Jump to content

Flash Bellek Ram E Dönüştürme

kral1122
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar herkese iyi bayramlar Allah hepinizin bayramını sevdiklerinizle geçirmeyi nasip eylesin nice bayramlara erdirsin inşallah benim sorum şu flash bellek alcam onu XP de RAM olarak kullanmayı düşünüyorum flash belleğe herhangi bir zarar verirmi ne bileyim ntfs olarak biçimlendirmek falan istiyor ben onu tekrar FAT32 olarak değiştirdiğim zaman falan bir sorun çıkar mı?Flash bellek çöpe gider mi?

[size="3"][/size][font="Trebuchet MS"][/font]Kullanmak istediğiniz özellik READY BOOST bende şuan bilgisayarımda kullanıyorum.Ama benimki Windows 7 Ultimata flash belliği aldığım günden bu yana READY BOOST için kullanıyorum arada biçimlendirip yeniden READY BOOST'a çeviriyorum fakat herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Sizin içinde aynı durum olacaktır yani flash belliğiniz çöp olmaz merak etmeyiniz.

Ayıptır sorması ama :D CMOS bilgisayrının ramı ne kadardı benım PC ramı 1 gb win7 - Xp arasında gidip gelıyorm hangisini seceyım karar veremedım birde su virtual PC sanal bellegı gostermenın bır yolu var mı sv kurcam ram yok :D kolay gelsin hayırlı bayramlar :D

yorumlarınız için teşekkür ederim bir sorum daha olcak ben [color=red]mesela[/color] flash belleğe windows xp 7 falan atacağım flash bellekten kurulum yapmak için dosyaları flash belleğe attım ama vazgeçtim ben bu flash belleği fat32 olarak biçimlendirdiğimde tekrar normal flash bellek olarak kullanabilir miyim?

Edited by kral1122

Tabii Kullanabilirsin yalnız sana tavsiyem flash belleğe direk atmaman ultra iso kullanarak imaji diske yazdır diyip flash belleği seçmendir hatta hiç bunlarla uğraşma eğer windows 7 ise çoğu harddiskten kurulabiliyor onu da indirdiğin w7 yi winrar gibi bir programla klasör olarak çıkarman ve setup dosyasını açıp formatı başlatman.
2. olay ise xp de readyboost özelliği yok diye biliyorum flash belleği ram olarak kullanamassın.

[quote name='SimpsoN_Bart' date='31 August 2011 - 16:00 ' timestamp='1314799210' post='1072316']
[font="Georgia"]Elbette kullanabilirsiniz.Alternatif olarak da usb format tool tarzı programları kullanabilirsiniz..[/font]
[/quote]

[quote name='Hcemaras' date='31 August 2011 - 16:02 ' timestamp='1314799379' post='1072317']
Tabii Kullanabilirsin yalnız sana tavsiyem flash belleğe direk atmaman ultra iso kullanarak imaji diske yazdır diyip flash belleği seçmendir hatta hiç bunlarla uğraşma eğer windows 7 ise çoğu harddiskten kurulabiliyor onu da indirdiğin w7 yi winrar gibi bir programla klasör olarak çıkarman ve setup dosyasını açıp formatı başlatman.
2. olay ise xp de readyboost özelliği yok diye biliyorum flash belleği ram olarak kullanamassın.
[/quote]

arkadaşlar sağolun cevaplarınız için [color=red]Hcemaras[/color] sağol varol win7 kurcaksan hdd kur demişsin yok ben win7 kurmayacağım sadece öğrenmek amaçlı nasıl oluyor neler yapılıyor falan filan tekrar sağolun arkadaşlar Allah razı olsun

Edited by kral1122

[color="#FF0000"]Ayıptır sorması ama :D CMOS bilgisayrının ramı ne kadardı benım PC ramı 1 gb win7 - Xp arasında gidip gelıyorm hangisini seceyım karar veremedım birde su virtual PC sanal bellegı gostermenın bır yolu var mı sv kurcam ram yok :D kolay gelsin hayırlı bayramlar :D[/color]

[size="3"][font="Trebuchet MS"]Bilgisayarımdaki RAM 2 GB , Sana tavsiyem Windows XP kullan (mümkünse modifiyesiz).SV'den kastın pravite server demek istedin.Sizin birşey yapmanıza gerek yok Windows gerek duyduğu hizmet'e atıyor zaten kendisi.[/font][/size]

[color="#FF0000"]Tabii Kullanabilirsin yalnız sana tavsiyem flash belleğe direk atmaman ultra iso kullanarak imaji diske yazdır diyip flash belleği seçmendir hatta hiç bunlarla uğraşma eğer windows 7 ise çoğu harddiskten kurulabiliyor onu da indirdiğin w7 yi winrar gibi bir programla klasör olarak çıkarman ve setup dosyasını açıp formatı başlatman.
2. olay ise xp de readyboost özelliği yok diye biliyorum flash belleği ram olarak kullanamassın.[/color]

[size="3"][font="Trebuchet MS"]Windows XP'dede kullanılabiliyor artık.[/font][/size]

[color="#FF0000"]yorumlarınız için teşekkür ederim bir sorum daha olcak ben mesela flash belleğe windows xp 7 falan atacağım flash bellekten kurulum yapmak için dosyaları flash belleğe attım ama vazgeçtim ben bu flash belleği fat32 olarak biçimlendirdiğimde tekrar normal flash bellek olarak kullanabilir miyim?[/color]

[size="3"][font="Trebuchet MS"]Evet kullanabilirsiniz ben işlem için WintoFlash isminde bir yazılım kullanıyorum.Windows XP imajını Flash Bellğim'e atıyorum kurulumu gerçekleştiriyorum.Kurulumdan sonrada Flash Belleği tekrar biçimlendirip veri taşımak için kullanıyorum.[/font][/size]

Edited by CMOS