Jump to content

Windows 7 Oyunlarda Lan Sorunu

imcliff
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yardım isteğinde bulunmadan önce herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Yönetici arkadaşlar birden fazla sorun olduğundan dolayı konuyu buraya açıyorum ama yanlış yaptıysam kusurma bakmayıp çöpe taşımak yerine doğru yere taşırsanız sevinirim. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ben uzun yıllardır internet cafe işlettikten sonra 3-4 yıldır ara vermiştim ve normal olarak da XP'den çok iyi anlıyorum ama windows 7'yi çok detylı bilmiyorum. TNCTR'den indirdiğim el değmemiş Windows7 SP1 kurdum makinelere ve güncelleme yaptım (18 Ağustos tarihli). Tüm oyunları yükledim ama birkaç sorun var çözümlerini bulmaya çalışıyorum sizden de yardım bekliyorum. Sorunlarım şöyle ;

1- GTA IV yükledim 1.0.7 yaması ile ve çok güzel çalışıyor donma ya da yavaşlama yok ama gel gelelim LAN'dan oyanmaya gelince birbirini görmüyor. Arkadaşın cafe vardı ve onda XP yüklü onun cafede oynanan normal çalışan setup'ı aldım ve kurdum (ondaki windows game for live dahil) ama olmadı. Ayrıca diğer LAN'dan oynanan oyunlardan counter strike gibi oyunlar birbirini görüyor.

2- CrossFire diye bir oyun var onu da yükledim XTRAP hatası veriyor. Windows 7 için XTRAP'a fix aradım bulamadım.

NOT: Bir yerde okudum ya da öyle aklımda kalmış Net Framework 4.0 yüklü bende sorun yapar mı ne yazıyordu ama eğer öyle bir durum varsa onu da yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Ya da arkadaşlar; "Ben internet cafe işletiyorum ve ben de sorun yok şu sistemi kurdum deyip hatta o sistemin linkini de verebilirim." diyebilirsiniz de :)

Edited by imcliff

1. probleminin nedeni "gta 4 ün ağ da birbirini görmemesi" oyunu kurduğun serialler aynı olduğu için birbirini görmemesi normal serialleri değiştir
2. problemin ise pc lere kurduğun antivirüs yada güvenlik duvarından kaynaklanıyor antivirüsü ve güvenlik duvarını kapatıp restart atıp oyuna girmeye çalış

Antivirüs hatta windowsun kendi antivirüsü (update ile gelen) hiçbirşey yüklü değil. Güvenlik duvarı da kapalı. GTA IV kurarken serial de istemedi ki aynı kurulum dvd leri ile arkadaş XP'ye yükledi onda LAN'da görüyor bende görmüyor. Ama sadece GTA IV yapıyor diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. :(