Jump to content

Taşınabilir Disk Yere Düştü :(

arslan_arcelik2
 Share

Recommended Posts

[size="3"][color="#2E8B57"][font="Palatino Linotype"][b][center]Arkadaşlar 250 gb taşınabilir diskim yere düştü resimleri müzikleri açamıyorum. Onarmak istiyorum ama bir kaç program ile denedim malesef programları kaliteli bulmadım . HDD Regenerator - Flobo Hard Disk Repair 4.1 Bu iki programda denedim fakat cins cins programlar malesef. Ne yapacağım bana yardım edin lütfen :( HD Tune ile Quick Scan yaptım ss aldım resmi de aşağıya koydum hatalar var 179 gb dan sonra kırmızı noktalar geliyor ve son 4 kutucuk taramada takılıp kalıyor.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...[/center][/b][/font][/color][/size]

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/20/238.jpg[/img]

Edited by arslan_arcelik2

Geçmiş olsun.Kırmızı işaretli yerler bad sektör var diyor.Diskten aşırı ses gelmeden dönüyor ve okuyorsa verilerinin çoğunu kurtarman lazım.Bad sektör dışında fiziksel bozulma varsa işin zor.Benim de başıma benzer bir olay gelmişti.60 gb lık eski bir diskimi düşürdüm.Ama benimkini bilgisayarda görmüyordu ve diskten tak tak sesler geliyordu.Mevta oldu.

teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için umarım olur deneyeceğim ITC ile..

[quote name='esensoy2' date='19 June 2011 - 21:40 ' timestamp='1308519645' post='1032431']
hocam çok sağlam ITC bu sana yardımc olur hemen piyasadaki programların açması gerek inşallah bilgilerin geri gelir
[/quote]
Üstad ITC ile ilgili konuyu az açar mısın? Google da araştırdım fakat bi bilgiye ulaşamadım.

[warning][color="#800080"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i46.tinypic.com/289kcyd.jpg[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Legion

500 gb lık diskimde birçok kez başıma geldi. R-Studio network edition u indir. Yavaş tarama ile tarattır. Birkaç saat sürecektir tarama. Eğer ciddi bir arıza yoksa %95 oranında verilerini geri kazanabilirsin. Ben 500 gb lık diskin dolu olan 450 gb lık kısmını kurtarmıştım. Sorun hala devam ederse söyle başka çözümler arayalım. Önemli verilerini kurtardıktan sonra mutlaka servise gönder. Sen yere düştü demeden benzer bir şekilde anlat. Muhtemelen osrunla ilgileneceklerdir.

Taşınabilir HDD ni kutusundan cıkarıp sata kablo ile Anakarta bağlamayı deneyip bir bakarmısın orda da sorun görünecekmi acaba,bir dene.Anakata taktıktan sonra scandisk yap hataları onartma işlemini uygula içine girebilecekmisin HDD nin.

[quote name='fearlesshackteam' date='20 June 2011 - 01:38 ' timestamp='1308526715' post='1032539']
500 gb lık diskimde birçok kez başıma geldi. R-Studio network edition u indir. Yavaş tarama ile tarattır. Birkaç saat sürecektir tarama. Eğer ciddi bir arıza yoksa %95 oranında verilerini geri kazanabilirsin. Ben 500 gb lık diskin dolu olan 450 gb lık kısmını kurtarmıştım. Sorun hala devam ederse söyle başka çözümler arayalım. Önemli verilerini kurtardıktan sonra mutlaka servise gönder. Sen yere düştü demeden benzer bir şekilde anlat. Muhtemelen osrunla ilgileneceklerdir.
[/quote]

aynen r-studio super program