Jump to content

Klasörlerin Farklı Pencerede Açılma Sorunu

Cizikk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Windows 7 ult. 32 bit işlemciye sahibim. Sorunum Bir program yükledikten sonra Sistemime zannedersem virüs bulaştı. bunun sonucunda Bir kılasöre tıkladığımda başka bir pencere açma ve bunun yanında Cd'lerin ve usb lerin otomatikmen açılmasının kapanması ve güvenli bir şekilde kaldıramamam. Sebebi Autron virüsü zannedersem . sistemi tarattırıp Sildim. Ama Sorunum devam etmektedir.
Sorunlarım
1. Klasör farklı pencerede açılması
2. cdlerin ve usblerin otomatikmen açılmaması ve çıkartılamamsı

Not: Bulaşan bu virüsü harici hard diskimden ve usb cihazından combofix çalıştırarak temizlesem sonuç alabilirmiyim ? ( Combofixsi bulaşan hard diskin içinde çalıştırlması söylediler doğru bir sonuca ulaşabilirmiyim ?

Lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin. Bir haftadır tam 4 defa format attım ve artık usandım çaresiz kaldım lütfen yardım edin ... Edited by Cizikk

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Ben şunu merak ediyorum. virüsü temizledim sistemim şuan temiz . Register ayarlarından bu iki sorunumu nasıl çözerim bunun peşindeyim Aslında . Benim için artık memleket sorunu oldu. Bunun hakkında bir bilginiz varmı acaba ???

Gerçekten çok merak etmeye başladım bir çok kişiye sormama ragmen sen yapamazsın ne anlarsın diye cevaplar alıyorum. Tamam biz bayanlar siz erkekler gibi içli dışlı değiliz ama ben bilgisayar bölümü okuyorum ve bunun çözümünü arıyorum. umarım bir cevap bulabilirim ....

klasör şeçeneklerinden her klasörü kendi penceresinde aç işaretli olmasın sakın? eğer öyle ise tüm klasörleri aynı pencerede aç diyin

[img]http://i.imgur.com/Fli5S.png[/img]

Edited by milano88

Sayın milano bende sizden bir haber bekliyordum işletim sistemi ile aranız çok iyi programlardan takip ediyorum sizi. Verdiğiniz bilgiyi baştan beri biliyorum ve denedim hiç bir sonuç bulamadım :(
bu sorunu nedense hiç bir sitede çözümünü bulamadım acaba çözümü olmayan bir sorun mudur bu ???

hmmm ilginiz alakanız için teşekkür ederim birkaç fikrim daha var şunuda deneyin regedite girip HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ shell buraya gelin ve sağ taraftaki Default değeri “none” değilse “none” yapın tırnakları koymayın yalnız ok aynı işlemi HKEY_CLASSES_ROOT\ Drive\ shell
için de yapın,burada da Default değeri “none” değilse “none” yapın tırnaklar yine yok ok

not: ard arda ileti atmayın uyarı alırsınız ;)

Edited by milano88

biyerden temiz bir shell32.dll bulun iso varsa içinden alın ve sistemdeki shell32 ile değişin dediğim tüm yolları aynı şekilde yaptıysanız başlat çalıştıra bide regsvr32 /i shell32.dll yazın şimdilik aklıma başka bişi gelmiyo

Edited by milano88

nod 32 norman malware 2011 spy bot gibi programlarla tarattım bişi bulamadım memo32izmir.

Milano o dediğinizi nasıl bulucam ve nasıl değiştiricem biraz yardım lütfen :)

milano shell32.dll dosyası buldum ama değiştirmiyor izne ihtiyacının var diyor ..

