Jump to content

Klasörlerin Farklı Pencerede Açılma Sorunu

Cizikk
 Share

Recommended Posts

[quote name='milano88' date='16 August 2011 - 13:52 ' timestamp='1313495540' post='1064080']
asıl sizin mantığınız alakasız vede gün geçtikçe şoktan şoklara giriyorum bi antivirüs almış başını gidiyo antivirüs denilen sisteme herhangi bir saldırıdan sonra verilen zaraı düzeltmez sabaha kadar tarabilirsiniz sistemi ancak virüs temizler işini yapar ve gider sistemdeki zarar kalır ve siz onu bulup onarmak zorundasınız neyse
[/quote]
Sonuna kadar katılıyorum.
Virüs girer sisteme zarar verir. Antivirüs gelir virüsü siler.
Ama virüsün sistemde açtığı yaralaları tedavi etmek gerekir. Antivirüsün yaraları tedavi etmek gibi bir yeteneği yok.
Yaraları siz tedavi edeceksiniz.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313497799__klasr_seenekleri.png[/img]

Ayarları böyle girersen antivirüs programın virüsleri temizler.
Fakat temizlikten sonra sistemin açılmayabilir.

Edited by kalelibilişim

Değerli arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Dedinlerinizin bir çoğuna katılıyorum. çözüm yolu olarak şunları yapmaya karar verdim. Çünkü bilgisayar çorbaya döndü iyice yapmadığım şey kalmadı.
1. Bütün hard dickleri ve usbleri combofix ve kaspersky ile taratmaya karar verdim
2. Tarama sonuclarına olumlu çıktıktan sonra format atmayı düşünüyorum
3. eyer bunlarlada sonuç alamazsam Yine başını ağrıtıcam haberiniz olsun :)

Söylemeden edemicem hala merak ediyorum ; virüs temizlendikten sonra format atmadan bu sorunun register den nasıl düzeltildiğini ????????

format atmadan önce sistem geri yüklemeyi kapat eski windows 7 dinde

antivirüs virüsü temizler size hataları temizlemek kalır çok doğru

ama önemli olan sisteme virüsü sokmamak antivirüsün görevide işte tam bu sırada başlıyor

ayrrıca kasperky antivirüsün içinde virüslerin sisteme verdikleri zararı onarmak için araçlarda mevcut

mesela cd ve dvd lerin otomatik açılmaması anasayfanın değişmesi

Edited by tutuklu8

virüs taramasını yapmamın nedeni Elimde harici hardiskler var. Onlardan bulaşıyor diye düşünüyorum o yüzden tarattırıcam Sayın kalelibilişim ..

tutuklu8 geri yüklemeyi nasıl kapatabilirim biraz açıklıyabilirmisin lütfen ?

sen bas formatı yükle antivirüsü ve güncelle sonra harici disk ve flash disklerini birer birer tara sakın taramadan diskleri açma Otomatik olarak çalışmak için izin isteyen uygulamalara izin verme

virüs temizlendikten sonra format atmadan bu sorunun register den nasıl düzeltildiğini ????????

Giderilir ama uğraşmaya gerek yok. Sıfır temiz sistem daha mantıklı. Yine de bir kaç öneri istersen.
1 Kurtarma konsolundan komut ile
2 kur cd sinden ilgili bölümü biçimlendirmeden onar diyerek.
3 windows tan komut ile
Ayrıntısı biraz uzun şimdi yazamayacağım. Daha da ek seçenekler var.

Şimdilik kısaca şunları uygulayabilirsiniz.
Başlat Tüm programlar Donatılar komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır.
sfc /scannow komutu girin.
sfc /scanboot derseniz windows ilk açılışta sistem dosyalarının bütünlüğünü kontrol eder.
Bu komutu girdiğinizde sistemi onarmak için sizden işletim sistemi cd/dvd sini ister sürücüye takın onarsın.
Benzer komutları görmek için sfc /scanow gibi hatalı komut girmek yeterli.
aynı pencerede hard diski gözden geçirmek için
chkdsk /f ve chkdsk /f/r benzeri komutlerı da kullanabilirsiniz.
Veya kurtarma konsolundan komut verebilirsiniz.

Edited by kalelibilişim

Tekrar merhabalar. Tertemiz Bir format attım usblerimde ve harici hard diskimde artık virüs yok bunu başka bir bilgisayarda deniyerek öğrendim.

formattan sonra sistemimde hiç bir sorun yoktu. Taki VSO Image Resizer 4 programını (katılımsız) yükledikten sonra Yine aynı sorun olmaya başladı. Zannedersem problemin nedeni bu program... kasper , norman Gibi programlarla tarattım hiç bişi yok. Tahminim bu program maus ayarlarını yada klasör ayarlarını etkiledi...

