜreticisiIntel®
İşlemci ModeliCore™ i7
İşlemci Numarası720QM
İşlemci Hızı1,6 GHz
İşlemci Hızı-HızlandırılmışTurbo Boost Teknolojisi İle Max. 2,80 GHz
Bellek8 GB
Disk Kapasitesi1 TB
Disk Dönüş Hızı5400 rpm
Ekran Boyutu18,4"
Ekran Kartı Belleği1 GB
Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 px
Ekran KartıNvidia GeForce GTS 360M
İşletim SistemiWindows 7 Home Premium
Ağırlık4,60 kg
Ön Bellek (L2 Cache)6 MB
Veri yolu Hızı1333 MHz

oyun oynamayı unut ayrıca ekran boyutuna baktım çok büyük kullanışlı değil yani taşımaya iyi gelmez yeni çıkanlarda rpm 7200 iken bunda 5400 hem artı hem eksi özelliği batarya uzun süre gitmesi için iyi ama performans için iyi değil
toshibalar 3 seriden oluşur
sırayla tetra satellite ve @osmio bu özelliklerine göre senin seçtiğin @osmio serisi olduğu için isminden dolayı pahalı bence satellite serisinden seç ve i5 işlemciden beğen sakın i3 ten beğenme çünkü akıllı hafıza i5 ve üst modellerinde çalışıyor yani bilgisayarın performansı yetmeyince akıllı hafıza otomatik devreye giriyor turbo şeklinde i3 lerde bu özellik var ama manuel devreye giriyor

ama illada bir örnek istersen Toshiba Satellite A665-11Z senin seçtiğinden daha iyi
bir iki alt modelinede alabilirsin.

iyi forumlar

benim fikrim:
masaüstü bilgisayar alman yönünde olur.
laptop,a verilen paraya yazık bence
sadece taşıma kolaylığı var ama sen sürekli işin gereği
taşıyacaksan al.
performans ve dayanıklılık bakımından masaüstü diyorum
bende masaüstü vede dizüstü var ama ben sürekli masaüstü
pc yi kullanıyorum,seçim senin...

Bende param olursa şunu almayı düşünüyorum buyur sana nasipmiş :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv7-6000st-intel-core-i7-2630qm-2ghz-8gb-2tb-173-tasinabilir-bilgisayar-lc750ea/ProductDetails.aspx?productId=bd760584&categoryId=98

öncelikle bu ürünü kaçırma derim ssd disk bile var ddr5 ekran kartı 1.5 gb 12 gb ram
3600 TL

[quote]http://www.sadecenotebook.com/MSI-GT680-059TR-Core-i7-2630-20-Ghz-12-GB-128-SSD-500GB-15-GB-VGA-156-Win-7-Home-Premium,PR-5524.html[/quote]

öncelikle bu ürünü kaçırma derim ssd disk bile var ddr5 ekran kartı 1.5 gb 12 gb ram
3600 TL

[quote]http://www.sadecenotebook.com/MSI-GT680-059TR-Core-i7-2630-20-Ghz-12-GB-128-SSD-500GB-15-GB-VGA-156-Win-7-Home-Premium,PR-5524.html[/quote]

MSI GT680-059TR Core i7-2630 2.0 Ghz 12 GB 128 SSD 500GB 1.5 GB VGA 15.6'' Win 7 Home Premium önerinizi inceledim çok güzel ve kullanışlı bir makina . apdullahiskender arkadaşımada teşekkürler az kalsın hiç yoktan işe yaramaz bir makina alıcaktım.Arkadaşlar daha uygun fiyata güçlü hızlı oyunlarda çok iyi olan bir makina öneriniz varsa yazarsanız sevinirim hepinize çok teşekkürler

Edited by prolive

[quote name='prolive' date='31 May 2011 - 14:31 ' timestamp='1306852304' post='1021563']
MSI GT680-059TR Core i7-2630 2.0 Ghz 12 GB 128 SSD 500GB 1.5 GB VGA 15.6'' Win 7 Home Premium önerinizi inceledim çok güzel ve kullanışlı bir makina . apdullahiskender arkadaşımada teşekkürler az kalsın hiç yoktan işe yaramaz bir makina alıcaktım.Arkadaşlar daha uygun fiyata güçlü hızlı oyunlarda çok iyi olan bir makina öneriniz varsa yazarsanız sevinirim hepinize çok teşekkürler
[/quote]

bunun daha hızlısı yok suan alacaksan bunu alacaksın buda senı uzunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn bır sure tasır sırtında hemde cokkkkkkkkkk uzunn bır sure

