Jump to content

Mac Os X 10.7 Lion Developer Preview 4 ''3.47 Gb''

Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#2F4F4F"][b]Mac OS X 10.7 Lion Developer Preview 4 ''3.47 GB''[/b][/color][/size]

[img]http://appd.in/wp-content/uploads/2011/06/Mac-OS-X-10.7-Lion-Developer-Preview-4-550x322.png[/img]

Torrent;

[code]http://imzdl.com/download/230/torrent/macosx10.7liondp4.torrent[/code]

Alternatifler İçin;

[quote]http://goo.gl/0VXKU[/quote][/color][/size][/center]

[quote name='pc-se7en' date='08 June 2011 - 09:57 ' timestamp='1307516248' post='1025919']
Finali merakla bekliyoruz son developer sürümü bu sanırım ?
[/quote]
sanırım

[quote name='Burak47' date='08 June 2011 - 10:41 ' timestamp='1307518882' post='1025933']
Kemal bey kardeşim bu sistem amd işlemcili masa bilgisayarına kuruluyormu?
Vede Türkçe mi?
Bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.
:mellow:
[/quote]
amd ye olma olasılığı çok az eğer kurulabilen bir işlemciniz varsa kurulur oda nawcom amd ile olur
türkçe dilin içinde olması lazım sanırım ama geliştirici sürüm ondan dolayı yoktur belki
eğer bunla başaramazsanız
voltron diye lion hack kırılmış dvd distro çıkıcak onu kurarsınız :) büyük yenilikler var
hdd sorunu olanlar bile kurabilicek :)

[quote name='ozanaus' date='08 June 2011 - 11:06 ' timestamp='1307520413' post='1025946']
Mac OS türkçe yokki
[/quote]
snow leopard da dahil tr dili apple harici bilkom üretiyordu
lion da apple tarafından sağlanacakmış büyük ihtimal :)

• 2 hafta sonra ...

[quote name='rokobozz' date='17 June 2011 - 03:45 ' timestamp='1308271525' post='1030816']
[color="#0000FF"][b]dostum bende bir sürümünü arıyorum bunun acaba senin paylaştın hangi versiyon

Mac OS X 10.7 Lion Developer Preview 4 (11A480b) [/b][/color]
[/quote]
öyle bir şey olması lazım :)
olmadı sanala kur bak dostum, ancak bu sonuncu sızan nete

• 2 hafta sonra ...

ANAKART: Asus M2N68-AM SE2
İŞLEMCİ: AMD Athlon X2 250
RAM : 2 X 1 GB DDR2 667 Mhz (Yani 2 GB RAM)
Bu sisteme Mac kurulur mu?Eğer kurulursa,
bu sisteme Mac kurmak için indirdim hepsini.Dmg uzantılı dosya çıktı bunu windows üzerinden boot olarak nasıl yazdırabilirim ?

KemalAlkın arkadaşa yazmışsınız ama belki yardımı olur diye yazıyorum;
Ati ekran kartları Mac Os X ile pek barışık değil. HD 6870 için hem Snow leopard hem de Lion da çalışan driver olduğunu biliyorum ama 6770 e rastlamadım, belki sıkıntı yaratabilir araştırmak lazım. Kolay gelsin.

[quote name='vatan71' date='30 June 2011 - 21:48 ' timestamp='1309470511' post='1038758']
teşekkür ederim verdiğin bilgi için
ama laptopuma da bir max os kurmak istiyorum ne yapmalıyım yardım edermisiniz...
[/quote]