Şimdi sizce ne yapabilirim ?????

sistemi geri yükle ilgili programı tamindirden indir yükle katılımsızlıkla ilgili bir sorun olabilir. veya elindek, setup sorunlu olabilir.

[color="#000080"][i][b]http://www.tamindir.com/program/18231/VSO_Image_Resizer.htm[/b][/i][/color]

Olmazsa yeniden format sonra ilgili programı tamindirden....

Edited by kalelibilişim

usb den virüs buşalmaması için USB Disk Security 6 indirebilirsin usb security:(http://www.multiupload.com/RBVUJQ0NNE).trojana gelince tds killer yani kaspersky protable solucan temizliği yap tds+odeomon portable için:(http://www.multiupload.com/RV6RTTILHL)
regedit ayarlarını düzeltmek için (:http://www.multiupload.com/G0QYCZ9UBP)
ve en son pc hızlandırmak ve onarmak için Auslogics BoostSpeed http://www.multiupload.com/C6XLS928TL

Edited by casper0007

[quote name='Cizikk' date='17 August 2011 - 16:49 ' timestamp='1313599791' post='1064923']
Tekrar merhabalar. Tertemiz Bir format attım usblerimde ve harici hard diskimde artık virüs yok bunu başka bir bilgisayarda deniyerek öğrendim.

formattan sonra sistemimde hiç bir sorun yoktu. Taki VSO Image Resizer 4 programını (katılımsız) yükledikten sonra Yine aynı sorun olmaya başladı. Zannedersem problemin nedeni bu program... kasper , norman Gibi programlarla tarattım hiç bişi yok. Tahminim bu program maus ayarlarını yada klasör ayarlarını etkiledi...

Şimdi sizce ne yapabilirim ?????
[/quote]

MSE (Microsoft Security Essentials) Kullan Derim Sisteminizde Zararlı Yazılım Varsa Bu Program Halleder.

Veya Son Derece Başarılı Program Olan Malwarebytes : Anti-Malware Programını Kullanarak Zararlı Yazılımı Temizlemeni Tavsiye Ederim.

Bir Ara Benim PC ye ROOKİT, MBR Virüsü, Trojan Filan Girdi Bu veya Bunun Gibi Birçok Güvenlik Yazılımlarıyla Sorunu Çözdüm. :)

Tavsiye Ederim ;)

Edited by croteam

Kaleli bilişim dediğini yapıcam geri yükleme yapıcam. Umarım düzelir...
casper0007 USB Disk Security 6 ;Auslogics BoostSpeed Sistemimde şuan yüklü bunlar ayrıca ksper 2012 anti virüsüde killer dahil . Kısacası Bilgisayar kale gibi ama bu programı yükledikten sonra böyle sorun yaşıyorum ve bunu şimdi keşfettim :)
Casper0007 regedit ayarlarını düzeltmek için verdiğin program windows 7 içinmidir ?

``Cizikk``

Autorun, Solucan VB Birçok Zararlı Yazılımları Temizleyecek Program

TNCTR, İlgili Sitelerde Mevcuttur GOOGLE Gibi veya Farklı (Güvenli) Web Sitelerinde Aramanı Tavsiye Ederim. ;)

Dediğim Gibi Böyle Durumları İnternette Ara Bak Çözümünü %95 Bulursun. :)

Kesin İfadeyle %100 Diyemiyorum.

Edited by croteam

[quote name='Cizikk' date='17 August 2011 - 17:11 ' timestamp='1313601081' post='1064936']
Kaleli bilişim dediğini yapıcam geri yükleme yapıcam. Umarım düzelir...
casper0007 USB Disk Security 6 ;Auslogics BoostSpeed Sistemimde şuan yüklü bunlar ayrıca ksper 2012 anti virüsüde killer dahil . Kısacası Bilgisayar kale gibi ama bu programı yükledikten sonra böyle sorun yaşıyorum ve bunu şimdi keşfettim :)
Casper0007 regedit ayarlarını düzeltmek için verdiğin program windows 7 içinmidir ?
[/quote]
evet regedit win7 için regclan pro portable microsoft yazılımı

Edited by casper0007

Benim PC Bir Virüs Girmişti :

Allahım Bu Ney ? CD Açıp Kapatıyor. Flaş Belleği Taktığımda Gidip Geliyordu.

Nedenini İnternette Hemen Buldum, Nedeni Çok Sağlam Trojen, Worm (Solucan), Autorun Yemişti O zaman lar Antivirüs Kullanmıyordum.

Ah Benim Salak Kafam 1 Adet Salam Anti Vürüs Kullansana !

``Microsoft Security Essentials`` Kullanıyorum Şimdi PC İnanılmaz Koruyor. :) HAPPY :)

Tabi Çok Site Geziyorum Orası Ayrı Bir Konu. ;)

Edited by croteam

• Administrator

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.[/b][/color][/warning]