Jump to content

Pc Yavaş Açılıyor.

delgado__gkhn
 Share

Recommended Posts

Merhaba

Yaşadığım bir sorunu size aktaracağım.

Bilgisayarıma dün format attım. Win 7 ultimate msnd 12.05.2011 sürümlü sistemi... Yani en günceli...Herhangi bir oynama yok üzerinde... MSDN sitesinden kontrol ettim. Neyse...

Ama attıktan sonra bilgisayarımda yavaşlama var. Bu yavaşlama pc sürekli açıkken olmuyor. En başta açılırken oluyor.

Oturum açılıyor yazısı çıktıktan sonra ses geliyor ya... İşte o aradaki zaman diliminde bilgisayarımda bir hantallık görüyorum. Program açmayı denediğimde hemen açılmıyor, 30 saniye falan bekliyor, öyle açılıyor..

Driverlar güncel, cclenar ile temizlik yaptım, advanced system care ile onarma yaptım. msconfig den başlangıçta çalışan dosyaları azalttım(3 program çalışıyor sadece) virüs programım olan eset in başlangıç ayarlarını düzenledim.
Yapmadığım şey kalmadı yani

Sistemim 64 bit.
reloaded ile etkinleştirildi. ama kendi elimle yaptım. Yani orjinal bir şekilde sisteme sahip oldum.

1 ay öncesine kadar başlat menüsü açılıyor ve ardından gelen süreç normal işliyordu. Yani başlat menüsü açıldıktan sonra ben hemen bir program açmayı denediğimde programın açılış süresi maksimum 10 saniye olurdu. ama şimdi 40 saniyeye kadar çıkıyor.. Hdd ssd değildir.

Son bir şey daha: PC im gayet güçlü bir bilgisayardır. Şüpheniz olmasın

Sizin var mı bir öneriniz?

bence biraz özelliklerinden bahsetsen işlemcin hardiskin ekran kartın rem ve bunların detaylı özellikleri sonra bilen arkadaşlar sana yardımcı olurlar
"[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Son bir şey daha: PC im gayet güçlü bir bilgisayardır. Şüpheniz olmasın " demekle iş bitmiyor [/font][/color]

[b]1 ay öncesine kadar herşey normal diyosunuz 1 içerisinde yüklediğiniz programlardan yaptıgınız updatelerden dolayı bu yavaşlık olur belliki bi kasılma var açar açmaz görev yöneticisine gidip işlemlerden neyin böyle işlemi zorladıgınza bakın ama benm gördüm kadarıyla sağ altta eset var ayarları yaptım demişinz ama ilk açar açmaz kendini güncellemeye çalışıyosa ondan dolayı olabilir o kasılma bu sorunun tek çözebiliceniz msconfig ayarları o ayarlarıda yaptım diyosunuz size tavsiyem alın yedeği elinize yapışacak deildir herhalde yeniden format atın çünkü sikayet çok kıl bi şikayet geçici yani:D[/b]

[b]şunu uygula bakalım faydası olacakmı

resımdekıyle aynı olsun

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1307299708__hz.png[/img]

burdan da açılıs hıc testı yap

[code]http://www.tnctr.com/topic/172921-bilgisayarynyz-ne-kadar-surede-acylyyor/page__p__1020905__fromsearch__1#entry1020905[/code][/b]

çok seçenekli bir sorun.driver sorunu ilk başta akla gelen.sonra kullandığınız bir program kasma yapabilir.sonrasında kasa içindeki bağlantıları bir kontrol edin derim.kullandığınız sistemle de alakalı olmuş olabilir.v.s v.s....

kardeşim öncelikli olarak pc bakım optimize eden en iyi program olan avgtuneup il pc tarat geniş program terazisi var avgtuneupta bi incele ben çökmek üzere olan allak bullak olmuş pc leri bunla düzelttim kaçdefa
http://www.multiupload.com/M2X9CIGY6T

Edited by casper0007