Jump to content

Tp-Link Modem Sorunum

taraftar13
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben online oyun oynuyorum fakat bir lag sorunum var.
Modemim: TP-link td-w8901g
Yazılım Versiyonu: 1.0.2 Build 090113 Rel.39443

[img]http://2.bp.blogspot.com/_Lxx0Bgci5D8/S__QF0q5ipI/AAAAAAAAAFU/izQkKn0TkQM/s1600/TP-LINK_TD-W8901G.jpg[/img]

Kablolu olarak kendi bilgisayarımda kullanıyorum oyunlarda lag oluyorum, kablosuz olarak laptoptan giriyoruz lag olmuyor bu nasıl bir iştir anlayamadım. Ne yapmam gerekiyor acaba modemi güncellesem geçer mi?
Ama güncellemek istesek nasıl güncelleyeceğiz.
Yardmınız için şimdiden teşekkürler. Edited by taraftar13

[quote name='byvistakazim' date='06 August 2011 - 02:11 ' timestamp='1312596703' post='1057833']
Bilgisayarda sorun olabilir mi? laptopa kabolu bağlayınca da lag oluyor mu?
[/quote]

Laptoba kablolu bağlamayı denemedim. Fakat şöyle bir ilginç bir durumda var mesele kablosuz adaptörü masaüstü Pcme bağlayıp girdiğimde lag olmamıştı. Bilgisayardan da değildir. Çünkü daha 1 ay önce yeni anakart,ram ve işlemci aldım. Modemdem Pcye gelen kabloda yeni, sorun modemde de işte onu değiştirmeden acaba bir ayar çekebilirmiyiz onu merak ediyorum.

Edited by taraftar13

[quote name='MasterTR' date='06 August 2011 - 09:31 ' timestamp='1312623107' post='1057907']
LAG sorunu Port açmadığınızdan kaynaklanıyor,Kabloda sorun olabilirmi diyecektim dediğinize göre hiç sorun yok.
[/quote]

Kardeş Port açma olayı nasıl olcak yardım edebilirmsin. Eğer TP-Linkten anlıosan?

Kablosuz ağ bağdaştırıcı ayarlarıyla illgili olabilir. Manuel ip dns ataması gerekebilir.
Port açmayla ilgisi olduğunu sanmam çünkü port modemde açılır kablolu kablosuz modeme bağlı olan tüm makinalar için açıktır.
Halbuki sen aynı modemde aynı pc de kablolu kullanıyorsun kablosuz kullanamıyorsun.
Senin sorunun kesinlikle kablosuz bağdaştırıcı ayarlarıyla ilgili.
kablolu ağ bağdaştırıcısı için manuel dns atadıysan aynı dns leri kablosuz bağdaştırıcı için de atamanıı şiddetle tavşiye ederim.

Edited by kalelibilişim

[quote name='kalelibilişim' date='06 August 2011 - 12:45 ' timestamp='1312634756' post='1057984']
Kablosuz ağ bağdaştırıcı ayarlarıyla illgili olabilir. Manuel ip dns ataması gerekebilir.
Port açmayla ilgisi olduğunu sanmam çünkü port modemde açılır kablolu kablosuz modeme bağlı olan tüm makinalar için açıktır.
Halbuki sen aynı modemde aynı pc de kablolu kullanıyorsun kablosuz kullanamıyorsun.
Senin sorunun kesinlikle kablosuz bağdaştırıcı ayarlarıyla ilgili.
kablolu ağ bağdaştırıcısı için manuel dns atadıysan aynı dns leri kablosuz bağdaştırıcı için de atamanıı şiddetle tavşiye ederim.
[/quote]

Dediğini yaptım oda olmadı. Başka önerisi olan var mı?