Intel veya Amd işlemcili bilgisayarlara Mac Os X kurmak önce zor ve zahmetli bir iş gibi gelir ama öncelikle kurulum için yapılacak araştırma ve denemelerden sonra zevkli bir uğraş halini alır. Forum bu konuda oldukça zengin KemalAlkın arkadaş sayesinde. Öncelikle bıkmadan açılan tüm başlıkları okuyun mutlaka yararlanacağınız bir yorum bulursunuz bu önemli ve nette araştırın.
Lion ya da Snow Leopard konusunda karar verin. Bilgisayarınızın ses, görüntü, ethernet vs sürücülerinin mac sistemde kullanılır olup olmadığını araştırın. Windowstaki exe lerin yerini mac sistemde kext ler alıyor.
Lion 10.7 kurulumu KemalAlkın arkadaşın forumda anlattığı ve resimlediği şekilde kurulabiliyor şu an.
Snow için kurulum dvd si var. TransMac ya da Macdrive gibi prolarla windows üzerinde bu DVD leri yazdırabilirsiniz. (Bu prolar mac dmg dosyalarını görür) Tabii kurulum için bir de önyükleme Cd si gerekir. (Iboot, LegacyBoot gibi) İso olarak hazırlanmış bu cd lerin içeriğini nette bulup nero vs ile cd ye yazdırabilirsiniz. Bilgisayarınızı bu cd lerle başlatıp mac kurulumu için gerekli ortamı yaratırsınız bir anlamda.
Forumlarda kurulumun resimli anlatımları var. Kurulumda en önemli kısım bence "costomize" yani özelleştirme kısmı. İşte burada bilgisayarınız için gerekli driver ve mac sistemin başlayabilmesi için gerekli yamalar var. Düzgün ve doğru şeçimde sistem çalışır, yanlış yama ve driver seçimi sistemi kilitleyabilir. Nette sabaha kadar belki açılır diye elma resmine bakarak bekleyenleri okudum :)
Şimdilik kolay gelsin.

[quote name='realyte' date='30 June 2011 - 16:02 ' timestamp='1309438925' post='1038485']
ANAKART: Asus M2N68-AM SE2
İŞLEMCİ: AMD Athlon X2 250
RAM : 2 X 1 GB DDR2 667 Mhz (Yani 2 GB RAM)
Bu sisteme Mac kurulur mu?Eğer kurulursa,
bu sisteme Mac kurmak için indirdim hepsini.Dmg uzantılı dosya çıktı bunu windows üzerinden boot olarak nasıl yazdırabilirim ?
[/quote]
işlemci sorun çıkarabilir hiç kurulmayabilir
başka bilgilerin yetersiz

dmg dediğin retail yani orijinal dvd dir trans mac for windows ile yazdırırsın :) ve boot cd ile açıp kurarsın + sonradan multibeast gibi kitlerle sürücü ve boot vs kurarsın tamamdır

[quote name='vatan71' date='30 June 2011 - 16:21 ' timestamp='1309440113' post='1038492']
Kemal bey Kardeşim intel i7 2630qm işlemcili, ati redeon 6770 ve intel hd çift ekran kartlı hp marka laptopuma kurabilirmiyim acaba
[/quote]

o kartın olması lazım ancak çift kart olan nvidialı sistem bile aktive olmadı hiç bi türlü

[quote name='strangerone' date='30 June 2011 - 23:14 ' timestamp='1309464844' post='1038717']
KemalAlkın arkadaşa yazmışsınız ama belki yardımı olur diye yazıyorum;
Ati ekran kartları Mac Os X ile pek barışık değil. HD 6870 için hem Snow leopard hem de Lion da çalışan driver olduğunu biliyorum ama 6770 e rastlamadım, belki sıkıntı yaratabilir araştırmak lazım. Kolay gelsin.
[/quote]

[quote name='vatan71' date='01 July 2011 - 00:48 ' timestamp='1309470511' post='1038758']
teşekkür ederim verdiğin bilgi için
ama laptopuma da bir max os kurmak istiyorum ne yapmalıyım yardım edermisiniz...
[/quote]

