Jump to content

Ghost Ile Bootable Image Cd/dvd Yazdırma

kalelibilişim
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar MEB okullarında BT sınıflarındaki bilgisayarların Ghost ile alınmış bootable image dvd leri var. Sistemi bu dvd den boot ettiğimizde direk ghost açılıyor.
Bize har diskteki bölümlerin boyutlarını doğrulamamızı istiyor. Yes diyoruz. sonra diskteki tüm verinin kaybedileceğini devam etmek isteyip istemediğimizi soruyor. Yes diyoruz.
ghost imageyi yüklemeye başlıyor. yükleme işlemi bitince dvd yi çıkarıyoruz Rest Computer a basıyoruz komple sistem yedeğini yüklemiş oluyor. Bahsettiğim dvd ler bölüm yüklemesi değil disk yüklemesi yapıyor. Yani C:/ D:,... ne kadar bölüm vaesa resetliyor.
Ben bu şekilde gost tan cd/dvd yazdırmaya uğraştım ama bir türlü yazdıramadım. Yazdıran arkadaşlar varsa ghost un hangi sürümüyle nasıl yazdırılıyor konuyu anlatabilirlerse sevinirim.

[quote name='fred0m' date='30 June 2011 - 17:49 ' timestamp='1309448948' post='1038573']
Arkadaş Sanırım Ghostu Bootable şeklinde yazdıramamış onu soruyor doğrumu anladım ?
[/quote]
bootable cd den veya usb den açılan ghost larla imageyi direk cd dvd ye bootable olarak yazdırmaktan bahsediyorum.
Yani ghost imageyi nereye kaydedecağimizi sorunca cd/dvd yi göstereceğiz imageyi cd dvd ye yazacak.

[quote name='kalelibilişim' date='01 July 2011 - 08:28 ' timestamp='1309508887' post='1038856']
bootable cd den veya usb den açılan ghost larla imageyi direk cd dvd ye bootable olarak yazdırmaktan bahsediyorum.
Yani ghost imageyi nereye kaydedecağimizi sorunca cd/dvd yi göstereceğiz imageyi cd dvd ye yazacak.
[/quote]

Norton ghostun rescue cd'sini denedinmi onda vardı sanırım...

arkadaşlar ben birşey denemek için format atmam lazım ama sorun şu denediğim şey başarılı olmazsa
şu anki c yi olduğu gibi geri yükleyeceğim yöntem nedir yani c yi olduğu gibi yedek almak ve
geri yüklemek istiyorum

[quote name='yawuz58' date='04 July 2011 - 21:30 ' timestamp='1309807859' post='1040684']
arkadaşlar ben birşey denemek için format atmam lazım ama sorun şu denediğim şey başarılı olmazsa
şu anki c yi olduğu gibi geri yükleyeceğim yöntem nedir yani c yi olduğu gibi yedek almak ve
geri yüklemek istiyorum
[/quote]
ghostla ımagını alabılirsın. istedgın zaman gerı yuklersın

Dik to disk değil dik to image yapılmış image dvd ye yazdırılmış. dvd nin içinde üç adet gho uzantılı dosya var. CDR00001.GHO,CDR00002.GHO,CDR00003.GHO. Bunlardan başka doasya yok ve bu dvd boot etme yetenegine sahip.
Live cd lerden bahsetmiyorum.
Ayrıntı aşağıdaki linlkerde

[color="#000080"][b]http://www.tnctr.com/topic/174129-exper-ghost-sorunu/page__p__1030484__fromsearch__1#entry1030484

http://www.tnctr.com/topic/124428-otomatik-ghost-gelithmith-kullanycylar-icin/page__st__180[/b][/color]

Edited by kalelibilişim

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar sanırım cd yazdırmayı ghost programının kendisiyle yani windows ta çalışan ghost ile oluşturulan rescue cd ler yapabiliyor.
win 98 imagesinden başlangıç yaptırılan ghost.exe li olan ghost boot cd ler cd/dvd driverleri yüklenmedikce cd/dvd yazdıramıyor.
cd/dvd driverlerini yüklemek ise sorunlu bir iş.

Şimdi elinde windows üzerinde çalışan ghost ile oluşturulmuş ghost boot cd olan varsa yükleyebilir mi?

[quote name='kalelibilişim' date='17 July 2011 - 10:04 ' timestamp='1310897078' post='1047495']
Arkadaşlar sanırım cd yazdırmayı ghost programının kendisiyle yani windows ta çalışan ghost ile oluşturulan rescue cd ler yapabiliyor.
win 98 imagesinden başlangıç yaptırılan ghost.exe li olan ghost boot cd ler cd/dvd driverleri yüklenmedikce cd/dvd yazdıramıyor.
cd/dvd driverlerini yüklemek ise sorunlu bir iş.

Şimdi elinde windows üzerinde çalışan ghost ile oluşturulmuş ghost boot cd olan varsa yükleyebilir mi?
[/quote]

http://www.ghostbootdisk.com/

Sayfada cd işaretini tıkla direk iso indir.

[quote name='yasak_ask' date='21 July 2011 - 14:12 ' timestamp='1311250345' post='1049460']
http://www.ghostbootdisk.com/

Sayfada cd işaretini tıkla direk iso indir.
[/quote]
Oradaki iso ların içinde illegal olduğu gerkcesiyle ghost.exe yok. Hem benim bahsettiğim o da değil.
Bahsettiğim: orjinal ghost ile oluşturulmuş rescue cd ler.
İlgin için teşekkürler.

[quote name='kalelibilişim' date='21 July 2011 - 17:15 ' timestamp='1311268539' post='1049606']
Oradaki iso ların içinde illegal olduğu gerkcesiyle ghost.exe yok. Hem benim bahsettiğim o da değil.
Bahsettiğim: orjinal ghost ile oluşturulmuş rescue cd ler.
İlgin için teşekkürler.
[/quote]

Norton ghostu 2-3 defa kullandım. Demek istediğin şu olabilirmi. Programı kuruyorsun kurduktan sonra programın menülerinde bootable rescue cd oluşturma var.Bumudur aradığın?

Edited by yasak_ask

[quote name='yasak_ask' date='21 July 2011 - 22:31 ' timestamp='1311280290' post='1049708']
Norton ghostu 2-3 defa kullandım. Demek istediğin şu olabilirmi. Programı kuruyorsun kurduktan sonra programın menülerinde bootable rescue cd oluşturma var.Bumudur aradığın?
[/quote]
Evet dostum sebebine gelirsek cd/dvd driverları.

• 1 ay sonra...