Jump to content

Saçlarınızın Dökülmesi Hakkında

Jackien91
 Share

Recommended Posts

[b][font="Comic Sans MS"]Merhaba Arkadaşlar Biz Genellikle Erkeklerin Genel Sorunlarından Birisidir Saç Dökülmesi Kimisi Genetik Faktörlerdir Kimiside Çevresel.
Ancak Kimyasal Şampuanlar ( Marketlerde Satılan : Pantene, Head And Shoulders, Elidor, Clear gibi.) Saçlar İçin Zararlı Diyorlar İçeriğinde Sodium Laurent Sulfat Sodium Lauren Sulfat ve Kimyasal Maddeler Olduğu İçin.
Birde Bitkisel Şampuanlar Var ( Bioxcin, Bioblas, Organicium, Sarımsak Özlü Şampuanlar vb. ) Bunlarda Marketlerden Çok Eczanelerde, Aktarlarda Satılıyor. Benim Saçlarım Yağlı ve Yağlı Saçlara Göre Şampuanlar Kullanıyorum Ama Saçlarımda Dökülmeler Oluyor Yavaş Yavaş. Saç Dökülmemesi ve Yeni Saçlar Çıkması, Saçın Daha Gür Çıkması İçin Neler Önerirsiniz ? [/font][/b] Edited by Jackien91

arkadaş isyan edesim var 18 yaşındayım ve baya döküldü , bioblas bioxcin kullandım farklı zaamnlarda bioblas hiçbirişe yaramadı , bioxcin de 1 paket kullandım biraz azalmıştı sanki dökülme , 110 lira olduu için pek de etkisini göremediğim için alamadım , bi kere tv de denk geldim hangi kanaldıu unuttum habertürk diycem de değildi sanki neyse bi kNALDA programa katılan bir pazarlamacı complex 41 hakkında çokk ama çokk iddialı konuştu alacaktım ama güvenemedim valla , ama cidden çokk ddialı konuştuğunu açıkça söylüyorum artık kel kalmayacak bu gördüğünüz keller son keller diye :D eğer saçınızın dökülmesi 3 sene den daha yakın bi zamandaysa kesinlikle sç çıkartıyor falan filan demişti ve tamamen bitkisiel vs 41 farklı bitkiden mi ne yapılıyomuş ,, neyse benim bilgilerim bunlar siz de paylaşın :D

ayrıca saç tipim : YAĞLI VE İNCE TELLİ , ÖZELLİKLE HER GÜN YIKAMAK ZORUNDA KALIYORUM

usturaya vurmak saçı güçlendirir bazı insanların tepe komple gider ona çare daha görmedim
internette bazı ilaçlar var sadece ince şeftali tüyü olsun yeter diyorlar gerisi ilaca kalmış
sarımsağında baya faydası var ayrıca bide saç sağlı olmaz cilt yağlı olur onun için doktora gitmek lazım
bunun için ilaçlar var yağı kurutur sonra saçlara tedavi uygulanır

[quote name='nesiminki' date='24 August 2011 - 21:34 ' timestamp='1314214480' post='1069280']
arkadaş isyan edesim var 18 yaşındayım ve baya döküldü , bioblas bioxcin kullandım farklı zaamnlarda bioblas hiçbirişe yaramadı , bioxcin de 1 paket kullandım biraz azalmıştı sanki dökülme , 110 lira olduu için pek de etkisini göremediğim için alamadım , bi kere tv de denk geldim hangi kanaldıu unuttum habertürk diycem de değildi sanki neyse bi kNALDA programa katılan bir pazarlamacı complex 41 hakkında çokk ama çokk iddialı konuştu alacaktım ama güvenemedim valla , ama cidden çokk ddialı konuştuğunu açıkça söylüyorum artık kel kalmayacak bu gördüğünüz keller son keller diye :D eğer saçınızın dökülmesi 3 sene den daha yakın bi zamandaysa kesinlikle sç çıkartıyor falan filan demişti ve tamamen bitkisiel vs 41 farklı bitkiden mi ne yapılıyomuş ,, neyse benim bilgilerim bunlar siz de paylaşın :D

ayrıca saç tipim : YAĞLI VE İNCE TELLİ , ÖZELLİKLE HER GÜN YIKAMAK ZORUNDA KALIYORUM
[/quote]
[b]Benimde Saçlarım Yağlı ve İnce Telli Ama Bitkisel Diye Biomen Kullandım Saçlarımı Mahfetti ve Kokusu İğrençti Sabun Kesinlikle Saç diplerinde Tortular bıraktığı İçin Kimse Kullanmayın Diyor . Uzman tv de İzlemiştim Dermatolog Usturaya Vurmak Saç Dökülmesini Önlese Saç Çıkartsa Herkez Sıfıra Vurdurmazdı Diyor Saç Kökleri Uçlara Göre Daha Kalın Olduğundan Usturaya Vurunca Saçları Gür Gibi Hissediyorsun Ama Uzadıkca İnceliyo..[/b]

[quote name='erdemakar' date='24 August 2011 - 21:46 ' timestamp='1314215173' post='1069290']
Saçı çok uzun tutmayın, çok kısaltmaya da gerek yok (ustura,3 numara vs. hikaye). 3-4 güne bir ılık suyla yıkayın..

