Jump to content

Hangi Telefon

xfactor15
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar aklımda bi kaç telefon var.Telefonlarda aradağım özellikler şunlar
1-Kesinlikle çok iyi müzik çalacak
2-Nokia olacak
3-İnternete girecek
4-3g olursa iyi olur hızlı internet için.
5-Kamera önemli değil
6-Dokunmatik olmayacak

max bütçem 350 tl aklımda nokia x2 x3 ve 5330 5630 ve 5310 var.5330 5630 ve 5310 un fiyatını tam bilmiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim

Edit:Arkadaşlar telefonda donma vs sıkıntı olmazsa iyi olur. Edited by xfactor15

Neden nokia
Dur tahmin edeyim Ülkemizde yıllardır beynimizin içine işlenmiş bir kelime. Daha kaliteli. Daha sağlam. :)

Emin olun Nokia artık bitmiştir. Abd Nokia ürünlerini ülkesine sokmuyor. Sebebi çok pahalı ve yazlımsal yetersizlik.

Bugün bir haberde okudum şu anda nokia da uygulama indirmede ülkemiz avrupada birinci Dünyada ikinci olmuşuz. Neden Türkiye birinci. Tek sebebi var. Nokia satamadığı ürünleri ülkemize itelemeye çalışıyor. Bizde kanıp alıyoruz.

Bir telefon alırken bence ilk önce bakacağımız özellik (İşletim sistemi ne?) o olmalı
Belki bilmiyorsunuzdur. Simbian artık öldü. :nea:

Nokiada şaşırdı ne yapacağını. Şimdide Windows Phone 7 ye yöneldi. Nokia kendini uzun bir süre toparlayamaz.

Devir artık [color="#FF0000"]Android[/color] devri. :yahoo:
Sürekli yazlımsal destek. Sürekli güncellenebilen sürümler. Daha fazla uygulama, daha fazla oyun. Pc de oynayabildiğiniz bütün oyunları artık cep telefonlarında da oynayabiliyorsunuz.

Ve en öenmlisi Android işletim sistemli yeni cihazlar Adobe Flash Player destekliyor. Bu iosta da yok. Simbianda yok. Diğer işletim sistemlerindende yok sadece Android de var. Gerçek internet deneyimi sunar.

Şimdi sen karar ver android işletim sistemli bir cihazmı? Yoksa Nokia mı?

Herkese tavsiye ettiğim gibi sanada aynı ürünü tavsiye ediyorum.
[size="5"][color="#FF0000"]Huawei U8800 IDEOS X5 tavsiyemdir. [/color][/size]

[img]http://www.bogpara.com/files/Huawei-Ideos-X5_Android_2.jpg[/img]
[size="5"][color="#0000FF"]
Turkcell Timde 570 tlye[/color][/size]

Muhteşem özellikler var. Donanım olarak HTC desire HD ye çok yakın. HTC nin oynattığı bütün oyunları vede uygulamalrı çalıştırıyor.
Tek sorunu kamerası tam olarak performans sağlamıyor. Ama büyük ölçüde iş görüyor.

Huawei U8800 IDEOS X5 için Custom Rom üzerinde çalışanlarda gitgide artıyor. Şu anda bile piyasada birçok Custom rom mevcut. Yani arkasında sağlam bir ekip var.

f/p (fiyat performans) olarak bu donanıma göre hakkını veriyor. :yahoo:

16 milyon renkli, 480×800 çözünürlüklü, 3.8″ genişliğinde TFT kapasitif ekran
800 MHz Scorpion işlemci
Adreno 205 Grafik işlemci
Android 2.2 işletim sistemi
[color="#FF0000"] Adobe Flash desteği (çok önemli)[/color]
5MP otofokuslu LED Flaşlı kamera
720p kalitesinde 30fps’lik video çekimi
2 veya 4 gb dahili hafıza (microSD ile 32GB’a kadar yükseltilebilir)
Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Wi-Fi hotspot
HSDPA 7.2 Mbps
Bluetooth v2.1
1500 mAh Li-Po batarya, maximum 350 saat bekleme 6 saat konuşma süresi

