Jump to content

"file Sharing" Sitelerinin Free'de En Hızlısı...

mogokce
 Share

Sizce Hangisi  

54 members have voted

1. 1. Peki Siz Hangisini Tercih Edersiniz?

• UploadKing
      7
    • iFileIt
      0
    • RapidShare
      13
    • GameFront
      0
    • x7.to
      1
    • MegaUpload
      1
    • FileKeen
      0
    • Wupload
      8
    • Loadto
      0
    • MediaFire
      24

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün bir konu açmıştım; "hangi dosya paylaşım sitesine dosyamı yüklersem, download linkini gönderiğim free kullanıcı olan arkadaşım bunu en kolay ve en hızlı şekilde indirir de ona bu alış-veriş zulüm olmaz" diye. Ancak net güzel bir cevap alamamıştım. Ben de kendi çalışmamı kendim yaparak, en yaygın 32 dosya paylaşım sitesine 22 MB'lık bir dosya upload ettim ve sonra bu dosyayı tekrar download ederek, sitelerin sağladığı ortalama download hızlarına göre bir sıralama yaptım. [b]İşte o sıralama aşağıdaki resimde: [/b]

[img]http://i.imgur.com/hP4kF.jpg[/img]

Tabiki herkes kendince değerlendirme yapar ama ben hem sütunların ne anlama geldiğinin anlaşılması adına hem de kendi yorumumu katmak adına bir şeyler karalamak istiyorum. Sonuçlara göre UploadKing dosya paylaşım sitesi, free kullanıcıya hem capcthasız indirme sağlarken benim 20 Mbitlik superonline internetim için de full kapasite download hızı tanımıştır. Ayrıca ikinci kez bir dosya yüklemeyi istediğimde de bekleme süresi yoktur. Sadece IP başına günlük 1,9 GB yükleme kısıtlaması vardır. Bu sebeplerden ötürü benim [b]kral sharing sitem artık UploadKing'dir.[/b]

[b]iFileIT[/b] sitesi de UploadKing ile at başı gidiyor aslında, tek bir özellik dışında:[b] Upload Limit... [/b]Zaten bir çoğumuz 1-1,5 GB'lık bir dosyayı tek seferde upload etmeye cesaret edemeyeceğinden bu eksiklik çok da önemli değil. Kısacası bu site de gayet tercih edilebilir bir site.

Gelelim [b]RapidShare[/b]'e. Bir çoğumuzun dosya paylaşmaya onunla başlamıştır eminim. Bir zamanlar tekeldi, şımarıktı, free kullanıcılara kan kusturuyordu. Ancak şuan performansı iyi ama genelde Rapidshare'ın sağı solu belli olmuyor. Bir böyle uçururken birde bakmışsın süründürür...

Şuanki performansına göre 3 sırayı kaptı ama bence [b]Gamefront[/b]'un free kullanıcı için bile istatistik özelliğinin olması onu bu sıralamada arkaplana itebilir. Zira Rapidshare sadece üyelerine(ücretsiz de dahil) bu şansı tanıyor. Zaten dediğim gibi yarın ne yapacakları belli değil. GameFront aslında oyunlar upload edilsin diye yapılmış bir site. Ama ne farkederki kendi dosyamızı upload etsek. Bu sitenin bir negatif yanı ise download hızında büyük değişiklikler olabilmesi. Kimi zaman saniyede 2,2 MB yüklerken kimi zaman da 1,3-1,5 bandında seyredebiliyor. Ama zaten TTnet kullanan bir kullanıcı bu hızları hayalinde bile göremez. Dolayısıyla bu noktaya takılmaya gerek yok.