Edited by Cizikk

ilk önce sisteminize uygun shell32.dll yi bulun yoksa replaceden sonra sistem açılmaz win7 ultimate 32 bit os var diyorsunuz uygun shell32.dll'yi aldınız dimi buraya kadar tmm sonra aşağıda vereceğim programı indirin ve resimleri takip edin:
manual diyip yeni shell32.dll dosyasını gösterin ve aç diyince sizi otomatik olarak system32 içindeki shell32.dll bulacak siz yine aç diyeceks,n,z ve reset isteyecek tmm diyeceksiniz ve değişecek ;)

[img]http://i.imgur.com/0RtUq.png[/img]

[img]http://i.imgur.com/RAUCt.png[/img]

[img]http://i.imgur.com/T1ubC.png[/img]

Program:
[code]http://hotfile.com/dl/126965214/446bf7d/Se7en_File_Replacer.rar.html[/code]

Edited by milano88

[quote name='Cizikk' date='16 August 2011 - 11:24 ' timestamp='1313493842' post='1064047']
Hemen deniyorum sonucu mutlaka yazıcam çok teşekkür ederim emekleriniz için valla memleker sorunu derler yaa ayyy öyle bir sorun oldu benim için :)
[/quote]

Format atmaya sanırım pek yanaşmıyorsun. Ben üşenmeyip format atardım zamanım varsa tabi virüsleri temizledikten sonra. Temiz bir sistem herzaman iyidir :)

Bir haftada 4-5 defa attım ama zannedersem usb den yeniden bulaştı. Şimdi bütün usbleri combofixle tarattırıcam ondan sonra milanonun dediğini yapıcam baktım sonuç yok format atıcam ... Aslında Harici usbleri biçimlendiricem ama içlerinde değerli programlarım var. Umarım temizliye bilirim :(

kaspersky den başka antivirüs kullanma sana tavsiyem
formatlayıp kaspersky kurup güncellediğinde hiç bir sorun kalmayacak
hani tıkladığında yeni pencerede açılan klasörler aslın senin asıl klasörleerin değil onlar solucanın sana verdiği exeler
asıl klasörler gizli
daha önce çok başıma geldiği için biliyorum
formatladıktan sonra o klasörlere hiç girmrmeden kasperky ile taramalısın.

Edited by tutuklu8

[quote name='Cizikk' date='16 August 2011 - 11:35 ' timestamp='1313494556' post='1064058']
Bir haftada 4-5 defa attım ama zannedersem usb den yeniden bulaştı. Şimdi bütün usbleri combofixle tarattırıcam ondan sonra milanonun dediğini yapıcam baktım sonuç yok format atıcam ... Aslında Harici usbleri biçimlendiricem ama içlerinde değerli programlarım var. Umarım temizliye bilirim :(
[/quote]

Benim flashtada vardı biçimlendirerek kurtulabilmiştim

size bu kü.ük yazılımı önerebilirim

Smart Virus Remover, popüler bazı virüslerin temizlenmesini sağlıyor. Autorun.inf virüsü başta olmak üzere şu virüsleri temizleyebiliyor:

Im.worm.win32.sohanad.bm.a
Im.worm.win32.sohanad.t.a
Trojan.Win32.Agent.abt.a
Trojan-Downloader.Win32.AutoIt.aa.a
Trojan-Downloader.Win32.AutoIt.q.a
Trojan-PSW.Win32.OnLineGames.mgw.com.a
Trojan-PSW.Win32.OnLineGames.pno.a.com
Virus.Win32.Agent.aw.a (Ravmon)
Virus.Win32.AutoIt.a.a
Virus.Win32.AutoRun.abt.a (Smss or Funny Scandal)
Virus.Win32.AutoRun.ajn.com
Trojan Dropper
SetupSNK
VirusSe (SE.exe)
AntiVirus 2009
Virus Asp.net
Isass
Vbe.virus
Virus.Macromedia.Flash
1rfw8hjr.com.Virus

Virüsleri temizlemesinin yanısıra Görev Yöneticisinin devre dışı kalmasını, Kayıt defterini, cmd.exe yi ve klasör seçeneklerini düzeltebiliyor.

http://www.technize.com/filedownloads/smart_vr.exe

asıl sizin mantığınız alakasız vede gün geçtikçe şoktan şoklara giriyorum bi antivirüs almış başını gidiyo antivirüs denilen sisteme herhangi bir saldırıdan sonra verilen zaraı düzeltmez sabaha kadar tarabilirsiniz sistemi ancak virüs temizler işini yapar ve gider sistemdeki zarar kalır ve siz onu bulup onarmak zorundasınız neyse