Jump to content

Online Games (Linage 2)-Güncel Tutulacak

dnz84
 Share

20 members have voted

1. 1. Konu sabitlesin mi?

• Evet
      8
    • Olabilir
      6
    • Hayır
      6

Recommended Posts

[b]World of Warcraft[/b]

[i]Bu oyuna başlamadan önce düşünmeniz gerekenler;[/i]

[i][b]1.[/b] Yeteri kadar vaktiniz var mı?
[b]2.[/b] WoW dünyasında yaşamaya hazır mısınız?
[b]3.[/b] Sevgiliniz ya da eşiniz var ise bunlar ilgisizliğe hazır mı?
[b]4.[/b] İş yerinden çıkar çıkmaz WoW başına oturabilir misiniz? (Sebebini sorarsanız açıklarım :p)
[b]5.[/b] Ergenlik sivilcileri yetmez miş gibi WoW sivilcilerine hazır mısınız? (Stres ve heyecandan dolayı.)
[b]6.[/b] İngilizceniz yeterli mi? (Türk loncaları var ama pek başarılı olduklarını sanmıyorum istisnalar hariç) ;)
[b]7.[/b] Her ay düzenli olarak ya da 3 ay, 12 aylık üyelik paketlerini alacak kadar para kazanıyor musunuz? Ya da aileniz sizin için bu ödemeleri yapabilecek mi? ;)(Ne kadar para tutar ki diyenler internetten araştırıp öğrenebilir.)
[b]8.[/b] Yeni arkadaşlar edinmeye hazır mısınız? ;) (Sevgili bulan arkadaşlarım var şoktayım :p)[/i]

[b]Gel gelelim oyunun tanıtımına;[/b]
[i]Blizzard amcamın geliştiği çok sağlam ve dünyada bir hayli popüler olan sadece internet üzerinden oynaya bileceğiniz yaşam tarzı. Dostluk, sevgi, aşk ve saygıyı içinde bulunduran bir yaşam sanatı. Blizzard amca 2010 yılında yaptığı bir açıklamada dünyada bu oyunu oynayan 8 milyon insan olduğunu açıklamıştı. 2011 ile 9 milyona ulaştığını düşünüyorum.[/i]

[b] Class (Sınıf):[/b]
[i]Boss dediğimiz 5'erli, 10'arlı ve 25'er kişi ile saldırı yapabileceğiniz, öldürebileceğiniz ve ölmemeniz için sizin sağlığınızı yükselte bilecek olan oyunculara sınıf denir. Bu sınıflar çok detaylıdır;[/i]

[b]a- Hunter (Favorim)[/b]
[i]Bu sınıf tam bir canavardır. Hunter dendiğinde olmazsa olmaz denir nedeni çok basittir; hunter tek başına savaşmaz görev yaparken, level atlarken asla tek başına değildir. Çevredeki her hangi bir hayvanı (pet) evcilleştirir ve bu pet her şekilde hunter'ına yardımcı olur.[/i]

[b]Peki neden hunter?[/b]
[i]1. Bu sınıf sadece hasar verir etkli tuzakları ile rahatçana kaçabilir ve saklanabilir.
2. Özel büyüleri sayesinden her türlü saldıradan rahatçana sıyırabilir ve hedef değiştirte bilir.
3. 10'arlı, 25'erli grupların vazgeçilmez savaşçısıdır.
4. Hunter'a özel büyüler ile grubunu güçledirebilir.
5. Uzak saldırı ve tuzak uzmanı.
6. Yüksek oranda hasar verir.
7. Level atlamak o kadar kolaydır ki yuh denebilecek kadar hızlıdır.[/i]

[b]Hunter'ın eksileri:[/b]
[i]1. Hasar oranı çok fazla ve seri olduğu için grupça gidilen mekanlarda bütün mobların dikkatini üstüne çekebilir. (Yaparsanız ölürsünüz ;P)
2. Özel boss itemlarını düşürmek çok zordur.
3. Lonca bulmak kendini WoW dünyasına kanıtlamak çok zordur! (Hunter bolluğundan kaynaklanıyor...)[/i]

[b]b- Warrior (Türk yorumu ile Battal Gazi veya Malkoçoğlu)[/b]
[i]Bu sınıf tamamen mazlumdur, üst üste gelen yamalar ile Warrior sınıfını tamamen köreltiler. Kullandığı elbiseler sayesinde en dayanıklı sınıftır hasar konusuna gelince adamı bezdirir veya ağlatır.[/i]

[b]Peki neden warrior?[/b]
[i]1. Hasar vermekte üstüne yoktur.
2. Kullandığı elbiseler sayesinde kolay kolay düşmez. (Beni kimse öldüremez ulen diyen tipler tanıyorum :p)
3. Level almak zordur. (25 level'a kadar.)
4. 5'li, 10'arlı ve 25'erli grupların karşısına çıkan boss'ların, mobların karşısında korkusuzca durabilecek sınıftır. Bu sınıfa Tank denir ve genelde bu sınıfı tercih edenler Tank olarak hayatlarını sürdürür. (Tabi healer olmazsa ölür bu bir gerçek :p)
5. Yakın temas saldırı uzmanıdır.
6. Kendine Müslüman bir sınıftır.[/i]

[b]Warrior'un eksileri:[/b]
[i]1. Lonca bulmak bir hayli zordur.
2. İtem elde etmek kolaydır.
3. Yakın temas savaşçı olduğu için ölebilir.[/i]

[b]c- Druid (Her türlü yere ayak uyduran ortam adamıdır.)[/b]
[i]Tam bir baş belasıdır yetenekleri sayesinde egosu yeterince hatta fazlasıyla kabarıktır. Klavyeyi çok rahat kullanan kişiler genelde bu sınıfı tercih eder. Bu sınıf bana sorarsanız WoW'un gelmiş geçmiş en bela karakteri ve en yardım sever sınıfıdır. (Egosu kabarık biri denk gelirse kesinlikle sizinle alay eder :p)[/i]

