Jump to content

Windows 7 Oyun Performansı

Kesici
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim bilgisayarım şu anda Xp Professional

[code][color="#FF0000"]Amd Athlon X2 Dual Core 5200+ 2.71 ghz

1 gb + 1gb = 2 gb Kingston ram

Ati Radeon HD 2600Xt IceQ Turbo 128 bit ddr3 512mb PcıE

400W Asus Gerçek Güç[/color] [/code]

Windows 7 kurarsam eğer bir performans düşüklüğü olur mu yoksa daha mı iyi olur ?

[quote name='HaXeM' date='13 June 2011 - 13:41 ' timestamp='1307972477' post='1029017']
performan düşüklüğü olucağını zannetmiyorum ama tavsiyem kurup kendin karşılar en iyi sonucu böyle alırsın :)
[/quote]

Bazı oyunlarda (mesela GTA San Andreas) fps inip çıktığından dolayı kasıyormuş gibi oluyor. Yani bi hızlanıp bir yavaşlıyor.
Ama diğer oyunlarda denemedim. Bide ekran kartım Direct-x 10.1 destekliyor fakat Windows 7 Direct-X 11 . Bundan da olabilir mi ?

arkadaşa katılıyorum kendin deneme yap çünkü makinayı kullanan sensin biz değiliz biz sadece sisteme göre yorum yapabiliriz bilgisayarın en son çıkan oyunları en yüksek performansta oynatmaya bilir ama grafik ayarlarını düşürürsen problem olacağını zanetmiyorum zira windows 7 sürekli güncelleniyor ama xp artık güncellenmiyor tavsiyem windows 7 kurmandır

[quote name='cyclerboi' date='13 June 2011 - 13:55 ' timestamp='1307973322' post='1029026']
bunu kendin denemeden anlayamzsın. sana eski sistemimi söyleyeyim.
1+1=2gb kingston ram.
Amd Athlon 6400 3,2 ghz black edition işlmeci
sapphire ati radeon 1600pro 512 mb ekran kartı
fsp 400 watt güç kaynağı

bu sistemde xp sp3 kuruluydu. win7 ultimate'e geçince özellikle oyunlarda bariz bir performans artışı gördüm. üstelik win7'nin kendi yüklediği sürücülerle. tek sıkıntıyı cod mw2'yi kurduğumda yaşadım onu da sürücü güncelleştirmesiyle hallettim ve 1024*768 çözünürlükte orta detayda rahatça oynadım. sistem derecelendirmesi 5,7'di ki onu da harddisk'e vermişti.
şimdi 4gb ram, ati radeon 4850 1gb ekran kartı ve 550 watt güç kaynağım var. işlemci aynı. eskiye nazaran sistemin çalışmasında bir fark görmemekle beraber, oyunlardaki artış gözle görülür oldu. çünkü ekran kartım win7 sayesinde directx10 oyunlarını çalıştırabiliyor. yanlış hatırlamıyorsam senin ekran kartın da dx10 destekliyor. xp'de dx10 desteğini alamıyorsun maalesef. bunun için en az vista yüklemen lazım. ama sana tavsiyem win7'yi bir dene.
[/quote]

Tabiki deniyicem. Benim ekran kartım Direct-x 10.1 destekliyor. Senin dediğine göre Fps artışı olması Lazım. Yani asıl öğrenmek istediğim şey de bu zaten.

win 7 de sağ tıklayıp uyumluluktan masaüstü oluşturmayı devre dışı bırakırsan aero sadece hangi oyuna yaptıysan onda devre dışı kalıyo bikaç fps yükseliyo dolayısıyla oyunu kapatığında aero kendiliğinden aktif oluyo