[quote name='strangerone' date='01 July 2011 - 11:33 ' timestamp='1309509201' post='1038859']
Intel veya Amd işlemcili bilgisayarlara Mac Os X kurmak önce zor ve zahmetli bir iş gibi gelir ama öncelikle kurulum için yapılacak araştırma ve denemelerden sonra zevkli bir uğraş halini alır. Forum bu konuda oldukça zengin KemalAlkın arkadaş sayesinde. Öncelikle bıkmadan açılan tüm başlıkları okuyun mutlaka yararlanacağınız bir yorum bulursunuz bu önemli ve nette araştırın.
Lion ya da Snow Leopard konusunda karar verin. Bilgisayarınızın ses, görüntü, ethernet vs sürücülerinin mac sistemde kullanılır olup olmadığını araştırın. Windowstaki exe lerin yerini mac sistemde kext ler alıyor.
Lion 10.7 kurulumu KemalAlkın arkadaşın forumda anlattığı ve resimlediği şekilde kurulabiliyor şu an.
Snow için kurulum dvd si var. TransMac ya da Macdrive gibi prolarla windows üzerinde bu DVD leri yazdırabilirsiniz. (Bu prolar mac dmg dosyalarını görür) Tabii kurulum için bir de önyükleme Cd si gerekir. (Iboot, LegacyBoot gibi) İso olarak hazırlanmış bu cd lerin içeriğini nette bulup nero vs ile cd ye yazdırabilirsiniz. Bilgisayarınızı bu cd lerle başlatıp mac kurulumu için gerekli ortamı yaratırsınız bir anlamda.
Forumlarda kurulumun resimli anlatımları var. Kurulumda en önemli kısım bence "costomize" yani özelleştirme kısmı. İşte burada bilgisayarınız için gerekli driver ve mac sistemin başlayabilmesi için gerekli yamalar var. Düzgün ve doğru şeçimde sistem çalışır, yanlış yama ve driver seçimi sistemi kilitleyabilir. Nette sabaha kadar belki açılır diye elma resmine bakarak bekleyenleri okudum :)
Şimdilik kolay gelsin.
[/quote]

ilginize ve bilgilerinize çook teşekkür ederim yaklaşık 2 aydan beri uğraşıyorum bir türlü kuramıyorum... bana yardımcı olmanızı istirham ediyorum..
bilgisayar donanımımı tam veriyorum.
İşlemci:İntel Core i7 2630QM 2.000 Mhz 4 çekirdek 8 Mantıksal işlemci
Ekran Kartı: Mobile İntel(R)HD Graphich Bağdaştırıcı Ram:262.217.728 Bayt ve Radeon (TM)HD 6770M Bağdaştırıcı ram 1GB
Ram:8
Ses Aygıtı:İntel(R)Corporation
Eternet:Realtek PCIe GBE Family Controller
Disk : Toshiba MK1059GSM ATA DEVİCE-Bayt:512 Kapasite:1 Terabayt
Bellek:İntel 6 series C200 series Cipset Family
Sistem Modeli:HP Pavilion dv6 notebook Pc
Model:1657 Hewlett-Packart
Cipset:İntel
DETAYLI YARDIM LÜTFEN!

[quote name='vatan71' date='01 July 2011 - 13:36 ' timestamp='1309527411' post='1038987']
ilginize ve bilgilerinize çook teşekkür ederim yaklaşık 2 aydan beri uğraşıyorum bir türlü kuramıyorum... bana yardımcı olmanızı istirham ediyorum..
Ekran Kartı: Mobile İntel(R)HD Graphich Bağdaştırıcı Ram:262.217.728 Bayt ve Radeon (TM)HD 6770M Bağdaştırıcı ram 1GB
DETAYLI YARDIM LÜTFEN!
[/quote]

Linkte verilen video Hp Pavilion dv 6920 serisine Mac os x kurulumunu anlatıyor. Yararı olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=fC78eYysH9M

benim bilgisayar en başta donuyor cd takıyorum tarıyor sonra başlangıçtaki bukalemun görünüyor alttaki hareket eden işaret ilerliyor sonunda dnuyor.acaba benim bilgisayara kurulmazmı bu mac os .. benimki HP pavilion 6030st

Retail (orjinal) bir max os x elime geçti..
orjinal dvd'den nasıl kurulum yapılır acaba??

