Jump to content

Windows Old Klasörü

cemoakcay
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar, biliyorsunuz win7 yi formatsız tekrar kurduğumuzda c içinde windows.old adında önceki kurulumdan olan kişisel birçok ayarların programların olduğu bir büyük klasör oluşuyor.

Bu klasör ile kişisel ayarlarımızın çoğunu geri getirebiliyoruz.Bu konuda microsoftun açıklaması aşağıdaki linktedir.(Türkçe olanını tercih etmedim çünkü kodları çevirirken yanlışlıklar olmuş, yanıltıyor.

[codebox]http://support.microsoft.com/kb/971760/en-us?fr=1[/codebox]

Burdaki işlemleri yapınca evet önceki vindowsumuz kişisel ayarlarımızla geliyor. Fakat benim merak ettiğim programlar ve oyunları geri getirmek:)
Çünkü bu klasörün içinden önceki bütün programlarımı ve oyunlarımı çalıştırabiliyorum.
Ama bu programlar windows.old içinde ve bu klasör biliyorsunuz çok büyük.

Benim merak ettiğim bu windows.old klasörü içinden kişisel ayarlar dışında programları ve oyunları da geri yükleyebilir miyiz?
Bunun mümkün olacağını tahmin ediyorum.

Bilen arkadaşlardan veya tecrübe etmiş arkadaşlardan cevap bekliyorum. Aynı zamanda diğer arkadaşlara da fikir olur.

zaten kullanıcılar genelde sistemde bi sakatlık çıktığı zaman format atar, dolayısıyla o klasörlere girip oyunları açman, varsa eğer bi virusu kapmaya yeterlidir. Heleki "Sality" gibi bir virus'e yakalandın mı ... hdd'yi çöpe at :D

[quote name='ilx_199' date='14 August 2011 - 01:06 ' timestamp='1313276815' post='1062508']
zaten kullanıcılar genelde sistemde bi sakatlık çıktığı zaman format atar, dolayısıyla o klasörlere girip oyunları açman, varsa eğer bi virusu kapmaya yeterlidir. Heleki "Sality" gibi bir virus'e yakalandın mı ... hdd'yi çöpe at :D
[/quote]

Benim burda sorduğum format atmak ya da virüsten kurtulmak değil, öyle olunca zaten formatlıyoruz.
Bunların dışında sistemimizi kurtarmak ve eski ayarlarımızı, programlarımızı ve kurduğumuz oyunları geri getirmekten bahsediyorum. Format bunlara izin vermez.