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='27 August 2011 - 01:26 ' timestamp='1314401215' post='1070489']
[/quote]
[b]Bence ''Ülkemizde yıllardır beynimizin içine işlenmiş bir kelime. Daha kaliteli. Daha sağlam'' Kelimesi çok yanlış ben şahsen yıllardır edindiğim tecrübelere göre nokia'yı diğer markalara göre tercih ediyorum hem sağlamlık hemde işletim sistemi açısından.
yıllar önce daha samsung olsun sony ericsson veya diğer markalar olsun ürettikleri telefonlara işletim sistemi bile koyamazken nokia bizleri symbian işletim sistemi ile tanıştırdı şimdilerde bir değeri bile olmayan 6600 modeli bile çıktığı zamanlar bile neredeyse bir el bilgisayarı gibi işlem yapıyordu.
daha ozamanlar diğer markalar standart işletim sisteminin ilerisine gidememişti bile :D
Ben şahsen bir telefonda özgürlük yaşıyorsam kısıtlama olmadan herşeyi yapabiliyorsam bunu sadece nokiada yaşadım.Boşuna dememişler zaten nokia demek özgürlük demek !
Nokia satamadığı ürünleri bize kakalamaya çalışıyor demişsin ama bir N8'i yada X6'yı ele alalım veya herhangi yeni bir bir modeli,Piyasaya sürdüğü ilk 1 ay içinde türkiyedede satışına başlamıyormu?Nasıl oluyorda satamadığı telefone bize kakalıyor anlayamadım :o Yani bir modeli piyasa sürse 7-8 ay yada atıyorum 1 yıl sonra tr'de satışa sunsa belki dediğine katılırdım -_-
Daha geçtiğimiz aya kadar nokia N86'mın yanına bir adet android işletim sistemli cep telefonum daha aldım sırf meraktan ve herkes met ettiği için kullanmak istedim ama inan hiçte anlatılan kadar aman aman bir işletim sistemi değil bence, 1-2 ay kadar kullanıp sattım.
Program desteği symbiana göre daha fazla olabilir bunun nedenide o programların yazılmasının symbiana göre daha basit olması,durum böyle oluncada yapılan sunulan programlarda öyle aman aman albenisi yüksek olan programlar olmuyor.
Eğer android işletim sistemli bir telefonun varsa gir bak markete aynı programramın onlarca çeşidini bulabilirsin,Dikkat ettim biri bir uygulama yazmışsa bir başkası o uygulamayı biraz düzenleyip değiştirip farklı birşeymiş gibi sunuyor buda yukarıda bahsettiğim program yazmanın basit oluşundan kaynaklanıyor.Çok program var ama hepside biribirinin aynı bu bir gerçek.Ayrıca önemli olan uygulamanın nekadar çok olduğu değil nekadarının senin ihtiyacına cevap veriyor olmasıdır.
Bana göre android işletim sisteminin kendini daha çok geleiştirmesi gerekir,ozamana kadar symbiana devam :D [/b]

Arkadaşım sen de haklısın fakat bu telefon bana en az 4 sene gidecek.Lisenin sonuna kadar kullanmak zorundayım bunu.Yani dokunmatiğe gerek yok.Ayrıca demişsin işletim sistemi fln bana işletim sistemine gerek yok iyi müzik çalsın internete girsin ve donma bozulma yapmasın fazlasına ihtiyaç yok.Fazlası için bütçem de yetmiyor.Sadece size x2 x3 5330 5630 ve 5310 un fiyatlarını ve hangisinin bana daha uygun olduğunu sormuştum.Ve hala Nokia'da karalıyım.Adamlar taş gibi telefon çıkartıyorlar..Ayrıca önerdiğin telefonlar da bütçemi bi hayli aşıyor.Max 350 tl olmalı..

