Jump to content

Polis Olmak Için

Dexter18
 Share

Recommended Posts

slm millet bu sene ygs gircem bikac sorum olcaktı
-2 yıllık polis meslek yüksek okuluna ygs de hangi puan türünden girerim
-ygs hangisi önemli polislik için(1,2,3,4,5,6)
-diyelim ygs de polislik sınavını kazandım sonra pmyo nun yaptıgı sınavı kaybedersem tercih yapma hakkım varmı?
-ve maaşlar ne kadar?

1-ygs nin 6 puan türünden istenilen puan barajını geçmen lazım bu sene 280 di seneye 300 olabilir.

2- ygs de puan türünün önemi yok 6 puan türüde polislik için aynı

3-kaybedersen tabikide tercih hakkın var.

4- babam 20 yıllık polis 2.500 alıyor. yeni mezun olanlar ne kadar alıyordur bilemem.

[quote name='rev6' date='06 August 2011 - 07:34 ' timestamp='1312616092' post='1057878']
1-ygs nin 6 puan türünden istenilen puan barajını geçmen lazım bu sene 280 di seneye 300 olabilir.

2- ygs de puan türünün önemi yok 6 puan türüde polislik için aynı

3-kaybedersen tabikide tercih hakkın var.

4- babam 20 yıllık polis 2.500 alıyor. yeni mezun olanlar ne kadar alıyordur bilemem.
[/quote]
ekleme
YGS PUAN TURUNDEN 300 BARAJINI GEÇMEK
Ve [color="#0000FF"]...(tartışma yaratacak imalardan uzak duralım)...[/color] olman lazım

Benim memlekette böyle polis oluyor arkadaşlarım :D

pomem 9. dönem 2011 mezunuyum.. hiçbir ek derece yükseltici neden yoksa (hazırlık sınıfı, teknik bölümler, biyoloji) 8 in 1 inden başlarsın ve aldığın maaş yaklaşık 2150 tl olur.. şark bölgelerinde değişen miktarlarla birlikte şu an aldığım maaş 2570 tl

[quote name='Dexter18' date='06 August 2011 - 09:46 ' timestamp='1312623971' post='1057911']
maaş gercekten iyimiş pmyo sınavı zor olurmu acaba
[/quote]

eskiden zordu.. bilgi sorusu şeklindeydi.sonra ösym mantık sorularına döndü.. bence çok zor değil.. biraz çalışmayla istediğin puanı alabilirsin..

bu arada yazmayı unutmuşum pmyo mezunları 9un 1inden başlar ;) ama maaşta pek farkı olmaz

[quote name='killikli' date='06 August 2011 - 21:34 ' timestamp='1312659259' post='1058176']
eskiden zordu.. bilgi sorusu şeklindeydi.sonra ösym mantık sorularına döndü.. bence çok zor değil.. biraz çalışmayla istediğin puanı alabilirsin..

bu arada yazmayı unutmuşum pmyo mezunları 9un 1inden başlar ;) ama maaşta pek farkı olmaz
[/quote]
o ne demek tam anlamadım 9 un 1 inden başlar?

Bi soru da ben sormak istiyorum.
Bakanlar kurulunda mı yoksa alt komisyonlarda mı tam hatırlayamıyorum konuyla alakalı olarak yaş sınırlaması kaldırıldı gibi bi haber işitmiştim.örneğin ben 30 yasında da olsam sınavı kazandığım taktirde polis olabilir miyim:?