Jump to content

Ön Jacktan Ses Gelmiyor ?

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

şimdi bilgisayarın ön kısmında bulunan 2 adet usb girişinin hemen yanındaki mikrofon ve kulaklık girişine herhangi 3.5mm bi kulaklık veya bilgisayarın hoporlörünü taktığımda ses gelmiyor. bilgisayarcı abimiz sistemle alakalı dedi ben pek alaka kuramadım. programla falan mı halletmeliyim yada denetim masasından falan. nasıl yapıcaz bunu ?

anakartın biosunda onboard audio kısmının -hd audio- yada -ac97- olarak ayarlanması gerekebilir..her anakartta olmuyor ama bazıları bu ayarı istiyor..onun dışında ses kartını kurduğunda saatin orada çıkan program simgesine çift tıklayıncada ön panelle ilgili bazı ayarlara ulaşabiliyorsun...önce bios a bakmanı öneririm

[quote name='slkcer' date='21 August 2011 - 23:54 ' timestamp='1313960060' post='1067524']
anakartın biosunda onboard audio kısmının -hd audio- yada -ac97- olarak ayarlanması gerekebilir..her anakartta olmuyor ama bazıları bu ayarı istiyor..onun dışında ses kartını kurduğunda saatin orada çıkan program simgesine çift tıklayıncada ön panelle ilgili bazı ayarlara ulaşabiliyorsun...önce bios a bakmanı öneririm
[/quote]

hangi simge ? valla simge falan yok :)
edit: dediğin bios ayarını yaptım hd audio seçiliydi ac97 yaptım hala aynı

Edited by 6489426

dostum bendede arka jacktan ses gelmiyordu arkadaşın dediği yap kesin olur

Audio Kısmı Bende Hd idi ben onu ac97 yaptım oldu ;)

Edit : O Zaman Ses Kartının Sürücüsünü Kurduğun Zaman Mutlaka Bir Program Kurulur Onla yapmayı Dene

Edited by fred0m

Ses kartın Realtek ise resimdeki "ön panel jak saptamasını engelleyin" kutusunu onayla. Tabii önce ses kartı sürücüsünü yüklemen gerekir. Yoksa bu ayarı bulamazsın.
[url=http://goo.gl/mc9cY][img]http://b1108.hizliresim.com/11/8/22/599.jpg[/img][/url]

Edited by Acemi1

xp de ses geliyordu demişsin..sanırım o zaman ayar hd audio şeklinde idi,şimdi ise ac97 yaptın..tekrar eski haline alıp dene birde belki bir ihtimal..değişen bişey olmazsa ac97 seçer expert moddan bas/tiz ayarı falan denersin

Edited by slkcer

[quote name='6489426' date='21 August 2011 - 23:58 ' timestamp='1313960280' post='1067528']
evet işin ilginci xp yükleyince çalışıyor w7 de çalışmıyor :)
[/quote]

bende de aynı sorun var sanırım win7 nin anakart imza listesinden kaynaklı yada bios xp de tıkır tıkır

Edit: sorunun çözümü bana yeni bir ses kartı takmakdan geçiyor gibi geldi bende tüm olanakları denedim yapamadım

Edited by erpol