[b]Peki neden druid?[/b]
[i]1. Yakın temas savaşçı olabilir.
2. Büyüleri ile uzaktan saldırı yapabilen savaşcı olabilir.
3. Hunter gibi abartı olmayan ama kimi zaman etkili olan 2 adet tuzağı vardır.
4. Healer özelliği vardır. (Yakın temas veya uzak savaşcı olsanız dahi sağlınızı artırarak kurtula bilirsiniz... Tabi savaştığınız kişide içinden yuh ya bu kadar olur mu? Ben böyle druid'i severim diyebilir :p)
5. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
6. Warrior gibi tank görevi yapabilir.
7. Özel büyüleri ile grubu güçlendirebilir.
8. Çok rahat lonca bulursunuz.
9. Eğer healer'sanız çok rahat item elde edebilirsiniz.[/i]

[b]Druid'in eksileri:[/b]
[i]1. Yok denecek kadar azdır.
2. Gelen yamalar ile özellikleri biraz köreltildi.
3. Yakın temas savaşcıysanız item elde etmeniz biraz zor. (Rogue ve hunter yüzünden hüngür hüngür ağlayan arkadaşlarım var :p)[/i]

[b]d- Paladin (Bu sınıfın ismi telaffuz edildiğinde; kahramanım, beyaz atlı prensim (bayanlar;P) dendiği bilinir.[/b])
[i]Bu sınıfta druidlerin gibi yeteneklenidir. Aralarında 2 fark vardır; Egoist değillerdir ve uzak saldırı yetenekleri yoktur.[/i]

[b]Peki neden paladin?[/b]
2. Healer özelliği vardır. (Savaşcıysanız çok sağlam olmasada kendi sağlınızı artırabilirsiniz.)
3. Eğer healer'sanız çok rahat item elde edebilirsiniz.
4. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
5. Özel büyüleri ile grubu güçlendirebilir.
6. Warrior ve druid gibi tank görevi yapabilir.
7. Hunter ve druid gibi abartı olmayan, kimi zaman işe yarayan sersemletici (Hunter ve druid'e bu özelliklere tuzak deniyor.) büyüleri vardır.
9. Hasar verirken maksimum 5 tuş kullanırsınız.[/i]
[b]
Paladin'in eksileri:[/b]
[i]1. Bence yok.
2. Yakın temas savaşcıysanız item elde etmeniz biraz zor. (Rakipleriniz çok fazla...)
3. Lonca bulmak kolayda olabilir çok zorda olabilir.[/i]

[b]e- Mage (Elbiseleri zayıf olsada yaptığı büyülerle ve verdiği hasarlarla kendine hayran bıraktıran sınıf.)[/b]
[i]Eğer tercih edip bu sınıfla oynarsanız klavyenize baya bir hakim olmanız gerekir. Bu sınıf elbiseleri yüzünden zayıf olsada büyükleri sayesinde kendini koruyabilir ve yok edebilir.[/i]

[b]Peki neden mage?[/b]
[i]1. Uzak saldırı yeteneğine sahiptir.
2. Hunter ve druid'in tuzakları kimi zaman yetersiz kalabilir o anda devreye girip mobları tavuk, domuz, penguen gibi hayvanları cevire bilecek tek sınıftır.
3. Özel büyüsü ile priest, druid, warlock, shaman ve paladin sınıflarının büyü yeteneklerini artırır.
4. 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
5. En eğlenceli sınıftır.
6. Hasar konusunda kolay kolay kimse eline su dökemez.
7. PVP canavarıdır.[/i]

[b]Mage'in eksileri:[/b]
[i]1. Gelecek olan yamalar mage'lerin canını sıkacak gibi gözüküyor.
2. Level atlamak aşırı zor olmasada itemsizlikten dolayı zordur.[/i]

[b]f- Priest (Bu sınıf bana sorarsanız tam bir Sünetçi...)[/b]
[i]Kullandığı elbiseler mage ve warlock gibi zayıf olsada adamı canından bezdirecek tek sınıftır. Ölmesi zordur, özel büyüleri o kadar etkilidir ki kaçsanız dahi kurtulamaya bilirsiniz.[/i]

[b]Peki neden priest?[/b]
[i]1. Uzak saldırı yeteneğine sahiptir.
2. Tıpkı druid, paladin ve shaman gibi healer özelliğine sahiptir.
3. Çok fazla tuş kullanmazsınız.
4. Özel büyüleri ile grubu güçlendirebilir.
5. Dot denen Türkçe'de karşılığı nokta olan ama oyundaki anlamıyla kanama anlamına gelen çok etkili büyükleri sayesinde sağlam ve etkili hasarlar verebilir.
6. Level atlamak kolaydır.
7. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
8. Healer iseniz lonca bulmak kolaydır.[/i]

[b]Priest'in Eksileri:[/b]
[i]1. İtem elde etmek zordur.
2. Uzak saldırı yeteğinizle oynuyorsanız lonca bulmanız zor.
3. Yamalar yüzünden heal ve hasar yeteneği azaltıldı.[/i]

[b]g- Rogue (Bu sınıfı tercih ettiyseniz klavye yeteneğinizde pro ise karşıdakinin vay haline...)[/b]
[i]Bir arkadaşım var Rogue sınıfını şu şekilde tanımlıyor; Gölgelerden uzak durun! Çünkü rogue her zaman arkanızdadır![/i]

[b]Peki neden rogue?[/b]
[i]1. Yakın temas savaşçısıdır. (Sadece yakın temascıdır genelde arkadan saldırır :p)
2. PVP yeteneği çok gelişmiştir.
3. Tıpkı bukalemun gibi bulunduğu ortam rengine adapte olabilir.
4. Hasar yeteneği az olsada hızlı silahları ile hasar eksikliğini hissetirmez.
5. Egoist olacam ben diyorsanız tam sınıfıdır değil paylaşmak hırsızın tekidir. :p (Her sınıfla kapışırım ama bu sınıfı görürsem daha dogrusu görebilirsem aynen topuklarım... :p)
6. Level atlamak kolaydır. (Bana göre.)
7. Lonca lideri işten anlıyorsa 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
8. Combo yeteneğine sahip tek sınıftır.
9. Mob'ların ve boss'ların armor yani zırhlarının güçlerini azaltır.[/i]

[b]Rogue'nin eksileri:[/b]
[i]1. Lonca bulmak zor ötesidir.
2. İtem toplamak zordur. (Hunter, druid ve warrior gibi aç sınıflar yüzünden :p)[/i]

