Jump to content

Format Sonrası Internete Bağlanamıyorum

kaldera_20
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar!
DEll Inspiron N51100 bir dizüstüm var. Satın aldığımda windows vista home basic vardı, ben de vista ultimate yükledim. Crack programı CW ile etkinleştirdim. Formattan önce internete bağlanabiliyorken şimdi kablosuz ağları görmüyor. Dell'in sitesindeki bütün driverlerı yükledim. Buna rağmen bilgisayar kablosuz ağları görmüyor. Aygıt yöneticisine baktım ağ denetleyicisi yüklü değil sadece, diğerleri sorunsuz görünüyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

[quote name='kaldera_20' date='17 July 2011 - 20:22 ' timestamp='1310923348' post='1047672']
Merhaba arkadaşlar!
DEll Inspiron N51100 bir dizüstüm var. Satın aldığımda windows vista home basic vardı, ben de vista ultimate yükledim. Crack programı CW ile etkinleştirdim. Formattan önce internete bağlanabiliyorken şimdi kablosuz ağları görmüyor. Dell'in sitesindeki bütün driverlerı yükledim. Buna rağmen bilgisayar kablosuz ağları görmüyor. Aygıt yöneticisine baktım ağ denetleyicisi yüklü değil sadece, diğerleri sorunsuz görünüyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
[/quote]

Kabloyla bağlanın güncelleştirmeleri yaparken büyük bir olasılıkla driver yüklenecektir (optional bölümünden)

Bir de neden w7 kullanmıyorsunuz

Vistayı bilmiyorum(hiç kullanmadım) ama w7 de %90 driver kablolu bağlantı ile yüklenecektir

[quote name='efes34' date='17 July 2011 - 17:28 ' timestamp='1310923732' post='1047679']
Kabloyla bağlanın güncelleştirmeleri yaparken büyük bir olasılıkla driver yüklenecektir (optional bölümünden)

Bir de neden w7 kullanmıyorsunuz

[/quote]

+1

1- Aygıtın çalışıyo olduğuna emin ol (üzerindeki butonlardan etkinleştirebilirsin fn+f2 ya da fn +f10 ya da sağında solunda bir yerde elbet bir butonu vardır)

2- Bios Ayarlarını kontrol et

3- Doğru driveri yüklediğine emin ol

4- Son olarak çözemezsen Dell Türkiye Destek hattını ara sana doğru driver'ın linkini yollasınlar ( bu en son en garanti çözüm yolu )

5- Eğer sorun driver değil başka birşey ise de sen yine DELL Türkiye'yi ara.

Edited by KeLeBeK_ETKiSi

[b]Ağ denetleyicisi aygıt yöneticisinde sorunlu mu görünüyo yoksa öyle bir donanım hiç mi yok? Benim laptopda da başıma gelmişti.bir FN tuş kombinasyonu var onun ile Wireless aygıtını kapatmış olabilirsin.Bende yanlışlıkla webcam ve wireless'i kapatmıştım deli olmuştum 2 gün :)[/b]

• 3 hafta sonra ...

[quote name='kaldera_20' date='07 August 2011 - 22:51 ' timestamp='1312757505' post='1058810']
evet ağ denetleyicisi aygıt yöneticisinde sorunlu görünüyor. Kablolu nete bağlanabiliyorum ama kablosuzu görmüyor.
[/quote]

sorunlu derken tanımıyorsa sorunu sürücü yükleyerek halletmelisin

donanım id sini yazarsan yardımcı olabilirim

• 4 ay sonra...

Bir arkadaş yazmış, bilgisayarın yan tarafında wireless açma-kapama düğmesi var diye. Doğrudur, Dell notebook'larda böyle bir düğme var (En azından benim Dell'de bu var.), sağ yanda ve alt köşeye yakın bir yerde, sürgü şeklinde.. Önce bunu açarak wireless'i aktif hale getir, bir çeşit install etmiş ol ve daha sonra ya elindeki vista sürücü cd'lerinden yada Dell'in resmi sitesinden sürücüyü kur. Zaten Dell'in sürücüleri setup şeklinde olmaktadır ve ilgili setup'ı çalıştırmakla hallolur.
Eğer senin Dell'de böyle bir düğme yok ise, fn+f tuş kombinasyonlarını f12'den başlayarak geriye doğru tek tek deneyerek wireless donanım install fonksiyonunun doğru olanını bulabilirsin.
Kolay gelsin.
[b]Not: Aygıt yöneticisinde sürücünün -doğru sürücü kullanıldığı halde- hatalı görünmesindeki sebep, wirelessin önce donanım olarak düğmesinden aktif edimemesindendir; başka deyişle install edilmemesindendir. Bu sürücüyü kaldır ve wireless donanım installinden sonra yeniden kur.
Hepsinden öncede bios ayarlarını default ayara getir. [/b]

Edited by temmuz