Jump to content

Yeni Bilgisayarcı Için Öneriler

skyforce
 Share

Recommended Posts

[quote name='alerte' date='09 July 2011 - 09:20 ' timestamp='1310196004' post='1043270']
10 senedir bilgisayarcılık sektöründeyim iş yerimi açalı 3 sene oldu tecrübelerime dayanaraktan söylüyorum kimse yanlış anlamasın arkadaşlar.
yaşarçay kardeş öncelikler ortak iş konusunda kimseyle girme tek gir batsanda devam etsende yapacak bişe yok.esneflık kumara benzer risk almadan hiç bir şey olmuyor onun için iş yerini aç etrafındaki esnaflar gelip senle tanışmak isteyecek senin işini bi elektronikçi görür arızalı monitör geldi gönder yapsın arada komisyon alırsın.mersin civarındaysan irtibata geçeriz yardımcı olurum.iyi günler
[/quote]

İlgin ve alakan için çok sağol. Evet ortak konusunda çok haklısın. Ortaklı iş yürümez. Ama ilk mesajımda belirttiğim gibi laptop, monitör , yazıcı tamirini çok iyi yapan , hatta ve hatta anakart tamiri, çökmüş kurtarılamayan bios ları eeprom makinasiyla tekrar flashlama yapan, merkezi güvenilir bir yere ihtiyacım var. Güvenilir olması konusunda şöyle söyleyeyim. Bundan 1 yıl önce bir dizüstü bilgisayar almıştım.Kısaca (anlatması uzun) aldığım yer garanti belgesini imzalamadı ve faturasını vermedi. Üstüne üstlük aldığım ilk günden dizüstü bilgisayar bozuk çıktı. Elektirik çarpıyordu ve çok ısınıyordu. Google da şöyle bir dolandım bir sürü diz üstü bilgisayar tamiri yapan yere denk geldim. Özellikle şöyle bir furya vardı. Laptopları kargoyu gönderip kapıdan alıyorlardı arızayı bulma bedava, arıza bulununca çok ucuza tamir sözü, kimisi üç ay kimisi 6 ay tamir garantisi ve son olarak dizüstü bilgisayarı kapıya kadar teslim hizmeti verdiklerini idda eden bir sürü yer vardı. Bende gözüme kestirdiğim bir yer ( istanbulda bir yer )ile irtibata geçtim. Paketi hazıladım MNG kargo ( bu arada kargoda bedava idi ) kapıya kadar geldi aldı götürdü. Üç gün sonra tel açtılar 185 tl hesabımıza yatırın gönderelim dediler. Ben de parayı yatırdım. İki gün sonra dizüstü bilgisayar kapıdaydı. Aldım bilgisayarı çalıştırdım. İlk etapta anlamadım. Ama baktım ki sonra hiç bir şey değişmemiş. Adamlar sadece içini açmışlar tozunu almışlar geri yollamışlar. Adamları aradım bu bilgisayar olmamış dedim telefondaki kız ilgili kişi şuanda yok gelince biz size dönecez dedi. Ve bir daha dönmediler. Bende aramadım çünki adamalrın dolandırıcı oldukları anladım. Sonuçta ha tamam bilgisayarınızı gönderin bir daha bakalım deselerdi bile göndermeyecektim. Ben bilgisayarımı ellerinden kurtardığıma şükrediyordum.

Demem o ki 5 tl 10 tl komisyon almışım sorun deyil. Maksat müşteri dönmesin ve İş çok sağlam olsun

düzeltme: Bu arada İş yeri çok büyük ihtimalle Hatay ın Samandağ ilçesinde olacak çünki orda oturuyorum.

Edited by yasarcay