Jump to content

Windows 7 Program Sorunları

ques1
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar
benim bir sorunum var

windows 7i ne kadar kullanmak istesemde o kadar çok problem çıkarıyorki xp den ayrılamıyorum
xpde çalışan programlar w7 geçince çalışmıyor appcrash hatası veriyor bunun nedeni nedir

örneğin bir oyun oynuyorum D: sürücüsünde bu oyun Xp iken açılıyor fakat

w7 yaptıgımda D: sürücüsüne girip oyunu açmaya kalktığımda açılmıyor hata veriyor Appcrash olarak
bunun nedeni nedir nasıl engelleriz anlamış değilim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

örnek bir program ismi vereyim joytokey xpde sorunsuz çalışırken w7 dede appcrash hatası veriyor

bu program hem w7 hemde xp için uyumlu normalde :(

ayrıca xp de belli bir müddet sonra örneğin 1 hafta sonra resimler açılmamaya başlıyor masaüstüne bir kısayol sürükleyip bırakamıyorum donuyor ancak exproler.exe kapatıp görev yöneticisinden tekrar başlatığımda donması geçiyor

bilgisayarımda 4 gb ram bulunmakta işlemcim core2duo e4500
anakart gigabyte g31m-es2l
ramler kingston

Edited by ques1

sorunun ekran kartından dolayı oldugunu zannetmiyorum
çünki programı tekrar indirdiğimde bir problem cıkmıyor ancak olan programı tekrar tekrar neden indireyim ? :)
bu sorunu anlamış değilim

Bak kardeşim Windows 7 de programa sağ tıkla ve uyumluluk sekmesinden Windows XP SP3 ü seç tamam de çık büyük ihtimalle düzelir..Eğer düzelmesse kullandığın windows 7 de bir problem vardır orjinal indirdim dirosan CD ye tam yazmamıştır bir daha dene Windows 7 den vazgeçemessin ;)

katılımsız olarak kullanmıyorum uyumluluk modundada yapıyorum malesef aynı bir gelişme göstermiyor

4 5 tane cd yazdırdım orjinal hepsinde aynı problem fakat laptopumdaki w7de problem olmuyor masaüstünede en çok kullandığım bilgisayarda problem çıkarıyor

Windows Vista İnternet Explorer da daha çok karşımıza çıkan bu hatanın çözüm yollarını size numaratörler şeklinde sıralayacağız. İçlerinden biri çözüm olmazsa sırayla farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

1. Vistada Denetim Masasında bu hatayı alıyor iseniz,

Bilgisarımdan “C:\Windows\System32″ klasörüne giriyoruz. Dosyanın içerisinde boş bir kısımda mouse ile sağ tıklıyoruz ve görünüm sekmesinden ayrıntıları seçiyoruz. Klasör içerisindeki dosyarın bulunduğu yerde yukarıda Adı / Boyut / Tür ve Değiştirilme tarihi yazılarını göreceksiniz. Buradan Tür sekmesine tıklıyoruz. Ardından .cpl uzantılı dosyalar kısımına gelelim. Eğer burada sıralanan cpl dosyaları aşağıda orjinal windows kurulumuyla gelen cpl dosyalarından fazla yada farklı dosyalar var ise bu dosyaları silerek probleminizi çözebilirsiniz. Olması gereken orjinal dosyalar:

“appwiz.cpl , bthprops.cpl , collab.cpl , desk.cpl , Firewall.cpl , hdwwiz.cpl , inetcpl.cpl , infocardcpl.cpl , intl.cpl , irprops.cpl , joy.cpl , main.cpl , mmsys.cpl , ncpa.cpl , powercfg.cpl , sysdm.cpl , TabletPC.cpl , telephon.cpl , timedate.cpl , wscui.cpl ”

Umarız bu yöntem ile sorununuz çözülmüştür :)

2. Probleminizin nedeni SSL3.0 ün kullanılır konumda olması yada SSL2.0 nin pasif olması olabilir. Sorunu çözebilmek için internet explorerınızda yada denetim masasındaki internet seçenekleri simgesine tıkladıktan sonra “Araçlar > internet Seçenekleri > Gelişmiş sekmesini açıyoruz ve SSL 2.0 a tick işareti koyuyoruz ve kaydediyoruz.

3. Eğer 81000306 hatası alıyorsanız, oturumu yetkili olarak ( yani adminisrator olarak ) açın ve Başlat>Çalıştır da komut satırına cmd yazın ve hemen ardından açılan dos ekranında ”netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled” kodlarını girin ve entera basın. Sorununuz düzelecektir..

4. Yine explorerda Araçlar dan eklentileri yönet sekmesindeki eklentilerden “ihpoucnozghqn.dll” isimli dosyayı devre dışı bırakarak ( disable ) sorununuzu çözebilirsiniz..

Bunları dene ben ssl2 yi denedim düzeldi
Yukardakiler Alıntıdır

---------------------------------------------------------------

Yada aşağıdaki siteye bir bak
http://www.appcrash.org/

Edited by yasak_ask

aynı win7 yi laptopa kurunca sorun çıkmıorsa büyük ihtimalle driver sorunudur. windows7 ile beraber gelen driverlardan sorun olabilir. Tavsiyem tüm sürücilerini tek tek orjinal sitesinden güncel olarak indirip denemendir. ve masaüstünde kullandığın, laptopunda kullanmadığın programların listesini çıkar onlarla ilgili olabilecek sorunları internette araştır. win7 ni güncelleştir dicem ama ben güncelleştirmeden memnun olduğum söylenemez :) sana kalmış. şahsen son güncellemeler ile açılışı çok yavaşladı pc ciğimin. :S çok yükleniorum :D . Win7 yi düzgün olarak kurup kullandığında hakikatten vazgeçilmez oluyor. bağzı özelliklerini xp li bi pcdeyken kullanmaya çalışıorm :D olmayınca da suratım asılıor. alışkanlık yapıor işte :). en kötüsü olmadımı brak win7 yi xp yi ubuntu kur :D