Jump to content

Pc'de Yazdırılabilir Sanal Dvd Mount Etme ?

Ar-Sa
 Share

Recommended Posts

İyi akşamlar TNCTR Ailesi bir konuda yardıma ihtiyacım var.

[color="#ff0000"][b]Konu[/b][/color]:[b] Pc'de yazılıp silinebilir sanal dvd'li sürücüsü oluşturmak ve bu oluşturulan dvd sürücüsüne nero yada herhangi bir proğram ile veri yazdırabilmek ve yazdırılan verinin iso imajını almak.[/b]
[b]
[/b]
[b][color="#ff0000"]Neden buna ihtiyacım var[/color][/b]:Lenovo U350 Notebok'um var recovery bölünü sildim (silmez olaydım) yeniden usb üzerinden xp sp3 kurdum tüm proğramlarını kurdum güncellemelerini yaptım [b]sistem yedeklemesi olarak Lenovo'nun kendi yazılımını (Onekey Recovery 7.0) kullanmak istiyorum[/b] yazılım bilgisayarda deamon tool ile oluşturulan sanal dvd yi görüyor ve doğal olarak yazamıyor.

Benim için önemli olan "[b]Pc'de yazılıp silinebilir sanal dvd'li sürücüsü oluşturmak ve bu oluşturulan dvd sürücüsüne nero yada herhangi bir proğram ile veri yazdırabilmek ve yazdırılan verinin iso imajını almak."[/b]

Çözümlerinizi bekliyorum.

[size="1"](Yazarken düşündümde imkansız bir şeymi düşünüyorum acaba yada acronis true image kullanıp imkansız olandan vazmı geçsem)[/size]

iso kalıbını oluşturmak yada akmak için ımg burn kullanabilirsin yada elindeki klasörü kalıp yapabilirsin sanal sürücü işide ultra iso gerçi dediklerinin hepsini ultra iso yapıyor bildiğim kadarıyla buyur arama ultraiso http://www.multiupload.com/MP566WNHFU

Problem tam anlaşılmadı sanırım bilgisayarda [font=arial, sans-serif][size=2][i]DAEMON[/i] Tools ile sanal dvd oluşturdum ama işime yaramadı örneğin nero yada diğer cd yakma proğramları ile dosyaları cd ye yazdıracağım zaman benim yerşeltirdiğim [/size][/font][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif][b]yazılıp silinebilir sanal dvd'li DVD-RW sürücüsüne yazdırması ve herşey sanal ortada gerçek bir cd yok sanal cd olacak ve proğramlar sanal cd yi kullanıp yazacaklar ancak bu şekilde istediğim işe yarıyacak. [/b][/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif][b]
[/b][/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Örneğin bilgisayarımda cd-rw ve dvd-rw yok ama ben gerçek boş cd ve dvd yerleştirmişim gibi dosya yazdırılması için sanal dvd oluşturan bir program arıyorum [/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Daemon oltraiso, isobuster gibi programlar sadece kalıp oluşturup kalıp yerleştirilmesine imkan sağlıyor bunun yerine bize iso kalıbı yenine boş dvd yerleştirecek ve proğramlar bu boş dvd ye yazacak bu çok dolambaçlı oldu sanki sağ kulağımı sol elle kafamın üstünden dolanarak tutmak gibi :) [/font][/color]

[quote name='casper0007' date='28 July 2011 - 20:49 ' timestamp='1311875361' post='1053338']
bulursan banada haber ver :D bu zamandır hiç dennk gelmedi :D :D :D :whistle:
[/quote]

Uzun süredir arıyordum ve bu günlerde ihtiyaçtan konu açtım.Ama olacağına hayallerime inandığım kadar inanıyorum.

[quote name='casper0007' date='28 July 2011 - 21:19 ' timestamp='1311877143' post='1053353']
dostum bi program buldum ama ingilizce adı gizmo manager
[/quote]

şimdi araştırıyorum adı Gizmo Drive

Edited by Ar-Sa

[quote name='Lastman' date='28 July 2011 - 21:41 ' timestamp='1311878498' post='1053371']
boot etmek için yapıyorsan boşuna uğraşma boot olmaz.
[/quote]

Yok boot etmek için uğraşmıyorum sadece sanal dvd-Rw kullanacağım ve sanal dvd-rw içinde sanal cd buda yeterli değil notebookların recovery programları ile kullanacağım bu özelliği

[quote name='Lastman' date='28 July 2011 - 22:30 ' timestamp='1311881448' post='1053405']
bu da var:
http://www.kernsafe.com/product/totalmounter.aspx
[/quote]

gizmo işe yaramadı ama sizin verdiğiniz linklekini indirdim totalmounter olanını basit bir rom bile oluşturamadım ama daemon tools ile oluşturulmuş sanal cd-rom sürücüsünü rw özlliği veriyor ve diğer proğramlar onu boş bir cd-rw görüyor içine birde sanal cd takmak lazım :)