Jump to content

İnternet Download Manager (Idman)'da Karşılaşılan Bir Problemin Çözümü

Psychology

Recommended Posts

Rapid'ten dosya indiriken "Free" butonuna basınca otomatik olarak Idman çalışıyor ve ikinci sayfaya geçiş olmuyor. Bunu gidermek için;

46482043dk1.jpg

Bu sorunun çözümü için öncelikle Idman programına giriyoruz. Buradan Options'a Tıklıyoruz.

20254128tj8.jpg

Buradan >Dosya türlerine tıklıyoruz. Bizim Rapid'ten indireceğimiz dosya türü ne ise onu siliyoruz. (rar,mpeg,mp3.zip...)

Daha sonra Rapidshare'nin ikinci sayfası açılıyor. Burada tekrar Idman'ın download edeceğimiz dosyayı görmesi için tekrar Options>Dosya Türlerine giriyoruz daha önce sildiğimiz dosya türünü tekrar yazıyoruz. Artık download yapabilirsiniz.

55200146by8.jpg

• 2 hafta sonra ...
ben bu sorunu alt tuşuna basarak gideriyorum :) böyleikle ıdm anlık olarak devre dışı bırakılıyo alt tuşunu bıraktığınızda tekrar download işlemini yapıo sizde deneyin işe yarıo :)

Bak ben bunu bilmiyordum, aynı sorunla karşılaşıyordum; öğrendiğim iyi oldu.. Teşekkürler..

• 3 hafta sonra ...

IDMAN'da alt tuşuna basarsanız yalnızca o an için indirme deaktif olur. CTRL tuşuna basarak linke tıklarsanız indirme İDMAN'la gerçekleşir. Bu özellikler istediğiniz gibi değiştirilebilir. Bu seçenekler için İDMAN programının genel sekmesinde bulunan "tuşlar" özelliğini kullanabilirsin...

• 3 hafta sonra ...
IDMAN'da alt tuşuna basarsanız yalnızca o an için indirme deaktif olur. CTRL tuşuna basarak linke tıklarsanız indirme İDMAN'la gerçekleşir. Bu özellikler istediğiniz gibi değiştirilebilir. Bu seçenekler için İDMAN programının genel sekmesinde bulunan "tuşlar" özelliğini kullanabilirsin...

hocam cahilliğime verin ama bu İDMAN programını rapid de niye kullanıyoruz. yani kullanılış amacı ne acaba

evet seninkide bi nevze sorunu gideriyor konuyu açan arkadaşımızında belirttiği gibi indirmek istediğimiz osyanın öncesinde sayfanın giriş linkini download etmeye çalıştığı için bunu engellemenin yolunu anlatmış arkadaş :D

• 1 yıl yıl...

bende farklı bir yöntem söyleyeyim ana menüden şeçeneklere tıkladıktan sonra genel sekmeksinde gelişmiş tarayıcı entegrasyonunu yazan yere tıkladığınızda yeniden başlatmanızı isteyecektir onayladıktan sonra internetten indirme yapan programları algılıyacaktır cs online oynarken indirilen haritaları bile algılar

ctrl ve alt tuşu genel sekmeksinden değiştirebilirsiniz

ben de farklı bir yol verim eğer böyle hata ile karşılaşırsanız ilk önce idm yi açın şeçeneklere gelin orda İDM yi tarayıcılarla ilişkilindir var onun altında tarayıcılar var mozilla.internet explorer ordaki bütün tiki kaldırın ve tamam tuşuna basın daha sonra o rapid sayfasını açın ve free tuşuna basıyoruz ya oraya basın sonra saniyeler geçecek o saniyeler geçerken IDM den biraz önce tikleri kaldırdığımız yerleri tekrar işaretleyin ve tamam a basın ve bu iş tamamdır artık rapidden indirebilirsiniz

ben de farklı bir yol verim eğer böyle hata ile karşılaşırsanız ilk önce idm yi açın şeçeneklere gelin orda İDM yi tarayıcılarla ilişkilindir var onun altında tarayıcılar var mozilla.internet explorer ordaki bütün tiki kaldırın ve tamam tuşuna basın daha sonra o rapid sayfasını açın ve free tuşuna basıyoruz ya oraya basın sonra saniyeler geçecek o saniyeler geçerken IDM den biraz önce tikleri kaldırdığımız yerleri tekrar işaretleyin ve tamam a basın ve bu iş tamamdır artık rapidden indirebilirsiniz

zaten gelişmiş tarayıcı entegrasyonunu yapınca o gidiyor hem tarayıcıları hemde programlar internetten bir dosya indirirken algılıyor ben bu şekilde operada rapidshare sorununu çözdüm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...