Ben 6-7 aydır Biomeen Şampuan kullanıyorum gayet başarılı (http://www.biomeen.com/)

Fiyatı da diğer şampuanlar kadar, belki az biraz daha pahalıdır...

İçerisinde laboratuvarda üretilmiş kimyasal maddelerden yok...

Kepek ve saç dökülmesi azaldı. Deneyin kokusu da hoş rengi bal rengi gibi, çam reçinesi gibi.

Ayrıca ısırgan otlu şampuanlar ve Saç tonikleri var, onlar da saç dökülmesine iyi geliyor.
[/quote]
[b]Biomennin Yağlı Saçlara göre Olanını Bulamadım Kepekli Saçlara Göre Olanda Saçlarımdaki Yağı Almadı ve Saçları Mahfetti ve Kokusuda İğrençti Yemin Ediyorum Bikaç Kez Kullanıp Çöpe Attım Bioblas tan daha pahalı ama bioblas saçıma daha iyi gelmişti hem kokusu daha hafifti ama oda saçlarımdaki yağı almadı şuan head and shoulders limon tazeliği yağlı saçlara göre olanını kullanıyorum. saçlarımdaki yağı tamamıyle aldı ve kepek felan ortadan kalktı ama internette okuduğum kadarıyla head and shoulders saçları belli bi süre sonra döküyormuş.. Sarımsak Özlü Şampuanlar gördüm İnternette Onları Övüyorlardı Bilmiyorum Ne kullansam Hem Saçlarımdaki Yağdan Arındırsın Hemde Saçları Dökmesin Beslesin ve Gürleştirsin [/b]

arkadaşlar merhaba,
ben aktartan karışım yağ aldım içinde çeşitli yağlar(zeytinyağı susam yağı) ve daha çok değişik bitki var. Aktarlardan isterseniz verirler. Haftada iki-üç defa saçınıza masaj şeklinde yapıyorsunuz. Dökülmeyi büyük oranda durdurdu. Birde sarımsak özlü Fyto marka şampuan kullanıyorum bir aydır falan saçları besliyor güçlendiğini hissediyorsunuz. Tavsiyem aktarlardan alın diğer şampuanlar para tuzağı boşuna paranız gitmesin.

[quote name='qoKHaN32' date='25 August 2011 - 03:38 ' timestamp='1314236337' post='1069474']
arkadaşlar merhaba,
ben aktartan karışım yağ aldım içinde çeşitli yağlar(zeytinyağı susam yağı) ve daha çok değişik bitki var. Aktarlardan isterseniz verirler. Haftada iki-üç defa saçınıza masaj şeklinde yapıyorsunuz. Dökülmeyi büyük oranda durdurdu. Birde sarımsak özlü Fyto marka şampuan kullanıyorum bir aydır falan saçları besliyor güçlendiğini hissediyorsunuz. Tavsiyem aktarlardan alın diğer şampuanlar para tuzağı boşuna paranız gitmesin.
[/quote]
[b]O Karışım Yağını Bende Kullanıyorum Mecit Efendinin Saç Bakım Yağı İçinde Zeytinyağı Çörek Otu Yağı Defne Yağı vs. Bir çok Çeşit Yağ Var Ama Benim Sorum Bununla Beraber Kullanılabilecek Saça İyi Gelecek Dökmeyecek Beslendirip Güçlendirecek Şampuan ? [/b]

40 gün sarımsak kullanmanın (1 er diş yutularak) faydasına işaret ederim. yani sarımsak=saç. özellikle hastalık yoluyla saçkıran mesela faydası açıkça görülüyor. ben kokuya dayanırım arkadaş diyosanız o bölgeye sürülmeli

Öncelikle saç dökülmesinin nedeni tespit edilmeli vakit kaybetmeden doktora git hastalık felana baglımı baktır. ırsılik varsa çok fazla birşey yapamazsın genetik olunca kurtuluşun yok. Bitkisel şampuanlarda kullanabilirsin ama servet ödeme. Stresli bir hayatın varsa bunlar işe yaramaz. Bunalım takılan bir insansan yaşam tarzında degişiklige git ve biraz yedigine içtigine dikkat et. Tabi 1 ayda mucize bekleme zaman alır toparlaması vücudun kendisini. Saçlarını çok uzun tutma beslemesi kolay olsun bakımıda rahat olur.
Ama doktota bir görün. Bazı ilaç var ama hormonel denge ile oynayabiliyor dikkat et.