Edited by sessizada01

[quote name='sessizada01' date='31 May 2011 - 16:37 ' timestamp='1306852629' post='1021568']
bunun daha hızlısı yok suan alacaksan bunu alacaksın buda senı uzunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn bır sure tasır sırtında hemde cokkkkkkkkkk uzunn bır sure
[/quote]

Maingear eX-L17 bundan daha hızlısı yok :D

Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen yüksek frekanslı işlemcisiyle öne çıkan eX-L17'nin diğer donanım özellikleri de oldukça iddialı. Ekran kartı olarak Nvidia'nın GeForce GTX 485M 2GB GDDR5 çözümünü kullanan sisteme 16GB DDR3 bellek eşlik ediyor. Dilendiği takdirde iki adet optik sürücü ile konfigüre edilebilen sistemede depolama sürücüsü olarak OCZ'nin 480GB kapasiteli Vertex 3 SSD sürücüsünün çiftine yer veilirken, Intel ve yine OCZ'nin daha düşük kapasiteli SSD sürücüleri de alınabiliyor.17.3-inç boyutunda ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde LED backlit tabanlı 120Hz ekrana sahip olan ve Nvidia'nın 3DVision teknolojisine destek sunan dizüstü bilgisayara 8 hücreli pil güç veriyor. Bu sınıftaki diğer pek çok dizüstü bilgisayarda olduğu gibi performansın taşınabilirlikten önce geldiği sistemin ağırlığı 3.9 Kg. Sistem her gün taşınmaya pek müsait olmasa da dilendiği takdirde oyun turnuvaları veya ev partilerine taşınma olanağı tanımakta.

Edited by xboxhunter16

[size="3"][color="#FF0000"]bence bir laptopa o kadar para vermeye değmez... hem laptopda oyun oynamak zevk vermez bence :) bence tavsiyem idarelik ve ekonomik bir tercih yap [/color][/size]

[quote]http://www.vatanbilgisayar.com/acer-as5745g-486g64mnks-as5745g-core-i5-480m-2.66ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-2048mb-gt420m-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=53811[/quote]

Edited by ilx_199

Paranın çoktan az olması sırasına göre markalar:
Sony
Toshiba
Asus
Hp
Acer
Dell
Lenovo
ve Diğerleri...
Modelleri sana kalmış kullanmıyacağın özelliğe para verme. Mühendislik okuyacaksan ekran kartına ve işlemci hızına dikkat et. Üniversite okuyacağın için de küçük olmasına ve 3G gibi özellikli olmasına dikka et. Tabiki HDMİ çıkışı çok önemli bağlanabilirlik açısından. Diğerleri standart zaten.
Tavsiye edebileceğim:
Sony Vaio VPC-Z13V9E/X Intel Core i7 640M 2.8GHZ 6GB 256GB SSD 13.1" Taşınabilir Bilgisayar
Asus U33JC-RX115V Intel Core i5 450M 2.4GHZ 4GB 500GB 13.3" Taşınabilir Bilgisayar

Edited by osh

Almadı iseniz bir süre bekleyin Fiyatlar dip yaptı üst seviye ürünlerde bir miktar daha düşüş olacak. Kampanya rüzgarlarına kapılmayın. Büyük firmalar kampanya yaptığında bir 15-20 gün bekleyin herhangi bir bilgisayarcıdan daha ucuza alırsınız aynı ürünü....

Ayrıca marka yerine ürün özelliklerine baksanız daha iyi. Aynı ürün A firmasında 1000 TL iken sırf adı tanınmıi marka diye 1500 TL vermeyin. Nasıl osla kullanılan bileşenler aynı.

Edited by kilikya

Arkadaşlar çok sağolun kafamda baya bir şey oluştu.20gün sonunda sınavdan başarılı çıkarsam bu bilgiler ışığında iyi bir makina alıcam inşallah hepinize çok teşekkür ederim...