Jump to content

Utilman.exe Hatası

StoneKing
 Share

Recommended Posts

[b]Hayırlı Cumalar TNC halkı. Dün buradan bir tema indirip install dedim ve yüklemeye çalıştım. Neyse bilgisayar restart istedi bende evet tıkladım,daha bilgisayar açılamadı. Bilgisayardan hiçbir işlev gerçekleştiremiyorum. Güvenli modda da açılmıyor. CTRL+ALT+DELETE yolunuda kullanamıyorum."Shell32.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlıyamıyor" Yardımlarınızı bekliyorum :)
Bunun umarım bir çözümü vardır,çünkü önemli bir kaç dosyam masaüstünde :(
[color="#0000FF"]Edit:Tema Neon icon pack[/color][/b]

Edited by StoneKing

Selamunaleyküm sağol sanada hayırlı cumalar istersen bilgisayarına format at atmadan önce hiren boot cd mini xp ile masaüstündeki dosyalarını alabilirsin

[spoiler]http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.14.0.zip[/spoiler] 496 mb 14.0 versiyon

boyutu büyük dersen

[spoiler]http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.9.3.zip[/spoiler]9.3 versiyon 79 mb

Edited by kral1122

[b]Bilgisayarım w7 ultimate 32 bit bundan bir sorun çıkmaz değilmi ?Önerdiğin programı veyahut sürümüde açıklarsan sevinirim :)Nasıl kullanılır,masaüstündeki dosyaları nasıl alırım falan filan. Ve tek çözüm format atmak mı ? :([/b]

[quote name='StoneKing' date='19 August 2011 - 13:20 ' timestamp='1313752822' post='1065976']
[b]Bilgisayarım w7 ultimate 32 bit bundan bir sorun çıkmaz değilmi ?Önerdiğin programı veyahut sürümüde açıklarsan sevinirim :)Nasıl kullanılır,masaüstündeki dosyaları nasıl alırım falan filan. Ve tek çözüm format atmak mı ? :([/b]
[/quote]

olur mu bilmiyorum :huh: istersen diğer arkadaşların yorumlarına da bak yazarlarsa ona göre karar verirsin ben sana yinede hiren boot veri kurtarma video veriyorum umarım çözersin sorununu

[code]http://s7.directupload.net/images/100627/oks7v6kq.swf[/code]

Edited by kral1122

[quote name='StoneKing' date='19 August 2011 - 13:32 ' timestamp='1313753539' post='1065987']
[b]Peki bir şey soracagım kardesım : Bunu yaptıktan sonra pc acılısta masaüstümdeki dosyalarıma nasıl ulasabılırım ?[/b]
[/quote]

hiren boot da masaüstüne nasıl ulaşacağım diye soruyorsan videolu anlatımı koymuştum tekrar koyuyorum

[code]http://s7.directupload.net/images/100627/oks7v6kq.swf[/code]

Edited by kral1122

[b]Oruç başıma vurdu herhalde. Tekrar teşekkür ederim kardeşim. Hirenbootu CD'ye yazdıracam sonucu senle paylasırım. Allah razı olsun :)
[color="#0000FF"]Edit: Dosyalarımı bellek karta kopyalamışım :) Herhalde sadece format atmak kaldı :D[/color][/b]

Edited by StoneKing

[quote name='StoneKing' date='19 August 2011 - 13:39 ' timestamp='1313753959' post='1065992']
[b]Oruç başıma vurdu herhalde. Tekrar teşekkür ederim kardeşim. Hirenbootu CD'ye yazdıracam sonucu senle paylasırım. Allah razı olsun :)[/b]
[/quote]

olsun ;) nedemek kardeşim burda bilgilerimizi paylaşmak için varız hiren bootu iso olarak yazdırcan onu belirteyim

Edited by kral1122

Ohoo hemen tanıyı vermişiz.Format tabiki çözüm değil mi?sıkışınca her şeyi sıfırlamak.Bilmiyorsanız susun insanları yanlış yönlendirmeyin.Şimdi arkadaşım senin sorununa gelince hangi sistemi kullanıyorsun bilmiyorum fakat o kullandığın sistemin dvd sini veya cd sini bilgisayarına tak ve başlat çalıştıra cmd.exe yazıp karşına gelen ekranda sfc.exe /scannow yaz.Bilgisayar bünyesinden bozuk veya eksik olan dosyaları onaracaktır.Format atmana gerek yok.

Edited by MostWanted

[quote name='MostWanted' date='19 August 2011 - 14:49 ' timestamp='1313758177' post='1066055']
Ohoo hemen tanıyı vermişiz.Format tabiki çözüm değil mi?sıkışınca her şeyi sıfırlamak.Bilmiyorsanız susun insanları yanlış yönlendirmeyin.Şimdi arkadaşım senin sorununa gelince hangi sistemi kullanıyorsun bilmiyorum fakat o kullandığın sistemin dvd sini veya cd sini bilgisayarına tak ve başlat çalıştıra cmd.exe yazıp karşına gelen ekranda sfc.exe /scannow yaz.Bilgisayar bünyesinden bozuk veya eksik olan dosyaları onaracaktır.Format atmana gerek yok.
[/quote]

arkadaşa ben istersen format at dedim direk format at kurtul demedim ayrıca gözünüzden kaçmış herhalde arkadaş yazmış windows 7 diye kulladığı sistem halbuki tek sayfa konu okusaydınız keşke hepsini

Edited by kral1122

yok tek takıldığım nokta o değil ilk yazınızda insanı aşağılayıcı bir tarz var şunuda belitiyim arkadaş bilgisayar açılmıyor diyor sen başlat cmd sfc.exe / scannow yap diyorsun he güvenli moddda olur mu onu denemedim neyse ya arkadaş halleder Allah'ın izniyle bizde tartışmayalım burda

Allah'a emanet olun

[b]Talha kardeşim ben bilgisayarı açmadan nasıl çalıştıra gelecem ? Gerçi formatı caktım bilgisayara :D Klavye işlevleri olsa onu bile yapmam CTRL+ALT+DELETE kombinasyonu ile msconfig işleviyle sistem geri yükleme yapardım. Yardım etme isteğin için teşekkürler.

kral1122 kardeşim mecburi format attım. Bilgisayarım w7 dvd'sini okuyamadı XP cektım ve masaustunde DVD'yı anca okuttum ve w7 ultimateme kavustum. Allah'a emanet :)[/b]