[b]h- Shaman (Çok çok ilginç ve dikkat çekici bir sınıftır.)[/b]
[i]Adamı şok eder ne yapacağını hiç kimse tahmin edemez. Hasarlarını dot ve elektrik akımları ile verir.[/i]

[b]Peki neden shaman?[/b]
2. Büyüleri ile uzaktan saldırı yapabilen savaşcı olabilir.
3. Healer olabilir.
4. Takım oyuncusudur.
5. Lonca bulmak o kadar kolaydır ki anlatılamaz.
6. Totemleri ile gruba çok etkili bir şekilde yardım edebilir.
7. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır.
8. İtem elde etmek çok kolay olmasada rakipleriniz azdır.
9. Size saldırmakta olan mob ve boss'lardan çok rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. (Totemler sayesinde)
10. Grubun saldırı ve hasar yeteneğini maksimum seviyeye getirebilir.[/i]

[b]Shaman'ın eksileri:[/b]
[i]1. Level atlamak.[/i]

[b]i- Death Knight (Ölümün soğuk nefesini ensende hissetmeye hazır mısın?)[/b]
[i]Bu sınıf ölüdür adamı ürkütür. Parantez içinde yazdığım gibi bu sınıfın ne yapacağı bilinmez. Büyü ile yakın teması aynı anda kullanır ağır ve kalıcı hasarlar verebilir.[/i]

[b]Peki neden death knight?[/b]
[i]1. Yakın temas savaşcısıdır diğer yakın temas sınıflarından farkı büyü özelliğidir. Priest ve warlock gibi dot bırakabilir.
2. Warrior ve druid gibi etkili bir tank olabilir.
3. Eğlenceli ve bir o kadar'da oynanması kolay bir sınıftır.
4. Level atlamak kolaydır.
5. Sıkıştığında kendi sağlığını düzeltebilir.
6. Hunter'ın petleri kadar etkili olmasada bu sınıfta ölü kemikleri gözüken mezar kaçkını yaratıkları vardır.
7. Tek başına her haltı yiyebilir.
8. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanları olmasada elemanıdır.
9. Özel büyüsü ile grupta bulunan yakın temas savaşçılarını güçlendirebilir.
10. PVP'de sizi sinir edebilir.[/i]

[b]Death knigt'ın eksileri:[/b]
[i]1. Lonca bulmak zordur.
2. Yamalar yüzünden tanklık yapmak zorlaştı.
3. İtem elde etmeniz zor ve ötesi.[/i]

[b]ı- Warlock (Bu sınıfı gördüğünüz anda anlayın ki işiniz zor!)[/b]
[i]Dot yani kanama büyüleri o kadar çok gelişmiş ve sayısı o kadar çoktur ki kanamadan oracıkta hık hık diyip gidersiniz...[/i]

[b]Peki neden warlock?[/b]
[i]1. Uzak saldıra yeteneğine sahip dotları ile ağır hasarlar verebilen tek ve en belalı sınıftır.
2. Kendi sağlığını sizin sağlığınızdan çalarak artırabilir.
3. Hunter gibi pet sahibidir. (Petlerini kendi yarattığı ile kalmaz o kadar etkilidir ki adamı canından bezdirebilir.)
4. Yamalar sayesinde lonca bulması kolaylaşmıştır. (Bana göre.)
5. 5'erli, 10'arlı ve 25'erli grupların vazgeçilmez elemanıdır. (Dotları yüzünden en çok tercih edilen sınıftır.)
6. PVP'de sizi sinir edebilir.
7. Eğlenceli bir sınıftır. Tuş kullanımı oldukça fazladır ama kolaydır.
8. Level atlamak kolaydır.
9. Kendine müslümandır yardım etmeyi sevmez.[/i]

[b]Warlock'un Eksileri:[/b]
[i]1. Bence yoktur.
2. İtem elde etmek zordur. (Rakipleri mage, priest, druid ve bazı ruh hastası shamanlar...)[/i]

[i]WoW konusu daha fazla zaman istediğini fark ettim. O yüzden yarın'da bazı oyun kısaltmaları ve tanımlarını vereceğim. Bu açtığım konu sadece WoW'u kapsamayacağınıda belirtmeden geçemeyeceğim daha tanıtabileceğim 5 tane daha online oyun var. Son olarak [b]sürç-ü lisan ettiysem affola[/b]. Yukarıda paylaştığım bilgiler tamamen kişisel deneyimimdir hiç bir yerden alıtı yapılmamıştır.[/i]

[i]İmla hatası yapmış olabilirim onun içinde ayrıca özür dilerim.[/i]

Edit: Görebildiğim imla hataları :). Edited by dnz84

• Administrator

Yeni başlayanlar için güzel bir tanıtım fakat bazı yanlış noktalar var. Kendine müslüman diye bir sınıf kalmadı oyunda. Her sınıfın ekibine sağladığı bufflar mevcut. Ayrıca item ve lonca bulması zor demişsin bazıları için. Bu noktaya da katılmıyorum. Her sınıf için eşit sayıda item düşüyor.

[quote name='PurpleStreet' date='10 August 2011 - 05:39 ' timestamp='1312947556' post='1060008']
Güzel bir inceleme olmuş alıntı değil demi bu ?
[/quote]
[i]100% bana aittir hocam, Teşekkürler.[/i]

[quote name='rev6' date='10 August 2011 - 08:35 ' timestamp='1312958103' post='1060023']
güzel olmuş fakat resimlerle süslenirse daha güzel olur.
[/quote]
[i]Eh az biraz amatörüm :)[/i]

[quote name='sk8er_boi' date='10 August 2011 - 08:52 ' timestamp='1312959159' post='1060026']
Yeni başlayanlar için güzel bir tanıtım fakat bazı yanlış noktalar var. Kendine müslüman diye bir sınıf kalmadı oyunda. Her sınıfın ekibine sağladığı bufflar mevcut. Ayrıca item ve lonca bulması zor demişsin bazıları için. Bu noktaya da katılmıyorum. Her sınıf için eşit sayıda item düşüyor.
[/quote]
[i]Yukarıda belirttiğim yazı tamamen kişisel tecrübem ve bilgilerime dayanmaktadır. Sizin başınıza hiç geldimi bilmiyorum ama şöyle lanet bir anım var; 1 ay'a yakın hiç drop alamamak. ;) Evet herkese eşit sayıda drop düşüyor ama herkesin eşit DKP'si yok. (Yok raid lead'in kuzeni yok raid lead kankisi vs vs) Hele ki; bazı Türk loncalarında bunlar daha belirgin bir ara paylaşacağım. :p[/i]

