Jump to content

Win7 Mi Xp Mi? (Oyun Bakımından) [Çözüldü]

ilx_199
 Share

Oyun İçin Win7 mi Xp mi?   

25 members have voted

1. 1. Oyun İçin Win7 mi Xp mi?

• Windows 7
      10
    • Xp
      15

Recommended Posts

Arkadaşlar benim imzamdaki gibi bir sistemim var. Windows 7 sp1 kullanıyordum bazı oyunlarda kasıntı problemi yaşıyordum, dün format atarken yanlışlıkla Win7 (sp'siz) kurmuşum ve oyunlardaki kasma sorunu yok... fakat ben güncel bir sistem kullanmak istiyorum...acaba bu sp1'deki sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Birde ben Knight Online oynuyorum ve birkaç tane açıyorum oyunu...windows 7'de 2.cisini açmamla beraber CPU %100 oluyor...Fakat Xp'de 50-60 oluyor. Sanki xp kendi optimizasyonunu yapıyor gibi.

Anketi cevaplarsanız sevinirim... sade bir xp kurup keyfime mi baksam, yoksa Wİn7'de dx10-11 şölenine dewam mı?

[sonuç son mesajda] Edited by ilx_199

[quote name='kedice' date='25 August 2011 - 18:32 ' timestamp='1314286353' post='1069710']
bu bendede oldu lite kurdum sorunum kalmadı
[/quote]

byk@ylü'nün Lite'ını kuruyorum az sonra deneyip sonuçları yazıcam bu konudan herkes yararlansın...sanırım bir tek sornu olan ben değilim.

Edited by ilx_199

Bir de hiç ellenmemiş güncel bir XP var. Çok hızlı çalışıyo.

[code]http://www.tnctr.com/topic/171223-windows7-sp1-tum-surumler-ie9-guncel-x86-x64/[/code]

[color="#FF0000"][b]EDIT:[/b][/color]

Bir de hiç ellenmemiş güncel bir Windows 7 var. Çok hızlı çalışıyo.

[code]http://www.tnctr.com/topic/171223-windows7-sp1-tum-surumler-ie9-guncel-x86-x64/[/code]

Edited by pcusta_99

[quote name='pcusta_99' date='25 August 2011 - 18:55 ' timestamp='1314291355' post='1069747']
Bir de hiç ellenmemiş güncel bir XP var. Çok hızlı çalışıyo.

[/quote]
XP demişsin gitmişssin Yaşar abinin windows 7 sini koymuşsun :dribble:

Bu sistemi kur çok hızlıdır: [topic='179095']Win 7 Ultimate Pre-Activated+Programlar [/topic]

Edited by g.a

[color="#0000FF"][font="Arial Black"][size="2"]Son Olarak birşey yazayım... 4 gündür forumdaki tutulan win7'leri, sade win7'leri, modifiyeli olanları denedim.... Service Pack (sp)'sız olan win7'ler daha performanslı çalışıyor... ilk yorumda "bu bendede oldu lite kurdum sorunum kalmadı " demiş arkadaş...Lite kurdum sp1 yine aynı...

Sonuç: İlla win7'de akıcı bir oyun oynamak isteyenlerin en az 4 çekirdekli işlemcisi ve sağlam bi ekran kartı sahibi olması gerekiyor... Fakat benim gibi DirectX'e çok önem vermeyen, bir çok işlem yaparken akıcı bir oyun oynayışı isteyen, maximum çift çekirdekli işlemcisi ve ortalama bir ekran kartı sahibi olan arkadaşlar Xp Tercih etmeli... tabi 4GB ve fazlası RAM'ı olanlarda Xp 64bit Kursunlar.

Hala Win7 kullanmak isteyenler ise Sp'siz win7 kursunlar... Sp1 ile arasındaki fps farkını göreceklerdir... Sorun Çözüldü Konu Kitlenebilir.[/size][/font][/color]

[quote name='pcusta_99' date='25 August 2011 - 19:53 ' timestamp='1314291234' post='1069746']
Windows Search hizmetini kapatın Windows 7 de cpu kullanımı %50 oranında azalıyo
[/quote]

windows search dediğiniz windows update mi? biraz daha açabilirmisin?

normalde windows search arama işlemleri için kullanılır ve sadece kullanım esnasında cpu yu kullanır. onun haricinde search kullanım dışı cpu ya yüklenmez

Edited by erpol

[quote name='SON_VATAN' date='27 August 2011 - 16:17 ' timestamp='1314451031' post='1070727']
bence bunun sp veya sp1 diye ayırt etmek doğru olmaz bence doğru olan orijinal win7 yükleyip,updatelerden sp1 kurmak şeklinde olmalıdırki doğrusuda budur çünkü modifiyeli olanlarda bir yerde mutlaka sıkıntı oluyor..kasıyor..çözüm orijinal windows kasmaması için..
[/quote]

service pack leri windows update ten kurma işlemine katılmıyorum nedeni windowsun yama yama şeklinde çalışması ki sistem o zaman kasmaya başlıyor ancak orjinal windowsa microsoft tarafından entegre edilmiş service pack sürümlerde bu sorunla karşılaşmazsınız