Edited by vatan71

Ben sunu sormak isiyorum... Benim hp laptopum var... yeni aldım sayılır.... 2 ay oldu henuz.. windows7 home basic işletim sistemi kurulu... ancak bu windows cok canımı sıkmaya basladı formatta atsan ileride donuyor... daha oncelerden kullandıgım için soyluyorum.. sonunda bu işletim sistemini kurmaya karar verdim.. ancak ne ıphoneyardım dan nede burdakilerden anlatımlardan yapamadım.. 10.6.7 i indirdim 4.50 gb boyutu dvd 4.40 gosteriyor almıyor... şimdi ben bunu indirirsem olurmu... yani mac os gibi virus vs kalkıyormu bu işletm sistemi hakkında hiç bir bilgim olmadıgı için soruyorum.. Birde bu ses ve wifide sorun oluyormus onun driverları bulunduktan sonrada yukleme yapılmıyormu....

Edited by JECLAWX

[quote name='vatan71' date='01 July 2011 - 16:36 ' timestamp='1309527411' post='1038987']
DETAYLI YARDIM LÜTFEN!
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/161846-mac-os-x-paylathym-ve-sorunlarcoezum-bathlydhy/page__view__findpost__p__1039683

[quote name='strangerone' date='01 July 2011 - 21:26 ' timestamp='1309544799' post='1039124']
Linkte verilen video Hp Pavilion dv 6920 serisine Mac os x kurulumunu anlatıyor. Yararı olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=fC78eYysH9M
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/161846-mac-os-x-paylathym-ve-sorunlarcoezum-bathlydhy/page__view__findpost__p__1039683

burada söylediğim gibi ekran kartını hiç bir türlü aktif edemezsiniz bu videodada kart aktif değil :)

[quote name='vatan71' date='01 July 2011 - 22:24 ' timestamp='1309548298' post='1039154']
benim bilgisayar en başta donuyor cd takıyorum tarıyor sonra başlangıçtaki bukalemun görünüyor alttaki hareket eden işaret ilerliyor sonunda dnuyor.acaba benim bilgisayara kurulmazmı bu mac os .. benimki HP pavilion 6030st

Retail (orjinal) bir max os x elime geçti..
orjinal dvd'den nasıl kurulum yapılır acaba??
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/161846-mac-os-x-paylathym-ve-sorunlarcoezum-bathlydhy/page__view__findpost__p__943042
veya
http://www.tnctr.com/topic/161846-mac-os-x-paylathym-ve-sorunlarcoezum-bathlydhy/

ilk postta yazdım

[quote name='JECLAWX' date='02 July 2011 - 11:05 ' timestamp='1309593935' post='1039317']
Ben sunu sormak isiyorum... Benim hp laptopum var... yeni aldım sayılır.... 2 ay oldu henuz.. windows7 home basic işletim sistemi kurulu... ancak bu windows cok canımı sıkmaya basladı formatta atsan ileride donuyor... daha oncelerden kullandıgım için soyluyorum.. sonunda bu işletim sistemini kurmaya karar verdim.. ancak ne ıphoneyardım dan nede burdakilerden anlatımlardan yapamadım.. 10.6.7 i indirdim 4.50 gb boyutu dvd 4.40 gosteriyor almıyor... şimdi ben bunu indirirsem olurmu... yani mac os gibi virus vs kalkıyormu bu işletm sistemi hakkında hiç bir bilgim olmadıgı için soruyorum.. Birde bu ses ve wifide sorun oluyormus onun driverları bulunduktan sonrada yukleme yapılmıyormu....
[/quote]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

&

sen pc ye kuramaman veya sorunlu olması çok doğal çünki mac os x sadece apple pc ler içindir :)

iatkos s3 v2 vs ile deniceksin istersen beklersin lion satışa çıktı nete düşünce hack dvdler çıkar pc için kurmayı denersin
nawcom voltron diye arat her gün çıkınca çek kur :)

[quote name='JECLAWX' date='03 July 2011 - 14:53 ' timestamp='1309694012' post='1039969']
Yani şimdi bu cıkan lion felan olmuyormu bu pc ye...
[/quote]
http://www.tnctr.com/topic/175411-mac-os-x-lion-golden-master-352-gb-final/

gördüğünüz gibi final çıktı ve mac sistemi apple tarafından kendi pc lerine üretildiğinden dolayı
hackintosh camiasının desteklediği kadar sisteminize bir şekilde kurulur veya kurulmaz :)