Jump to content

Rize Üniversitesi

rev6
 Share

Recommended Posts

Öncelikle tebrik ederim kardeş hayırlı olsun,aslen rizeliyim rize üniversitesinide biliyorum gittim gördüm yeni kurulmasına rağmen oldukça iyi eğitim veriyolar, giden bikaç arkadaşım gayet mennundu halıyle mennun olmayanda var,insanına gelınce (rizede yaşamıyorum istanbuldayım) ama bende orann ınsanıyım sonucta, ınsanı gayet ıyıdır guler yuzludur öğrencının halınden anlayan cok bulursun, nadırdır yanı bazı gunler sınırlılerıde coktur ama guleryuzlu ıcın rahat olabılır bu konuda yemyeşil biyere gidiyosun yeşilin hertonunu bulcağından şuphen hıc olmasın çok yağişlıdır ama sıcak oldumuda yağmur yağmasını ıstersın:) ziraat var tepeye cıkabılırsın rize kalesıne sonra çamlıhemşin ayder yaylasına kavron yaylası ovit yaylası unıversıte etrafında enson gıttımde ıdare ederdı genel olarak ıyı yanı yenı kurulmasına rağmen hoş şırın biyer bunları rizeliyim dıye demıyorum kısaca sanmıyorum mennun kalmıcanı ben ktüde okuyorum şöforlerınden çok çekıyoruz:) ayrıca arkadaşım rizeye gittinde yemeklerını vs sevmıcenden suphen olmasın çok seviceksin muhlamayı lahana çorbasını mısır ekmeğını çırıltayı vs sonra çay bedava ıcın rahat olsun kivide bulabılırsın:) Merak ettin konu vs olursa yardımcı olabılırım tekrar hayırlı olsun tebrıkler.

bende tebrik ederim hayırlı olsun kardeş bende Rize liyim doğma Büyüme şuanda gebze de yasıyorum. Rize çok güzel bır şehirdir insanları çok sıcak kanlı şakacı espirilidir insana güven verirler.Orda ortamını kurdun mu zman su gıbı akar senın ıcın hıc bır konuda endıselenme senın ıcın ancak zor olan kısım malum alışma evresi olacak sonra orası senın kendı memleketın gıbı olcak bundan emın ol.Gezilecek çok yeri var avuç içi kadardır ama gezmeyle tadına doyulmaz sana anlatırken memleketımı özledım buarada :) buarada da dip not düşeyim Dünyada Amazon ormanları Türkiye de Rize ençok yağış alan yerdir oyuzden çantanda herzaman küçük bi şemsiye bulundur.Sabah güneşle uyanırsın öğlende fırtına vardır Yani heran her mevsimi yasayabıleceksın orda oyuzden tedbırlı oll :))Sana üniv. Hyatında Başarılar dilerim saygılarr..

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.bir şey daha öğrenmek istiyorum kyk yurdu sağlık yüksek okuluna yakınmıdır?Ulaşım imkkanları nasıldır?Pahalı bir şehir midir? bu konuda bilginiz varmı? tekrar teşekkür ederim.

[quote name='rev6' date='21 August 2011 - 13:28 ' timestamp='1313926119' post='1067279']
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.bir şey daha öğrenmek istiyorum kyk yurdu sağlık yüksek okuluna yakınmıdır?Ulaşım imkkanları nasıldır?Pahalı bir şehir midir? bu konuda bilginiz varmı? tekrar teşekkür ederim.
[/quote]
:doctor:

Akçaabat Trabzon'un en büyük ilçesidir ve bence güzeldir de.Şehir merkezine 15-20 km civarında.Zaten sürekli minibüs ve otobüs geçer.Yurt olarak yurt imkanları çok var tabiki fakat çıkar mı bilemeyecem.Akçaabat güzeldir güzel.Tabi çok büyük şehirden geliyorsanız hayal kırıklığana da uğrayabilirsiniz.Hayırlı olsun.(Okul hakkında bir şey diyemicem çünkü bilgim yok :) )

Adana :) Trabzon ufakmış trabzonlu birine sordumda kar yağmur şemsiyesiz gezme gibisinden takıldılar ama ev mi yurt mu bilemiyorum :) insanları nasıldır anlaşır mıyız sonuçta farklı kültür her ne kadar yurdum insanıda olsa şive merak konusu en başta :D

Akçaabatta açıkçası öyle uy uşağum gibisinden şive bekleme.Öyle şiveler ancak köylerde olur.Olsa olsa hızlı konuştukları için sorun yaşayabilirsiniz.Trabzon Adana'ya göre tabiki çok çok ufak kalır.Malum dağlar gelişmeyi engelliyor iyi de yapıyor bu kadar yeter açıkçası.Yağmur olayına gelirsek Rize'ye göre duacı olmalısın ama bi Adana'ya göre çok yağmurlu gelebilir tabiki.İnsanları gelirsek aslında hiç gelmesek iyidir.Valla topuğuna sıkarlar :p Biraz gerçekçi olmak gerekirse artist tipler çok olur.Serseri diyelim.Her yerde var gerçi ama.Ben mesela yomrada okuyodum okunmuyor bu yüzden.Uzun sokak desen apaçi tipli insanlar kaplamış.Ama akçaabat daha sakindir tabiki.Ama insanları ters gelebilir dikkat et. Ev yurt olayını da bence 2.seneye bırak.İlk önce yurt.Tekrar hayırlı olsun...

[quote name='rev6' date='21 August 2011 - 17:59 ' timestamp='1313942359' post='1067406']
:doctor:
[/quote]

Edited by rev6

Akçaabat Myoda okuyan arkadaş bende orda okuyorum kardeş rahat ol:D 2.sınıftayım mostwanted dedıklerıne bırebır katılmaktayım akçaabat trabzonun en ıyı ılcesı dıyebılırım şiveside oyle dedı gıbı usagum vs yoktur bı hocamız vardı çızacaksın kaz maddeleri gibi kalın konusuyodu akçaabatlıydı:D ama oyle serserı tıpı vs bulamazsın akcaabatta nadırdır cok,dukkanlar 6 da kapanır lıg tv maçları trabzonspor harıc hepsı bedava çay ıcme parası o kadar,sonra myo zaten bı garıp sokagın ortasına yapılmıs ses gurultu oldukca cok kantını daha yenı yapıldı vs gelınce tanırsın merak etme :)

Rizeyı kazanan arkadaşım sana gelince sağlık yuksek okuluna yakınmı bılemıyorum,ulaşım ımkanları ıyıdır rize merkez ıdare eder kımıne gore pahalıdır ama çayelı pahalıdır bundan emınım:)