Jump to content

Win7 Ürün Etiketindeki Kodlar

ruhadam
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar notebook un altındaki ürün anahtarında X16-96084 şeklinde bir kod bulunmakta acaba tam olarak açıklamsı bilen varmı bilgi verirseniz çok sevinirim.
bunu neden sorduğuma gelince LG A510 notebookum var ama ben recovery sildim ve servis dvd için 50 tl civarı para istiyor googlede araştırdım vin7 bazı sürümlere x-15 şeklinde kodlama yapmış X16 ile başlayayan kodlamar ise tamamen vin7 N sürümüne ait ben de kendi ürünanahtarıma ait sürümü bulup indirmek istiyorum. diğer şekilde hiç bir homepremium sürümüne benim lisansım uymuyor. bu arada konuyu yanlış yere açmadım umarım yeri yanlışsa özür. Edited by ruhadam

[quote name='kalelibilişim' date='11 August 2011 - 11:17 ' timestamp='1313061440' post='1060871']
Resim koyabilirmisin.
[/quote]
koymak istedim ama ancak ceple resim çekme imkanım var oda parlıyor hiç okunmuyor. bu arada biraz önce bir arkadaşın lenovosuna baktık home basic var onda X15 53886 kodu var

arakadaşlar sorduğum konu hakkında bilgisi olan fikrini beyan edebilecek kimse yokmu? yada şöyle sorayım kendi lisansımı netten çektiğin win7 lerde nasıl kullanabilriim. aslında lisan çok öenmli değilde ömrümde ilkkez orjinal bir yazılım kullanmak istedim oda olmadı canım ona sıkılıyo :D:D

[quote name='halill07' date='12 August 2011 - 18:17 ' timestamp='1313173078' post='1061667']
25 haneli ürün anahtarı laptopun altında yazar. Onu kullanarak lisanslı sürümünü kur. Netten mi indirirsin, birinden mitemin edersin, fark etmez.
[/quote]
üstad çok kez denedim ama orjinal anahtar değil diyor bi ara microsoftu aradım onalr diyoki lg den dvd al lisansına uygun sürüm onlarda olur başka sürümde çalışmaz diyor bişiy anlamadım yani.homepremium seçiyom kuruyorum kabul etmiyor

[quote name='ruhadam' date='15 August 2011 - 08:24 ' timestamp='1313385895' post='1063150']
üstad çok kez denedim ama orjinal anahtar değil diyor bi ara microsoftu aradım onalr diyoki lg den dvd al lisansına uygun sürüm onlarda olur başka sürümde çalışmaz diyor bişiy anlamadım yani.homepremium seçiyom kuruyorum kabul etmiyor
[/quote]

wzor.net ten oem indirebilirsin : ama ingilizce