Edited by xfactor15

[color="#9ACD32"]@Mest 47[/color]
Nokia yakında simbiandan elini çektikten sonra anlarsın simbianın hiçbir işe yaramadığını.
Hatta birçok simbian çalışmasını durdurdu bile :)
[color="#9ACD32"]@xfactor[/color] kardeşim sana son tavsiyem Turkcell T20 al fiyatı 420 tl çok uygun ve uzun süre kullanacabilecğin bir telefon.
Google amcadan arattır.Özelliklerine felan bak. Beğenirsen alırsın

Edited by &ULTİMATE&

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim fakat dokunmatik almak düşünmediğimi bir kez daha söylemek istiyorum.Alacağım telefon bana en az 4 sene gideceği için tuş takımı kaliteli iyi müzik çalan bozulmayacak bir telefon istiyorum.Aklımdaki modeller 5320 x2 x3 5330 5630 5310 bunların fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler iyi forumlar..

ÇOĞU KİŞİ BU YAZDIĞIM UZUN DİYE OKUMUYOR !!!

[quote name='&ULTİMATE&' date='26 August 2011 - 23:26 ' timestamp='1314401215' post='1070489']
Neden nokia
Dur tahmin edeyim Ülkemizde yıllardır beynimizin içine işlenmiş bir kelime. Daha kaliteli. Daha sağlam. :)

Emin olun Nokia artık bitmiştir. Abd Nokia ürünlerini ülkesine sokmuyor. Sebebi çok pahalı ve yazlımsal yetersizlik.

Bugün bir haberde okudum şu anda nokia da uygulama indirmede ülkemiz avrupada birinci Dünyada ikinci olmuşuz. Neden Türkiye birinci. Tek sebebi var. Nokia satamadığı ürünleri ülkemize itelemeye çalışıyor. Bizde kanıp alıyoruz.

Bir telefon alırken bence ilk önce bakacağımız özellik (İşletim sistemi ne?) o olmalı
Belki bilmiyorsunuzdur. Simbian artık öldü. :nea:

Nokiada şaşırdı ne yapacağını. Şimdide Windows Phone 7 ye yöneldi. Nokia kendini uzun bir süre toparlayamaz.

Devir artık [color="#FF0000"]Android[/color] devri. :yahoo:
Sürekli yazlımsal destek. Sürekli güncellenebilen sürümler. Daha fazla uygulama, daha fazla oyun. Pc de oynayabildiğiniz bütün oyunları artık cep telefonlarında da oynayabiliyorsunuz.

Ve en öenmlisi Android işletim sistemli yeni cihazlar Adobe Flash Player destekliyor. Bu iosta da yok. Simbianda yok. Diğer işletim sistemlerindende yok sadece Android de var. Gerçek internet deneyimi sunar.

Şimdi sen karar ver android işletim sistemli bir cihazmı? Yoksa Nokia mı?

Herkese tavsiye ettiğim gibi sanada aynı ürünü tavsiye ediyorum.
[size="5"][color="#FF0000"]Huawei U8800 IDEOS X5 tavsiyemdir. [/color][/size]

[img]http://www.bogpara.com/files/Huawei-Ideos-X5_Android_2.jpg[/img]
[size="5"][color="#0000FF"]
Turkcell Timde 570 tlye[/color][/size]

Muhteşem özellikler var. Donanım olarak HTC desire HD ye çok yakın. HTC nin oynattığı bütün oyunları vede uygulamalrı çalıştırıyor.
Tek sorunu kamerası tam olarak performans sağlamıyor. Ama büyük ölçüde iş görüyor.