Edited by dnz84

[b]World of Warcraft Part 2[/b]

[i]Diyelim ki [b]WoW[/b]'a yeni başlıyor sunuz [b]nereye ne kadar ödemelisiniz[/b] bunun üstünde az biraz duralım. :)[/i]

[b]1.[/b] [i]Bu paket sayesinde level 70 olursunuz.[i][/i] [b]World Of Warcraft: Battlechest[/b] > [b]40[/b] ile [b]60 TL[/b] arasında.(Paket içeriği; World of Warcraft (EU) CDKey + Burning Crusade + (30 günlük oynama hakkı dahil)[/i]
[b]2.[/b] [i]Level 70 den sonra oyunu devam ettirmek isteyenler ellerini yeniden ceblerine götürmeleri gerekiyor; [b]World of Warcraft : Wrath of the Lich King[/b] > [b]45[/b] ile [b]55 TL[/b] arası. 80 level olmak için gereklidir. (Paket içeriği; World of Warcraft : Wrath of the Lich King CDKey (EU))[/i]
[b]3.[/b] [i]Son olarak 80'den sonrasını görmek ve yeniden şekillendirilmiş dünyaya adapte olmak isteyenler için. [b]World of Warcraft : Cataclysm[/b] > [b]55[/b] ile [b]65 TL[/b] arası. (Paket içeriği; World of Warcraft : Cataclysm (EU) CDKey )[/i]

[i]Yukarıda belirtiğim fiyatlar internet fiyatları ile mağza fiyatları arasındanki farklardan kaynaklanmaktadır. (Kafaya koyduysanız eğer gidin mağza mağza dolaşın Cd'leri tek tek ellerinizle bulun ve kasaya kadar koşun. Bu oyuna başlıyorum ben diyin içinizde hissedin!)

Ve son olarak Blizzard amca bu CD'lere döktüğümüz paraları hiçe atıp daha da fazla para istemekte... (Zaten bağımlı hale geldiyseniz cebinizden çıkan parayı düşünmemeye başlıyorsunuz.)

12.99 EUR 1 Aylik Paket
35.97 EUR 3 Aylık Paket
65.94 EUR 6 Aylık Paket (Ödemeler WoW'un orjinal sitesinden kredi kartınız üzerinden yapılmaktadır.)[/i]

[i]Bunları almadan önce bu oyunu oynamak için gerekli sistem bileşenleri şunlardır. [b](Kişisel kanaatımdır ve minumum seviyedir.)[/b]
[b]1.[/b] İşlemci; Intel Dual Core E6800, E6500, E5700
[b]2.[/b] Ram; 2GB+
[b]3.[/b] Ekran Kartı; 1GB 128/256Bit herhangi bir model.
[b]4.[/b] Sınırsız internet paketi. (Bu oyun kota dostu değil acı tecrübelerim var :P)
[b]5.[/b] Bu 4 bileşen WoW için kesinlikle olmalı.[/i]

[i]Şimdi aranızda bu yazdığım sisteme karşı çıkacak kişiler vardır ben bu oyuna ilk başladağım zaman sene 2006'dı ve aşağıda belirtiğim sistem ile başladım.
[b]1.[/b] İşlemci; P4 3.06HT Prescott (Namı değer soba)
[b]2.[/b] Ram; 4x256DDR1
[b]3.[/b] Anakart; GA-8I915 serisi
[b]4.[/b] Hdd; 160GB 5400rpm
[b]5.[/b] Ekran Kartı; 256 mb 64 bit Nvida

Level için çabalarken, etrafta dolaşırken ufak tefek zindanlara giderken hiç sıkıntı yaşamadım bu sistemle. Ama gel gelelim bizim oğlan büyüdü ve yaşı o kadar ilerledi ki ufak tefek zindanlar kesmez oldu ee ne yaptı bizim oğlan derseniz; 10'lu gruplar yapmaya başladı sonra 25'li gruplar düzenlemeye, savaşmaya, liderlik yapmaya başladı ama fark etti ki; sistemi bu oyunla birlikte can çekişiyordu... (Öyle kasıyordu ki cihaz anlatamam!) :p[/i]

[b]Bu kadar ciddiyet yeter şimdi eğlence zamanı :)[/b]
[i]2006'da bu oyuna başladığım zaman o kadar hevesliydim ki anlatamam. Yeni bir ortam sağlayacaktı bana, yeni arkadaşlar, ingilizcemi geliştirecektim vs. ama benden çok şey çaldı bu oyun ve bana çok şey kattı. :)

[b]Kaybettiklerim:[/b]
[b]1.[/b] Düzenim,
[b]2.[/b] Hatun, (Kaybetiğim bir şey ama iyi olmuştu yahu bir insan telefonda 4 saati aşarak kaç gün konuşabilir kullaklarımın kepçeleri ağrıyordu artık!)
[b]3.[/b] Bir kaç arkadaş, :P (WoW'dan-işe/işten-WoW'a hayat buna dönüyor!)
[b]4.[/b] Vücudum, (Zaten bilgi işlemim bütün gün PC başında pinekliyorum yetmezmiş gibi eve gelip WoW'un başında pinekliyorum ee hayli ile kilo alıyorsunuz :))
[b]5.[/b] Para, (Sadece oyuna para vermekle yetinmeyenler WoW tişörtü, WoW kitapları, posterler, şifre cihazları, ekstra binekler vs. almaya başlar hali ile kredi kartına yüklenilir... :) )

[b]Kazandıklarım:[/b]
[b]1.[/b] Dağınık ve özgür olmam, (Gerçek dünyada elde edemediğiniz özgürlüğü WoW size sağlıyor.)
[b]2.[/b] Strese ve mutluluğa dayalı sivilceler ;)
[b]3.[/b] WoW oynayan yeni bir sevgili. (Şans eseri dolanıyordum böyle usul usul bir baktım güzeller güzeli Night elf dişisi geliyor iş attım hemen ıslık çaldım o'da tepki verdi derken bir baktım Türk çıktı. Gel zaman git zaman sırt sırta verip zindanlar, raidler düzenledik sonra sırası ile msn, telefon ve buluşma ile sevgili olduk :P )
[b]4.[/b] Yeni arkadaşlar... (Hatunun abisinin eli ağırmış oyunda olsaydı öperdim ben o abiyi ama işte ne yapacaksın hatunun abisi :P )
[b]5.[/b] Dış dünyadan kendimi soyutlamam. (Gereksiz duygulara ve düşüncelere takmıyorsunuz. Dünyadaki düşüncelerinizi, duygularınızı WoW'a aktarıp orada yaşamaya başlıyorsunuz sonuç olarak aint no life bro!)