Uzun lafın kısası şimdilik UploadKing'den vaz geçmem. Bu arada [u]Sitelerin[b] IDM yada diğer download managerları[/b] destekleyip desteklemediğini analiz etmedim. Onu da biri yapıp buraya paylaşırsa sevinirim. [/u] Edited by mogokce

uploadking dediğin sitenide yarın bigün ne olacağı belli değil adını ilk defa duydum. bence mediafire free kullanıcılar için en iyisi uzun zamandır da var. 2-3 ay önce desen duckload derdim kesinlikle oda nedense kapandı

Edited by LOTD

bende bu ilk 5 dekini ilk defa duydum rapidshare hariç. diğer hızı dandik sitelerle yetiniyordum şimdiye kadar. ama bunlar kapanana kadar ilk tercihim daima bunlar olacak. uploadking, ifileit, gamefront, x7.to. Tamam mediafire da free de kısıtlama yapmıyor ama diğer yapmayanlara nazaran hızı benim bağlantıma göre 5-6 kat daha yavaş. siz nekadarlarla yüklüyordunuz mediafire'dan? ben testimde 350 KB/sec'ı geçemedim. (Tabi download managersız, tekil yüklemeyle)

Edited by mogokce

arkadaşlar ben bunu sevdim şunu sevdim değil de, savundğunuz sitenin avantajlarını yazın ki bir sonuca varalım. ben diyorum ki mediafire download managerız 350 KB'yi geçemiyor saniyede. ama siz 2 MB/sec yükleme sağlayan bir siteyi ona tercih ediyorsunuz. Sebebi nedir? Merak ettim...

[quote name='mogokce' date='09 September 2011 - 18:17 ' timestamp='1315585046' post='1076650']
bende bu ilk 5 dekini ilk defa duydum rapidshare hariç. diğer hızı dandik sitelerle yetiniyordum şimdiye kadar. ama bunlar kapanana kadar ilk tercihim daima bunlar olacak. uploadking, ifileit, gamefront, x7.to. Tamam mediafire da free de kısıtlama yapmıyor ama diğer yapmayanlara nazaran hızı benim bağlantıma göre 5-6 kat daha yavaş. siz nekadarlarla yüklüyordunuz mediafire'dan? ben testimde 350 KB/sec'ı geçemedim. (Tabi download managersız, tekil yüklemeyle)
[/quote]

[color="#006400"][b]Eminmisin şimdi denedim free öyle bişey yok [/b][/color]

[img]http://c1109.hizliresim.com/11/9/11/19865.jpg[/img]

[quote name='neskali' date='11 September 2011 - 22:09 ' timestamp='1315768180' post='1077827']
[color="#006400"][b]Eminmisin şimdi denedim free öyle bişey yok [/b][/color]

[img]http://c1109.hizliresim.com/11/9/11/19865.jpg[/img]
[/quote]
ben download managersız diye bir kaç kere belirtmiştim. bende IDM ile maidefire'dan 2,7 MB/sn hızı görebiliyorum ama mesela firefoxun IE'nin kendi indirme yöneticisini kullanırsam mediafire çoğu zaman 300-400 KB'yi geçemiyor saniyede. bende upload sitesini seçmem de linki göndereceğim karşı kullanıcıyı düşündüğüm için ve onun IDM'i olmayabileceğini düşündüğüm için, tamamen bilinçsiz free bir kullanıcının en kolay ve en hızlı olarak hangi sitededen indirme yapabileceğini araştırdığım için mediafire 11. sırada. En kıralıda upload kralı (uploadking) çıktı benim testime göre :)

Bu topic benim işimi bayaa görüyor bee. iyiki böyle bir çalışma yapmışım diyorum. mesela bir forumdan indireceğim bir dosyayı adam 3-4 yere upload etmiş. Ben buradan bakıp hanginin rankı en yüksekse onda ilerliyorum downloada. on numara oluyor. bence herkesin bookmarkına yakışır bir topic bu. bu amaçla herkesin ihtiyacına hitap edebilir. mesela wupload, fileserve, hotfile, mediafire'a upload etmiş oluyor. ben en iyi olana bu listeden bakıp ondan yüklüyorum.

• 2 ay sonra...