Jump to content

Windows 7'den Xp'ye Dönüş

emrkzl
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben Emre Kızıldaş. Windows 7 Ultimate kullanıcısıyım. CREA Marka 1 GB RAM'li 256 MB Ekran kartına sahip muhafazakar :rolleyes: bir bilgisayara sahibim. Windows 7 'de oluşan:

[quote]Bazen bilgisayar donuyor aşağıdaki başlat barı ile masaüstündeki öğeler yok oluyor. Ne sağ tıklama işliyor. Nede Windows+R nede Görev yöneticisini açabiliyorum. [/quote]

Hatasından dolayı sanırım bilgisayarımın artık kaldıramadığı tanısına vardım. 3 Kullanıcı ile kullanıyoruz PC yi yani 3 tane hesap var acaba ondan dolayımı oluyor ? Yoksa PC mi kaldırmıyor bilmiyorum. Bende araştırdım bu sorunun çözümünü bulamadım bu nedenle bilgisayarı XP Yapmaya karar verdim ancak indirdiğim bir XP PRO SP3 .iso dosyasındaki Setup.exe dosyasını çalıştırdığımda yükleme seçeneği pasif durumda kalıyor. Yükleyemiyorum. Sizden ricam varsa yukarıdaki sorunun çözümünü bildirir misiniz? Eğer sorun çözümü XP ye dönmekse ben nasıl tekrar XP yüklerim acaba ?

Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar..

xp ye dönmek için format atman gerekiyor :facepalm:
ayrıca o pcde çok donma ve kasma olmaz ben 5 senlik külüstürde win7 enterprise kullanıyorum çok az kasma oluyor

Edited by g.a

[quote]
pc nin açılışından bood edersen ole bir sorunun kalmaz sen windows üzerinden boot ettirmeye çalıştırdıgından dolayı olmuyo:)
[/quote]

Ne demeye çalıştınız anlamıyorum pek bilgim yok ta. Kısacası en alt düzey kullanıcı ne yapmalı e anlattınız yani :D

Edited by emrkzl

arkadaşın demek istediği şu,xp cd sini bilgisayarınızın dvd veya cd okuyucusuna takacaksınız ve bilgisayara reset atacaksınız ve başlangıç olarak cd\dvd seçeceksiniz ve boot olacak formatı bu şekilde atacaksınız bios ayarlarından boot başlangıç dvd seçin ve kayıt ederek çıkın firs boot device vss yazar genelde

Heh başlangıcı seçtim First: Samsung DVD/RW, Second(gibi bişe) Floopy Disk: Sonuncusnuda hard diskti sanırım Ama yinede windowes başlatılıyor dedi.

Sanırım DVD okuması yavaş olduğundan içini boş algılayıp geçti ? Bunu nasıl yapıcaz

CD yide Okuyucu bir okuyor bir okumuyor anlamadım gitti :D

Edited by emrkzl

[quote name='emrkzl' date='10 August 2011 - 15:56 ' timestamp='1312980983' post='1060244']
Başlangıcı nasıl seçiyoruz =
[/quote]

Google dan aratın xp format diye

[quote]http://www.tnctr.com/topic/126695-windows-xp-kurulumu-resimli-anlatym/[/quote]

Edited by efes34

[quote name='emrkzl' date='10 August 2011 - 12:56 ' timestamp='1312980983' post='1060244']
Başlangıcı nasıl seçiyoruz =
[/quote]
Sen google amcaya şunu sor soyler ve sende okuyup nasıl yapacağını anlarsın kardeş
"windows XP kurulum nasıl yapılır" veya "cd den boot nasıl " gibi
bunu size neden yazdım tümünü anlatmaya kalksam baştan sona çok sürer belki sende okadar okumazsın yani ama okadar çok hazır yazılmışı varken burada yazmamız yanlış olur eminim bu sitede vardır başlagıç seviyesindekiler mecburen bir yerleri okuyup oğrenecek yoksa aneler kimseyi bilgisayar mühendisi olarak doğurmaz .
kolay gelsin kardeş

Arkadaşlar herşeyi yaptım kUr felan çalıştı Taaa Disk seçmeye geldim ama benim C:/ gözükmüyor bunu nasıl halledebilriim. O gözükmedi bilinmeyen yazıyordu hep oklara bastığımdada mavi ekran çıktı. Bunun çözümü varmıdır varsa paylaşırmısınız

Aşaması su arkadaş. Windows Kur ekrannı bitiriyorum Windows XP Professional Kur ekranına geliyorum altta Bekleyin.. yazıyor bekliyoz disk seçme ekranı gelince benim HDD yi görmüyor. İnternetten baktım SATA kapat gibi bişelere yamışlar nasıl kapatabilirim bulamadım siz biliyormusunuz?

arkadaşım bende win7 kullanıcısıyım bir gün xp yüklemek istedim ama olmadı sebebini bu sitede araştırdım bana söylenenler sata raidli xp cd si olmadığı sürece yükleme yapılamazmış tabi bios ayarlarında değişiklik yapılıncada oluyormuş ama bios bilmeyenler için tehlike arzettiği için sata raidli cd daha kolay birde dvd yavaş okumadan geçiyor diye birşey sanmıyorum olsun bozuk olabilir dvd dikkat et

Edited by namkol01

[color="#006400"][b]Sata driver içinde olan bi xp indir forumda ki xp lere bak satalı diye yazar zaten sonra cd ye yazdır boot sıralamasınıda 1. Dvd 2.Hdd(harddisk) olmak üzerre ayarla cd yi tak başlangışta bi tuşa bas hdd ekranında sistemi kuracağın hdd bölümüne

varsayıyorum C: nin üstüne tıkla biçimlendir de sonra ileri ileri yönlendirir zaten sizi.....[/b][/color]