İmla hatası yapmış olabilirim...
[b]Sürç-ü lisan ettiysem affola[/b]... Akşama'da wow hakkında bilgi vermeye devam edeceğim.[/i]

[quote name='MasterTR' date='10 August 2011 - 11:07 ' timestamp='1312967266' post='1060072']
[b]Red Alert 3 Online Hakkında Bilgi Verebilirmisin ?[/b]
[/quote]

[i]Red alert 3 konusu bakımından saygı duyulacak bir oyundur. Şöyle birşey MMORPG olmayan oyunlar çok fazla dikkatimi çekmiyor ama vaktim olursa senin için araştırıp hatta gidip alıp deneyeceğim.[/i]

[b][i][b]World of Warcraft Part 3 Arayüz ve karakter oluşturma:[/b][/b]
Bir çok online oyunda olduğu gibi birbirlerine düşman ırklar var ve sizde bu ırklardan birini seçip gerçek olmayan ama gerçekmiş gibi kabul edip sanal dünyaya dalıyorsunuz. [/i]

[img]http://i53.tinypic.com/in68om.jpg[/img]

[i]Resimden'de anlaşılacağı gibi [b]2 farklı ırk var[/b];
[b]1.[/b] Alliance : Human, Dwarf, Night Elf, Draenei ve Worgen
[b]2.[/b] Horde : Orc, Undead, Tauren, Troll, Blood Elf ve Goblin

Bu 2 ırk birbirlerine düşmanlar hangisini iyi ya da hangisinin kötü olduğu konusunda hiçbir görüş beyan etmiyorum çünkü her ırkın kendine özgü yetenekleri ve doğruları var.

Cataclysm ile gelen 2 yeni ırk var; Worgen ve Goblin. Dünya bu olaya kitlenmişti ve Blizzard amca'dan beklenmeyen bir açıklama gelmiştir Worgen alliance ırkına dahil edilmiştir. Bu herkeste şok etkisi yapmıştı. Horde sayısı hemen hemen tüm realmlerde üst seviyede olmasına rağmen bu açıklama ile bir çok horde bir anda alliance dönmüştür.[/i]

[size="5"][b]Alliance:[/b][/size]
[size="4"][b]1. Human :[/b][i] Mage, Paladin, Priest, Rogue, Warlock, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Hunter sınıfları eklenmiştir.[/i][/size]

[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Human-Mage.jpg[/img]

[size="4"][b]2. Dwarf :[/b][i] Hunter, Paladin, Priest, Rogue, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Mage, Shaman, Warlock sınıfları eklenmiştir.[/i]
[/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Dwarf-Shaman.jpg[/img]

[size="4"][b]3.Night Elf : [/b][i]Druid, Hunter, Priest, Rogue, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Mage sınıfları eklenmiştir.[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Night-Elf-Priest.jpg[/img]

[size="4"][b]4. Draenei : [/b][i]Hunter, Mage, Paladin, Priest, Shaman, Warrior, WotLK ile Death knight sınıfı eklenmiştir.[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Draenei-Priest.jpg[/img]

[size="4"][i][b]4. Worgen : [/b] Death knight, Druid, Hunter, Mage, Priest, Rogue, Warlock, Warrior sınıflarından biri ile başlana bilir.[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Worgen-Warrior.jpg[/img]

[i]Her race'in kendine göre avantajları var. Hangisini tercih edersiniz bilemiyorum ama bana göre Alliance ırkından Human farmale, horde ırkından ise undead male benim tek ve vazgeçilmez ırklarımdır. :) Biraz geyik boynuzum biraz da kuyruğum olsun istiyorsanız Draenei farmale çok tatlıdır ayrı zamanda da çekicidir :p. Horde ırkından ise Tauren male veya farmale oynarken zevk alacağınız ırklardır. (: Şimdi konumuza dönelim ve [b]Horde[/b] ırkı ile devam edelim.[/i]

[size="5"][b]Horde:[/b][/size]
[size="4"][b]1. Orc :[/b] [i]Hunter, Rogue, Shaman, Warlock, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Mage sınıfları eklenmiştir. (En saldırgan ırktır human etini çok sevdikleri bilinir :) )[/i][/size]

[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Orc-Hunter.jpg[/img]

[size="4"][b]2. Undead : [/b][i]Mage, Priest, Rogue, Warlock, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Hunter sınıfları eklenmiştir. (İçinizde az da olsa gothic bir renk varsa, fazlasa ile brutal vocal dinliyorsanız seçmeniz gereken tek ırktır. Rogue sınıfı için biçilmiş kaftandır.)[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Undead-Warlock.jpg[/img]

[size="4"][i][b]3. Tauren : [/b] Druid, Hunter, Shaman, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Paladin, Priest sınıfları eklenmiştir. (Farmale yani dişi tercihi o kadar tatlı o kadar sevimlidir ki bu sınıfın kötü tarafta olduğuna kimse inanmaz.)[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Tauren-Druid.jpg[/img]

[i][size="4"][b]4. Troll : [/b]Hunter, Mage, Priest, Rogue, Shaman, Warrior, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Druid, Warlock sınıfları eklenmiştir. (Tipi itibari ile piskopat bir görünüme sahiptir.[/size][/i]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Troll-Death-knight.jpg[/img]

[size="4"][i][b]5. Blood Elf : [/b]Hunter, Mage, Paladin, Priest, Rogue, Warlock, WotLK ile Death knight, Cataclysm ile Warrior sınıfları eklenmiştir. (İlk bakışta çok tatlı ve çok güzel gözüken bu ırk çok tehlikelidir dikkat edinde aşık olmayın yoksa sonunuz uçsuz bucaksız uçurum olur :p Son olarak erkek tercihi yapacaklar için G sıfatı yapıştırılmaktadır...)[/i][/size]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Blood-Elf-Warlock.jpg[/img]