güzel kardeşim öncelikl saçın neden döküldüğünü bulman lazım yani bir uzmana gitmen gerekli şampuan konusuna gelincede tartışmasız söylüyorum
SEBAMED bu şampuanı kullan hatta saç ektirenlere bu şampuandan başkasını kullandırmıyolar içinde kimyasal olmadığı için benim saçloarı mevsimsel
geçişlerde çok dökülmeye başlar sebamed şampuanın içine 15 damla kadar çam terebenti yağı(2,5 tl) damalatırım 200 ml 15 damla bu arada yağlı saçlara hem birebirdir hemde dökülmeyi çok güzel önler
not:15 yada 20 damlayı geçmeyin arkadaşlar daha çok dökersem daha iyi olur psikolojisinden bi kurtulmanız lazım birde çam terebenti yağı tek başına kullanılabilen bi yağ değildir onun için muhakkak şampuana karıştırım direk saça uygulamayın kaş yapıyım derken göz çıkarırsınız

aklıma gelmişken söyleyim artık genetik dökülmeyede çözüm var kısaca anlatıyım kırmızı eti hayatından çıkaracaksın birde karaciğer ve akçiğer temizliği yapacaksın bunu nasıl yapacağını nette araştırabilirsin yani işin kısacası kanın temiz olursa saç dökülmen zaten duracaktır şimdi bu dediklerime karşı çıkan çok olucak bizim ailedede saç dökülmesi ırsı ben yediklerime dikkat ediyorum ve karaciğer ve akçiğer temizliğini 1.5 sene önce yapmıştım yaşım 32 sülalemde en çok saçı olan ve gür olan benim tabi hemen bu dediklerimi yapın demiyorum ama güzel bi araştırma yapın netten öyle kara verin ben sadece tavsiye ediyorum:))

Arkadaşlar bizim ailede sanırım genetik kafanın üst orta kısım açılıyor bugunekadar birçok şampuan denedim bioxin, yeşilsabun gibi ama bırakın gürleşmeyi daha fazla dökülmeye ve kepek yapmaya başladı ama amcamlar AMWY nin 3 lü paket halinde satılan ballı sabununu kullanmaya başladı ve tellerde gürleşme göruluyor bende aldım 3 gundur kullanıyorum şunu gördum gerçekten dogal bir sabun.

[quote name='mremzi' date='25 August 2011 - 06:26 ' timestamp='1314253596' post='1069506']
aklıma gelmişken söyleyim artık genetik dökülmeyede çözüm var kısaca anlatıyım kırmızı eti hayatından çıkaracaksın birde karaciğer ve akçiğer temizliği yapacaksın bunu nasıl yapacağını nette araştırabilirsin yani işin kısacası kanın temiz olursa saç dökülmen zaten duracaktır şimdi bu dediklerime karşı çıkan çok olucak bizim ailedede saç dökülmesi ırsı ben yediklerime dikkat ediyorum ve karaciğer ve akçiğer temizliğini 1.5 sene önce yapmıştım yaşım 32 sülalemde en çok saçı olan ve gür olan benim tabi hemen bu dediklerimi yapın demiyorum ama güzel bi araştırma yapın netten öyle kara verin ben sadece tavsiye ediyorum:))
[/quote]

arkadaşım kücük bir düzeltme yapayım senin adına, genetik dökülmenin nedeni kanla alakalı degil östrojen hormonu ile alakalı,erkeklerde fazla salgılanması sonucu dökülme yaşanır bu genetik oluyor genelde. Kadınlarda olur ise menepozu tetikleyen hormondur.

[quote name='gecekusu12' date='25 August 2011 - 23:49 ' timestamp='1314308983' post='1069898']
yılan yagı kullan baya etki ediyor pahali bişey ama hiç yoktan psikolojisi düzeliyor insanın :D
[/quote]
[b]Aktara Gitmiştim Çörek Otu Yağı Almaya Tv de Hoca Sölemişti Faydalı Gelir Diye Bi Gittim Adam Bana Badem Yağı Zeytin Yağı Çam Terabentini Yılan Yağı Çörek Otu Yağı = 25 tl Hesap Çıkarttı Hepsini Karıştır Haftada 2 3 Kez Yap Diyordu Bende Hazır Mecit Efendinin Karışımlı Yağından Aldım Onu Kullanıyordum Ama Benim Sorunum Şu Yıllardır Her Türlü Şampuanı kullanmıştırım ama zamanla kimyasal şampuanlardan sıkıntı stresten gür saçlarım iyice seyreldi yavaş yavaş dökülmeye başladı şimdi saç bakım yağının yanına kullanılabilecek saçı besleyecek gürleştirecek şampuan arıyorum. Head And Sholders Yağlı Saçlara Göre Olanını Kullanmaya Başladım Şimdi Kepeği Gerçekten Yok Ediyor Saçlardaki Yağı Alıyor Ama Saçlarım Çok Sert Oluyor ve Kimyasal Olduğu için Pek Çok Sitede Döktüğüne Dair Yazılar Gördüm.. Bioblas Felanda Kullandım.. Sarımsak özlü Şampuanlar İyi Geliyor Diye Duydum Kullanıpta Sonuç Görenler Varmı Saç Dökülmesini Önleyen ve Yeni Saçlar Çıkartan Saçı Besleyen Şampuan Varmı ?[/b]
Not : [i][b]Gereksiz Yorum Yapmayın...[/b][/i]