Huawei U8800 IDEOS X5 için Custom Rom üzerinde çalışanlarda gitgide artıyor. Şu anda bile piyasada birçok Custom rom mevcut. Yani arkasında sağlam bir ekip var.

f/p (fiyat performans) olarak bu donanıma göre hakkını veriyor. :yahoo:

16 milyon renkli, 480×800 çözünürlüklü, 3.8″ genişliğinde TFT kapasitif ekran
800 MHz Scorpion işlemci
Adreno 205 Grafik işlemci
Android 2.2 işletim sistemi
[color="#FF0000"] Adobe Flash desteği (çok önemli)[/color]
5MP otofokuslu LED Flaşlı kamera
720p kalitesinde 30fps’lik video çekimi
2 veya 4 gb dahili hafıza (microSD ile 32GB’a kadar yükseltilebilir)
Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Wi-Fi hotspot
HSDPA 7.2 Mbps
Bluetooth v2.1
1500 mAh Li-Po batarya, maximum 350 saat bekleme 6 saat konuşma süresi
[/quote]
sana katılıyorum çoğu kişi nokia nın arayüzü basit diye onu tercih ediyor oysaki sony ericson htc gibi telefonlar göz ardı edilmemeli

[quote name='&ULTİMATE&' date='27 August 2011 - 02:26 ' timestamp='1314401215' post='1070489']

Evet size aynen katılıyorum. Ben bir Nokia fanatiği olarak artık nokiayı bıraktım. Bir uygulama veya oyun kurmak isterken sertifika ve süresi geçmiş sorunlarından bıkmıştım artık. Gerçi onuda bir çin sitesine imei nosunu girerek,bu siteden gelen cer ve key dosyalarıyla programları sertifikalandırıp çözmüştüm ama telefonu gözden çıkardığım için imei nosunu bir cin sitesine girmiştim. Her neyseki artık Samsung markalı ve android işletim sistemli bir telefona terfi ettim. Hem program sorunu yok hemde sertifika sorunu. Nokia bana göre artık Androide geçmelidir.

[quote name='KeLeBeK_ETKiSi' date='29 August 2011 - 16:00 ' timestamp='1314626421' post='1071589']
[b]Nokia c3[/b] senin işini fazlasıyla görür.
[/quote]

Arkadaşım c3 ün sesi nasıl iyi çıkarsa kesinlikle düşünürüm.Bir de 5320 x2 x3 5330 5630 5310 bu telefonların fiyatlarını internette bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşım sanırım kimse sana kulak asmıyor ben cevaplayım

bende nokia x3-00 var müzik olarak gayet iyi çift çıkışlı hoparlorü var zaten express müzik ayrıca entegre radyosu var kulaklık olmadan bile radyo açılıyo bu gayet iyi bi özellik

tuş takımı lazer kesim olarak yapılmış bence mesajlaşmak için felan ideal

x3-00 yanında hızlı şarj cihazı veriyolar gerçektende fark ediyor diğer şarj aletlerine göre

289 liramı ne sadece telefon(md5 hoparlör hariç)

bide yanına md5 hoparlör veriyolar bence gayet kullanışlı bi hoparlör tavsiye ederim
md5 hoparlör ile birlikte 350 lira civarı mı ne bide yanında ovi müzik veriyolarda ben alırken 10 tllik mi ne

bazı eksik yanlarıda var yazılımsal olarak bazen çökmeler oluyo tel bi kez yazılım çökmesinden dolayı servise gitti benim başkada bi derdi yok gibi

ama wi-fi si 3g si felan yok bunlar gayet büyük eksiklik

Edited by canberkbaba

Kardeşim çok teşekkür ederim ben de x3 ü o hoparlörle birlikte bi tanıdıktan 320 liraya alacam.Benim wifi 3g önemli değil sadece iyi müzik dinletsin ve sarjı gitsin yeterli.İnşallah bi problem çıkmaz servise fln göndermeme gerek kalmaz.Sana ayrıca teşekkür ederim.Sadece sen ilgilendin.. İyi bayramlar.. :)

kardeşim ben 5800 xm kullanıyorum müzik diyorsan sana fazlasıyla yeter dokunmatik ekran istemiyorum demişsin ama genede bir düşün derim ben gayet memnunun hem gayet iyi tutulan bir telefon gecen sene mayıs ayında 560 tl ye almıştım şimdi 490 tl fiyatıda cok düşmedi yani ayrıca wifi 3g navigasyon 3.5mm kulaklık girişi falan da cabası karar senin (:

Edited by tutkun1000