Jump to content

Xp Kurarken 35.dk Donuyor

Jackien91
 Share

Recommended Posts

[b][font="Verdana"]Arkadaşlar Evdeki Masaüstü Pc'me format atayım dedim daha öncede atmıştım bi sorun yoktu ama şimdi mavi yükleme ekranında 35. dakikada donuyor mouse hareket etmiyor sağ altta dönen çubuk hareket etmiyor bilgisayar kitleniyor Cd de problem olabilir mi dedim çünkü yüklediğim orginal xp sp2 prof. ama başka cd taktım yine aynı sorun xp sp3 pro , xp sp2 home edition denedim yine aynı 35.dakikada "aygıtlar yükleniyor" bölümünde takılıyor. içindeki windowsuda sildim napmam gerek ? [/font][/b]

KArdeşim Günaydın Sanırım HArdiskin 2'ye bölünük bu yüzden oluyor bazı programlar direk c'ye yükleninrken bazılarıda D'ye Yüklemeye çalışıyor neden bu olabilir tavsiyem Düz XP Sp3 Kur bu hatayı almayacaksın........

Kolay Gelsin.....

[quote name='Jackien91' date='11 June 2011 - 05:35 ' timestamp='1307770506' post='1027599']
Cd de sorun yok çünkü orjinal xp pro home sp2 sp3 sürümlerini iso olarak indirip yazdırmıştım onun haricinde başka xplerde var ama hepsinde aynı sorun hatta win 7 yüklüyüm dedim ondada sonda dondu kaldı
[/quote]

dedigi gibi cd bozuk yedek kalıb xp iso warsa başdan cd ye yaz gidipde bozuk xp yi yeni cd ye yazma gene 35.dakkada donuk kalır

tamamda ben cd leri yazdırdım hiç kullanmadım bile ilk kez kuruyorum ondada sorun çıkarttı hem diyelim 1 tanesi bozuk ben 3-4 farklı cd de farklı versiyonlarda denedim windows 7 dvd si bile denedim yine aynı windows 2000 yükledim onda sorun çıkmadı o yüklendi ama xp kurarken aygıt yükleniyor yazısı gelince 35. dakikada donuyor mouse felan oynamıyor

Arkadaşım bu çoğunlukla bilgisayarında takılı haricen parcalardan kaynaklanan bir durum hdd den kaynaklanmış olsa direk mavi ekran alırın ama donanımsal olan sorunun var haricen (56K modem ses kartın veya TV kartın) takılı ise sök ve sonra deneme yap çözüme kavuşacaksın. çoğunlukla 56K modem sorun yaratır.

[b]Yorumları okudum ve yazdıklarını anladığım kadarıyla bence senin donanım tarafında sıkıntın var? eğer pci yuvasında harici bir kart takılı ise çıkart onları öle dene yok ise xp kurarken el ile ve kulak ile diskini kontrol et el yakacak derecede ısınma varmı? yok ise ram slotunun yerlerini değiştir ve en son anakart üstündeki kondanstorlere bak bakalım şişlik varmı kondanstorde eger varsa kurmayı zorlama bence en yakın elektonikciye şiş olanları değiştirsin kolay gelsin[/b]

En Az 100 kere format atmıştırım ilk defa böyle bi sorunla karşılaşıyorum laptopuma masaüstüne arkadaşların bilgisayarlarına format atarken hiç böyle sorun olmamıştı cd dede sorun yok çünkü kaç farklı xp denedim sonuç yine aynı ram slotunu değiştirdim yine aynı pcye takılı kartlar var tv kartı ethernet kartı felan ama bu zamana kadar böyle bi sorun yoktu öncedende format atarken tüm kartlar takılıydı

Arkadaşom ekran kartı yükleniyor 35 33 arası yanlış hatırlamıyorsam yada aygıtlar neyse. Senin disk i biçimlendirmen gerekiyor kpmple d den yedek lerini al diski linux yada başka bi yazılımla artık nasıl yaparsın bilmem ama hdd yi silmen lazım. öyle dene saglıklı sonuc almak istiyorsan