Jump to content

Laptopta Oyun Sorunu

ahmet_2626
 Share

Recommended Posts

Arkadaşımın casper marka laptop una format attım. Format dvd'si güvenilir ve hep benim yüklediğim dvd.(windows 7 32 bit)
Format attıktan sonra casper'ın sitesinden driverleri hallettim. sonrada programları yükledim. Sorunsuz bir şekilde format attım. Ama oyun konusuna gelince
hiç bir oyunu çalıştıramadım.Crysis 2 yi yükledim , ekran kartı yetmiyor gibi bir hata aldım.Hataya okey falan dediğimde oyun açıldı ama simsiyah ekran geldi.SAdece crysis 2' nin fare imlecini görüyorum.
Call Of Duty black ops yükledim.Onda da ekran kartı desteklemiyor gibi bir hata aldım.Oyun açılmadı.
Nfs underground,nfs shift , nfs shift 2 , protype yine açılmadı.Çalışmayı durdurdu diye hata alıyorum

Pazartesi günü daha eski oyunları yüklemeyi deneyeceğim. Ama bu hatalar normal mi , neden böyle her yüklediğimi açmıyor ?

Casper'ın modeli aklımda değil şuanda.Ama Pazartesi günü yazabilirim, bir de ekran kartı sis ile başlayan bir markası vardı sanırım.
Bir de bu laptop'a ekran kartı,ram, işlemci gibi parçalarını değiştirebilirmiyim ? yeni bir ekran kartı taktırsam teknik servise düzelir mi bu sorun ?

Öncelikle sistem özelliklerini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz . Ama tahminimce düşük sistem bir makine grafik kartı dahili ve bu tür sistemlerden asla oyun performansı beklentisine girmeyin derim helede Crysis 2, COD falan gibi. Parça değişimi konusunda da yapabileceğin en çok RAM yükseltmesi olabilir diğer bileşenlerde bu zor olur. Bilgisayarına oyun yüklemeden öncede www.canyourunit.com sitesinden bilgisayarını test ettirmeni öneririm daha net sonuçlar alırsın