Jump to content

2011 Lys Ek Tercihleri Yarın Başlıyor....

BeNefSE
 Share

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar Elazığ ya da Kars Veterinerlik istiyorum.Bu durumla olur mu bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

Bir de Puan için nereye bakıyoruz.Anlamadım her yerde puan var ya.(MF-3 dü sanırım sağlık ama tam bilmiyorum.)

[img]http://img703.imageshack.us/img703/3665/symsonuaklamasistemi.jpg[/img]

Nasıl bir kad€r nasıl bir şanstır bu ya!Kalpden gidecem arkadaşlar az kaldı...
Geçen senenin sıralaması [color="#FF0000"]172000[/color] Benim sıralamam [color="#FF0000"]172260[/color] girebilir miyim sizce arkadaşlar ?

> blackman12: Girersin rahat ol kontenjanlar artırıldı. Ayrıca tekrar flood yapma!

Edited by blackman12

[b]Veteriner olacağım arkadaşlar Kars'a gitmeyi düşünüyorum.Bilen arkadaşlar biraz anlatabilirler mi Kars nasıldır insanı nasıldır ?
Yaşam olanakları nasıl bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla...[/b]

[quote name='H4X0R' date='24 July 2011 - 09:28 ' timestamp='1311499722' post='1050979']
[b]Veteriner olacağım arkadaşlar Kars'a gitmeyi düşünüyorum.Bilen arkadaşlar biraz anlatabilirler mi Kars nasıldır insanı nasıldır ?
Yaşam olanakları nasıl bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla...[/b]
[/quote]

Kars, halkı genelde azeri olan bir şehir tarihi bir havası var, tarihi yapıları çok hoş. Yeni bina yoktur olan binalar eskidir. Yaşam rahattır insanları rahattır. Ulaşım kolaydır. Türkü evleri vardır hatta bir tanesine gitmiştim barış müzikevi diye çok çok hoşuma gitmişti. Kışın çok soğuk olur hayatında görmediğin kuru bir soğuk.

[quote name='H4X0R' date='24 July 2011 - 09:47 ' timestamp='1311500867' post='1050991']
Anlatımın için teşekkürler.Ama Kars'ta üni'yi okuyabilirsek Türkiye'nin her şartına hazır hale geliriz sanırsam.:)
[/quote]

Okuyamaman için bir sebep yok. Aklına takılan bir soru varsa açıkça sor :)
Bir insanın başka şehirde okul okuyamamasının genelde 2 sebebini gördüm 1-Siyaset 2-Yaşağıdı yerden,çevreden uzak kalamama

[b]1-Siyaset fazla bulaşmam azıcık ucundan alsam yeter. :)

2-Yaşadığım çevre Manavgat sıcaktan usandım.Günde 2 kere banyo yapmaktan 10 saatte sıcağa küfür etmekten sıkıldım.

Yani bir sorun yaşamazsın diyorsun.Uçakla gider gelirim büyük ihtimalle Antalya-Kars uçak yolculuğu ne kadar sürer acep.[/b]

[quote name='H4X0R' date='24 July 2011 - 10:37 ' timestamp='1311503849' post='1051008']
[b]1-Siyaset fazla bulaşmam azıcık ucundan alsam yeter. :)

2-Yaşadığım çevre Manavgat sıcaktan usandım.Günde 2 kere banyo yapmaktan 10 saatte sıcağa küfür etmekten sıkıldım.

Yani bir sorun yaşamazsın diyorsun.Uçakla gider gelirim büyük ihtimalle Antalya-Kars uçak yolculuğu ne kadar sürer acep.[/b]
[/quote]

Uçak ank aktarmalı 2 saat 40 dk sürüyor antalya - kars thy'de. Okuyan arkadaşlarım rahatlardı. Bazı illerde sıkıntılı biraz öğrencilik. Mesela erzurum. Kapalı bir halkı var, bekara ev vermezler istemezler. Dışarıdan gelenlere sıcak bakmazlar. Siyasi yönden çok baskı vardır vs.

Madem veteriner olucan sana önerim KPSS son sene iyi hazırlanman. 60 puan alan arkadaşım bitliste devlet kadrosunda görevli. Sen gidip 85 ve üzeri puan felan alırsan istediğin ili seçme şansın olur.

Biz hangi puana göre tercih yapcaz???Mesela MF 4 e göre mi yoksa Y-MF-4 e göremi olacak??Bilgilendirirseniz sevinirim Şimdiden teşekürler :rolleyes: Bunlara okul puanı eklenmemiş diye duymuştum oysaki yoksa öyle değil mi??

Edited by harunsafak

[b]KPSS'ye 2. seneden itibaren haftada 1 saat çalışcam.Program bu ama okumada sıkıntı çekmezsin diyorsun.
Tercihe yazdım gitti o zaman[/b]... :)

EDİT:Okul puanı eklenmiş durumda arkadaşım.Okulundan kaç puan geldiğini görmek için nasıl yapıldığına dair bir örnek vereyim...
[b]Benim için mesela YMF-3 -(eksi) MF-3 çıkaracaksın. >>287,578 - 237,246 = [color="#FF0000"]50.332[/color] okuldan gelen puandır.[/b]

Edited by H4X0R

[quote name='H4X0R' date='24 July 2011 - 11:11 ' timestamp='1311505907' post='1051027']
[b]KPSS'ye 2. seneden itibaren haftada 1 saat çalışcam.Program bu ama okumada sıkıntı çekmezsin diyorsun.
Tercihe yazdım gitti o zaman[/b]... :)

[/quote]

Ben van da okudum ev arkadaşlarım veterinerdi hepsi. Vanı da yazabilirsin önererimdir.Yüzüncüyıl üni Veterinerlik fakültesi türkiye sıralamasında iyi bir yerdedir. Dolu prof vardır fakültede :)

[quote name='harunsafak' date='24 July 2011 - 11:22 ' timestamp='1311506565' post='1051037']
Peki biz Y-MF3 e göre mi tercih yapcaz yoksa MF3 e göre mi??
[/quote]
YMF3 'e göre tercih yapacaksın.(Önünde "Y" yazan yere göre YENİ yani.:))

[quote name='H4X0R' date='24 July 2011 - 14:02 ' timestamp='1311508921' post='1051061']
Bir bak istersen şimdi bulmak zor biraz.:)
[code]http://www.osym.gov.tr/belge/1-12584/2011-osys-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-ki-.html[/code]
[/quote]

oraya baktım kafam karıştı zaten 0,12 li başarı sırası 140.000 0,15 li başarı sırası 150.000 yazıyor anlamadım gitti.