[size="4"][i][b]6. Goblin :[/b] Death knight, Hunter, Mage, Priest, Rogue, Shaman, Warlock, Warrior sınıflarından birini tercih edebilirsiniz.(Bu ırkı görünce aklıma Lord of Ring'teki Gollum geliyor ve şu kelimesi kıymetlimisss...)[/size][/i]
[img]http://www.wowscreenshot.com/image/Goblin-Shaman.jpg[/img]

[size="4"][i]Ve işte ırklarıda böylece tanıtmış oldum umarım işinize yarar bir sonraki part'larda ise hangi sınıfı hangi ırk ile oynanmalı bunun üstünde duracağım. [b]Sürç-ü lisan ettiysem affola...[/b] Bilgilerin devamı gelecektir.[/i][/size]

[quote name='crberus' date='10 August 2011 - 17:46 ' timestamp='1312991197' post='1060361']
full sürümü yokmu peki bikare alim hep kullanim
ve aldıgım sörümü birtek benmi kullanabilirim
[/quote]

Part2'de açıkladığım paketleri satın aldığın zaman istediğin kadar kullanabilirsin tabi aylık ödemesini yaptığın sürece.(Full sürümdür). Dvd kutularının içinden sana özel CD-Key'ler çıkıyor kimse ile paylaşmadığın sürece hack olayı %1 hacklensen dahi Blizzard ekibi o kadar hızlı müdehale ediyor ki; itemlerin, karakterlerini hepsini geri veriyorlar. Hatta senin için şifreni değiştirip bilgilendiriyor.

Yukarıda da belirtiğim gibi ödeme şekilleri var:
12.99 EUR 1 Aylik Paket
35.97 EUR 3 Aylık Paket
65.94 EUR 6 Aylık Paket

Ayrıca tüm ayrıntılar World of Warcraft Part 2 kısmında yer almaktadır. Sıkılmadan okuyabilirsen baya bir bilgi elde edersin ayrıca kafana takıldıkça soru sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :)

Edit : İmla

Edited by dnz84

aylık ödeme sıkıntılı biraz bana full olsa deha iyiydi yinede denicem 20 lv ye kdar ücretsiz zaten hosuma gider gitmesine aylık ter ben 100 lv her neyse olucam 5 yıl ayda para ödeyerek satın almadıgımda oynayamayacagım yıllarca satın alıp oynadıgım oyunu

[quote name='crberus' date='10 August 2011 - 18:10 ' timestamp='1312992634' post='1060383']
aylık ödeme sıkıntılı biraz bana full olsa deha iyiydi yinede denicem 20 lv ye kdar ücretsiz zaten hosuma gider gitmesine aylık ter ben 100 lv her neyse olucam 5 yıl ayda para ödeyerek satın almadıgımda oynayamayacagım yıllarca satın alıp oynadıgım oyunu
[/quote]

[i]Hocam zaten paketleri aldığın zaman sana ait oluyor senin deyiminle full oluyor, sen sadece server'da yer almak için kira ödemiş oluyorsun. Knight online, silkroad gibi değil. Bu oyun dünya çapında ve 9 milyon kullanıcısı var bu sayıda hiçe atılacak bir miktar değil. :) Eğlencene bak ısınabilirsen haz verir. (: 2006'dan beri oynuyorum senin gibi hiç düşünmemiştim ama ben mutluyum karakterimle 5 yıldır para versemde çok fazla etkilemiyor.[/i]

• Administrator

[quote name='crberus' date='12 August 2011 - 14:30 ' timestamp='1313148601' post='1061442']
bide ben 6 aylık aldım diyelim ve 68 lv felan oldum askerligim felan cıktı 7-8 ay satın almadıgım takdirde benim bilgilerim silinirmi karakterim itemlerim
[/quote]

Asla karakter silme diye bir şey yok.

[size="4"][i][b]World Of Warcraft Part 4![/b][/size]

Artık World of Warcraft incelemesinin yavaş yavaş bitirmek istiyorum. Wow aslında anlatmakla bitmez mutlaka oynamak lazım... Bu kısımda biraz "mesleklere" üstünde duralım.[/i]

[size="3"][b]1. Meslekler (Proffesions)[/b][/size]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/spell_nature_naturetouchgrow.jpg[/img][size="3"][b]Herbalism :[/b][/size] [b][i]Inscription[/b] ve [b]Alchemy[/b] için çalı-çırpı, ot-mot, çiçek-miçek toplarsınız. Peki herbalism'i seçerseniz ne kazarnır sınız? Pasif olarak herbalism'le gelen [b]Lifeblood[/b] sayesinde 20 saniye boyunca 240 haste(hız) kazanırsınız. 2 dakkika cool down (dolma süresi) vardır. Cata ile gelen [b]Lifegiving Seed[/b] otları toplarken çıkar kullandığınız anda sizi ota dönüştürüp HP ve Mana doldurmanızı sağlar.[/i]

[size="2"][b]Lifeblood :[/size] [/b][img]http://i51.tinypic.com/al2eu0.jpg[/img] [b][size="2"]Lifegiving Seed :[/size] [/b][img]http://i53.tinypic.com/swakp0.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/inv_misc_gem_01.jpg[/img][size="3"][b]Jewelcrafting (JC) :[/b][/size][i] Gem (özel taşlar), ring (yüzük), neck (kolye) yapmanızı sağlar. Peki JC'i seçerseniz ne kazanır sınız? JC'lar sadece kendileri kullanabilecekleri [b]Chimera's Eye[/b] gemlerinden yapabilirler. Bunlar diğer gemlerden farklı ve daha fazla stat veren gemlerdir. İşte aralarındaki farklar;

