Jump to content

Anakart Ve Işlemci Alıcam..

Recommended Posts

dostum anakartı sağlam al, ben sana ahh keşke sende bütçe olsa ne güzel sistemler sölerdim ama sen 300 fiyat biçince ben anakartı sağlam tutup işemciyi l2cache kuvvetibne göre bir aşğı çektim, ama unutma 4 çekirdekli sistemler o kadar abartıldığı gibi değil örneğin [quote]Amd Phenom II X2 565 3.4Ghz Soket AM3 Black Edition İşlemci[/quote] iki çekirdek ama 4 çekirdekli arkadaşın verdiği işlemciden kuvvetli... ama bunu arkadaşa nispet olsun söylemiyorum keza benim masaüstündeki q9650 intel işlemci bazı corei7 işlemcilerden kaliteli, onalr 8 ekirdek ama bendeki 4 çekirdek, çünkü L2 cacahe belleği 12 mb

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MSI K9N6PGM2-V2 Nvidia MCP61P (6150SE) DDR2 800 AM2+/AM2/AM3 Anakart var 86 lira

Amd Phenom II X2 565 3.4Ghz Soket AM3 Black Edition İşlemci 232 lira, arkadaşın verdeiği 4 çekirdekli olan 222 lira

seni kısıtlayan ddr2 bellek oluyor, yeni çıkan karlar çoğunluk ddr3 destekliyor ondan dolayı daha ucuzu yok sanırım....

bak o seçtiğin tekmardaki anakart ddr3 ram destekliyor, yani sende olan ddr2 ram boşa çıkar var ekstra külfet doğar.. dikkatli ol, sen anakart seçerken ddr2 olanı seçecen

ben baktımyine iyi bir ankart bunu al http://www.tekmarshop.com.tr/ProductDetails.asp?productid=8602 gigabyte... madem benim söylediğm 209 liraysa bu da 90 lira senin için iyi olur...

4 çekirdeklinin önbelleği 2 mb olduğu için tereddüt etmişsin sanırım, sistemi çok ağır programlar ile sıkıştırmıyorsan sıkıntı yaratmaz.
3 mb önbellekli i3 2120 benim 6 mb önbellekli e8400'ümdne hızlı.Neden dahili grafik yongası var, hyperthreadingi var burada konu bu değil ama önbellek her şey demek değildir, unutmayalım.(Ekliyorum X4 965'te 8 mb önbellek var, i5 2500'de 6 mb ama hangisi performanslı? önbelleğe bu kadar takılmaın yani.)

Edited by EKE58

bence almısken ddr 3 lü anakart almanı tercih ederim .fazladan 40 lira vererek yeni nesil sisteme sahip olmus olursun ve sonradan keske diyip pişman olmazsın ve elinde geliştirebilcelegin sistemin olur.

ASUS M4A78LT-M LE AM3 AMD 760G/SB710 DDR3 1800MHz (O.C) VGA&DVI Anakart; 105 tl

Hi-Level 2GB 1333MHz DDR3 Ram HLV-PC10600D3/2G 35 tl

kolay gelsin . . .

Furkan kardeşim çok doğru söylüyorsun öyle yapacağım ama ekran kartımında uyumsuzluğu olacak.. EKE58 kardeşim sen hangi işlemci ve anakartı önerirsin? ben bu işlemciyi almayı düşünüyorum.. AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE 3.2 GHZ 8MB BLACK EDITION 938P AM3..

Edited by crazyturks35

[quote name='yusuf1284' date='01 July 2011 - 22:19 ' timestamp='1309558749' post='1039257']
bnce cok sağlam bir anakart al cünkü ilerde ekleme yaparsan o parçanın iyi olması gerekir + güç kaynağın kac W
[/quote]

400 w kardeşim

[quote name='crazyturks35' date='02 July 2011 - 10:11 ' timestamp='1309594314' post='1039321']
Furkan kardeşim çok doğru söylüyorsun öyle yapacağım ama ekran kartımında uyumsuzluğu olacak.. EKE58 kardeşim sen hangi işlemci ve anakartı önerirsin? ben bu işlemciyi almayı düşünüyorum.. AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE 3.2 GHZ 8MB BLACK EDITION 938P AM3..
[/quote]

Bütçe yerindeyse yetiyorsa çok doğru bir seçim olur.