[size="3"][b]Brilliant Inferno Ruby :[/b][/size] [img]http://i53.tinypic.com/af7pf7.jpg[/img] [size="3"][b]Brilliant Chimera's Eye :[/b] [/size][img]http://i55.tinypic.com/e9g9io.jpg[/img]
[/i]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_blacksmithing.jpg[/img][size="3"][b]Blacksmithing (BS) :[/b][/size] [i]Plate, Mail Armor ve Silah üretebilirsiniz. Bu meslek genelde [b]JC[/b] ile birlikte kullanılır. Maksimum güce ulaşıldığına inanılır bu görüş herkes tarafından kabul görmüştür. Peki BS'i seçerseniz ne kazanır sınız? Bu meslekle gelen [b]ekstra soket[/b] özelliği ile eldiveninize ve bilekliğinize monte edebilir siniz.[/i]

[b][size="3"]Socket Bracer :[/size][/b] [img]http://i54.tinypic.com/25h27b7.jpg[/img] [size="3"][b]Socket Gloves :[/b][/size] [img]http://i51.tinypic.com/aymt86.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_tailoring.jpg[/img][size="3"][b]Tailoring : [/b][/size][i]Kağıttan elbise yapar :p şaka bir yana bu meslek Cloth zırh giyenler için biçilmiş kaftandır. Peki Tailoring'i seçerseniz ne kazanırsınız? Para kazanabileceğiniz itemlar yapabilirsiniz.[b][size="2"]Pelerinize (cloak);[/size][/b][/i]

[b][size="3"]Swordguard Embroidery;[/size][/b] [i]15 saniyelik 1000 attack power verir (Yakın temas ve uzak saldırı sınıfları tercih eder.[/i]
[img]http://2.bp.blogspot.com/_rjtr92WzMCo/TOUnd-Pr1xI/AAAAAAAABDA/03fBKa_7h6w/s400/TailoringSwordguard.jpg[/img]

[b][size="3"]Darkglow Embroidery;[/size][/b] [i]15 saniyelik 580 sprint verir.(Healer sınıfları tercih eder.)[/i]
[img]http://i51.tinypic.com/2nsmcd0.jpg[/img]

[b][size="3"]Lightweave Embroidery;[/size][/b][i] Büyücüler ve healer sınıfları tercih eder.[/i]
[img]http://i54.tinypic.com/21mgg7o.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/inv_misc_armorkit_17.jpg[/img][size="3"][b]Leatherworking (LW): [/b][/size] Leather armor yapabilirsiniz. Peki LW'i seçerseniz ne kazanır sınız? Cata ile bu sınıf köreltilmiştir bu yüzden pek fazla artısı yoktur. Tek artısı kendinizi ve partinizi buff'larsınız.

[b][size="3"]Drums of Forgotten Kings;[/size] [/b][i] Partinize %4 agi, str, stam, int kazandırır.[/i]
[img]http://i56.tinypic.com/25k0orl.jpg[/img]

[b][size="3"]Drums of the Wild;[/size][/b] [i]15 saniye boyunca partinin sağlığını yeniler (restarasyon).[/i]
[img]http://i53.tinypic.com/2gw5ny1.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/inv_misc_pelt_wolf_01.jpg[/img][size="3"][b]Skinning : [/b][/size][i]Varsa piskopatlık kasın, bu meslek büyük baş, küçük baş demeden keser biçer yüzer... :p LW için gereklidir. Peki Skinning'i seçerseniz ne kazanırsınız?[/i]

[b][size="3"]Master of Anatomy:[/size][/b][i] Kritik oranınıza 80 ekler.[/i]
[img]http://i55.tinypic.com/bhnb50.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_mining.jpg[/img][b][size="3"]Mining : [/size][/b][i]Adı üstünde maden abi bu meslek ile köşeyi dönenler vardı bir dönem iyi hoş halen var ama eskisi gibi değil. :) Blacksmithing, Jewelcrafting ve Engineering için gerekli malzemeleri toplamanızı sağlar. Peki Mining'i seçerseniz ne kazanırsınız? Bu özelliği işi bilen tanklar kasar çünkü tanklar HP manyaklarıdır.[/i]

[b][size="3"]Toughness;[/size][/b][i]120 Stamnia verir. Direk stat olduğu için HP'nizi orta derecede artırır.[/i]
[img]http://i56.tinypic.com/xgbia8.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_engraving.jpg[/img][size="3"][b]Enchanting : [/b][/size][i]Bu meslek o kadar kıldır ki kazandığınız her elbise/zırh (gear) için muhtaç olduğunuz bir meslektir. Enchanter'lar deli gibi para kazanırlar kısacası mesleğinizi pazarlamak istiyorsanız çok rahat pazarlayabilir siniz. Peki Enchanting'i seçerseniz ne kazanırsınız? Say say bitmez abi bu meslek hemen hemen bütün sınıflar bu mesleği tercih eder ama alanı daraltırsak cloth gear kullananlar ve tank'lar tercih eder diye düşünüyorum.[/i] [b]Buyrun;[/b]

[b][size="3"]Enchant Ring - Agility;[/size][/b] [i]Yüzüklerinize 40 agi basarsınız. Drood, rog, hunter'lar tercih eder.[/i]
[img]http://i55.tinypic.com/2prs6z7.jpg[/img]

[b][size="3"]Enchant Ring - Greater Stamina;[/size][/b] [i]Yüzüklerinize 60 stam basabilirsiniz. Tank sınıfları tercih eder ve bazı PvP'ciler.[/i]
[img]http://i53.tinypic.com/2u6zfhh.jpg[/img]

[b][size="3"]Enchant Ring - Intellect;[/size][/b] [i]Yüzüklerinize 40 int basabilirsiniz. Healer ve caster sınıfları tercih eder.[/i]
[img]http://i54.tinypic.com/idvfoi.jpg[/img]

[b][size="3"]Enchant Ring - Strength;[/size][/b] [i]Yüzüklerinize 40 str basabilirsiniz. Warrior, Ret Paladin, Death Knight'lar tercih eder.[/i]
[img]http://i56.tinypic.com/t5ozy8.jpg[/img]

[b][size="3"]Inscription : [/size][/b][i]Bu meslek bence para kazanmak ve güçlenmek için birebir. Her yama ve yenilikle birlikte değişen skiller/büyüler sayesinde deli gibi para kazanırlar. Tank, healer, yakın temas sınıfları için güzel enchant'lar var. Peki Inscription'ı seçerseniz ne kazanırsınız? Sadece omuzluklarınıza basabileceğiniz kişisel enchantlerdir.[/i]

[b][size="3"]Felfire Inscription;[/size][/b] [i]130 int, 25 Haste verir. Mage ve healer sınıfları tercih eder.[/i]
[img]http://i52.tinypic.com/148htoo.jpg[/img]

[b][size="3"]Inscription of the Earth Prince;[/size][/b] 195 stam, 25 dodge verir. Tank sınıfları tercih eder.
[img]http://i53.tinypic.com/jl5a2o.jpg[/img]

[b][size="3"]Lionsmane Inscription;[/size][/b] [i]125 str, 25 kritik verir. Warrior, Death Knight, Ret Paladin sınıfları tercih eder.[/i]
[img]http://i55.tinypic.com/2vnlug3.jpg[/img]

[b][size="3"]Swiftsteel Inscription;[/size][/b] [i]125 agi, 25 ms verir. Hunter, rog ve cat form drood'lar tercih eder.[/i]
[img]http://i51.tinypic.com/1g6v7k.jpg[/img]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_alchemy.jpg[/img][b][size="3"]Alchemy : [/size][/b][i] Bu mesleği kısaca geçiyorum çok fazla detayı yok. Adında anlaşılacağı gibi iksir üretebilirsiniz. Peki iksirler ne işe yarar; üretip satabilirsiniz bol miktar'da alıcısı vardır. 2 saatlik sınıfa göre stat verir, örneğin; rogue için 80 agi.[/i]

[img]http://static.wowhead.com/images/wow/icons/large/trade_engineering.jpg[/img][b][size="3"]Engineering :[/size][/b] [i]Gerçek hayatta mühendis olamayanların tercih ettiği meslektir :p şaka, bu sınıfı anlatmak yetmez kasılması lazım ve bir kere denenmesi gereken en eğlenceli meslektir. Herşeyi yapabilirsiniz; Bomba, araç, gereç (uzaktan kumandalı araba, güdümlü koyum gibi :p). Arena'da işe yaramasada PVP'lerde baya etkilidir o yüzden PVP yapacaksanız veya yapıyorsanız bence olması gereken bir meslektir. Binek yapabiliyorsunuz motor bisiklet gibi oyun fanatikleri bu binekleri almak için güzel para döküyorlar. O yüzden para kazanabileceğiniz güzel bir meslektir.[/i]

[b][size="2"]Sürç-ü lisan ettiysem affola...[/size][/b] [i]İmla hataları olabilir kusura bakmayın. :) [size="2"][b]Resimleri kırp, çırp, upload et[/b][/size] birde iş yerinde anca bu kadar oldu. Umarım beğenirsiniz... Emek var bu bölümde emek alıntısız![/i]

Edited by dnz84

[i]Aklıma gelmişken oyuna yeni başlayanlar için yazışmaların dönüldüğü yerde bazı kısaltmalar kullanılır bunlara biraz deyineyim zaten oynadıkça anlarsınız. :)

Trade ve LookingForGroup içinde geçen kısaltmalar:

LFG : Looking for group : grup arıyorum
LFM : Looking for more/member : parti için adam arıyorum
WTS: Want to sell : satıyorum
WTB : Want to buy : satın almak istiyorum
Last spot: Kurulan partide son bir spot kalır, bu kısma denir

Tank : Prot warrior, drood, death knight, paladin
Melee DPS : Rogue, warrior, paladin, death knight : DPS (Damage per second) : Yakın temas savaşcılar.
Caster DPS : Warlock, mage, ele shaman, shadow priest : Spell (Caster) : Büyücüler.

Kişisel ve parti içindeki yazışmalar ve kısaltmalar:

lol : Gülmek
rofl: Rolling on the floor laughing : gülmekten yarıldım
lmao: laughting my a** off : farklı bir yeri ile gülmek :p

btw : by the way : bu arada
tbh : to be honest : dürüst olmak gerekirse
imo : in my opinion : benim görüşüme göre
asap : as soon as possible : en kisa zamanda
wtf : what the f*ck : artık bunu bilirsiniz :p
ftw : for the win : kazanmak için!
imba : imbalanced : denegesiz ne yapacagi belli olmayan ama güçlü anlamına gelen
brb : be right back : geri dönceğim
cya/c'u : see you : görüşürüz
oom : out of mana : manam bitti kardeş ölebilirsin le başla ve tank ölür sonuç ise; wipe olur
wipe : healerın manası bitmiştir ya da bir hata yapılmıştır partini komple ölmesiyle doğan sonuçtur
omg : oh my god : aman tanrım
k : ok
pwned/owned : yenilmek ezilmek patlamak / yenmek ezmek
gg : good game : iyi oyun
gl : good luck : iyi şanslar
hf : have fun : iyi egelenceler (fazla kullanılmaz)
sigh : sıkıntı anlamında bir ifade
rulazz : çok iyi anlamında kullanılan bir ifade
order : emirler : genelde raidler'de duyarsınız : kill order gibi
sux : berbat
spec : talent dagilimin : What's ur spec şeklinde karşınıza çıkar : Talentiniz söylemeniz gerekir örneğin : Warrior iseniz; prot, arms, furry gibi belirtirsiniz.

[size="2"][b]sk8er_boi'nin katkıları ile :p[/b][/size]

noob : ezik : acınası : beceriksiz : bunu duyduktan sonra yerin dibine girersiniz :p
l2p : learn to play : oynamayı öğren aslanım :p

Falan filan aklıma geldikçe bu kısmı güncelleyeceğim. :)[/i]

Edit: ekleme

Edited by dnz84

[quote name='crberus' date='12 August 2011 - 17:11 ' timestamp='1313161887' post='1061564']
deniz bu oyuna senin aracılıgınla baslamıs olacagım cok sagol kardesim iyiki anlatıyorsun böyle baslangıcta gerekli seyleri
[/quote]

Ne demek hocam zevk alıyorum anlatırken. Soruların olursa beklerim üşenmeden cevaplarım. :)

[b]Artık başka online oyunlara sıçrama zamanı derim buyrun [b]Linage 2[/b].
Bu kısıma tanıtım video'su ile başlıyorum. Oyun tanıtımını yarın tam olarak bitirmiş olacağım, geç kaldığım için özür dilerim malum iş yoğunluğu. ;)[/b]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=H0HjiY7_qgo[/media]