Jump to content

Bilmek Istediklerim.

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Şimdi ben size 3-5 bişi sorucam bunu cevaplayan abilerimin hepsinin ellerinden öptüm şimdi ben daha yeni yeni bu web siteleri ws onlarla ugrasmaya başladım ama aklıma takılan bi kaç soru oldu.

sayılar halinde sınav gibi sorucam sizde sınav gibi cevap verirseniz cok horo geçer x)

1) Programların crack'ini yapmak suç değilmi? ve bunu indirip katılımsız yapmak yani benim yaptıgım gibi suç değilmi?

2) Film & dizi bunları indirip bir sitede hem download hemde izleme linki olabilirmi? Bu suçmu?

3) Müzik için yapancı müziklere bişey denmiyor da türkçe müzik paylaşıldımı neden o site şikayet ile kapanıyor?

4) Bu program film müzik vs onları neden şikayet etmiyorlar yani görüyorum 2004-2011 e kadar dayanan yabancı siteler var bunun nedeni nedir?

5) Benim kurmak istediğim sitemde PRogram Film dizi oyun ve yabancı müzik var tükçe muziği paylaşmıyorum sonradan dert olcakgı için böyle bir paylaşım sitesi benim açımdan sonra ne büyük problemler yaratabilir?

6) Müzik film dizi program bunların ne gibi bi yönden şucu var korsanlık dışında?Bu korsan olarak yakalanırsan ne cezası var?

Lütfen:

Burası Türkiye gibi kısa cevaplar atmayın tnctr benim internetteki ailem oldugu için sizlere danışıyorum daha aklıma çok soru takılacak yaklaşık 5-6 gecedir gözüme bu yüzden uyku girmiyor en sonunda yataktan kalkıp bunları sormadan uyumuyacam dedim.İyi geceler. Edited by Byogulcan

[center][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"][b]1) Değil. (O kadar yapan vardı ve halada var.)

2) Yayınlanan diziler bildiğim kadarıyla suç değil. Flimleri bilmiyorum.

3) Türkçe müzik paylaşıldı diye kapanan hangi site var ? (Örn. sgnlive ezi sürekli Türkçe mp3 paylaşılıyor.)

4)

5) Üyeler Türkçe mp3 ister bu kadar basit.

6) Korsan ama yakalanıcagını sanmıyorum. Bir sürü forum var. Senin açtığın 2 günlük foruma bakmazlar.

[/b][/font][/size][/color][/center]

[quote name='Byogulcan' date='23 September 2011 - 02:46 ' timestamp='1316735188' post='1084168']

1) Programların crack'ini yapmak suç değilmi? ve bunu indirip katılımsız yapmak yani benim yaptıgım gibi suç değilmi?

[b]Kesinlikle suçtur ancak yasal bir önlem alınmıyor ve alınması da çok zor.[/b]

2) Film & dizi bunları indirip bir sitede hem download hemde izleme linki olabilirmi? Bu suçmu?

[b]Bu da suçtur.Dizi konusunu bilmiyorum ancak filmlerin yasa dışı kopyalanması kesinlikle suçtur.[/b]

3) Müzik için yapancı müziklere bişey denmiyor da türkçe müzik paylaşıldımı neden o site şikayet ile kapanıyor?

[b]Yabancı yapım şirketlerinin bu işin peşine düşmesi ve dava açması gerekir.Bunun dışında suç kapsamında değerlendirilir.[/b]

4) Bu program film müzik vs onları neden şikayet etmiyorlar yani görüyorum 2004-2011 e kadar dayanan yabancı siteler var bunun nedeni nedir?

[b]Şikayet etmekten yorulmuş olabilirler. :) Bir site kapanmadan, aynı türden 100 site daha açılıyor.Hepsini şikayet etmek çok zor.[/b]

5) Benim kurmak istediğim sitemde PRogram Film dizi oyun ve yabancı müzik var tükçe muziği paylaşmıyorum sonradan dert olcakgı için böyle bir paylaşım sitesi benim açımdan sonra ne büyük problemler yaratabilir?

[b]Türk yapımı filmler, müzikler vs. genelde başa bela oluyor.Bunlar daha çok şikayet ediliyor.Örneğin TNCTR sitesi altında Türk yapımı programların kırılması yasak.(Şuan belki o kural kalkmıştır, bilmiyorum forum kurallarını tekrar okumak lazım :) )[/b]

6) Müzik film dizi program bunların ne gibi bi yönden şucu var korsanlık dışında?Bu korsan olarak yakalanırsan ne cezası var?

[b]Şirketlerin çıkardığı ürünlere göre değişir.Mesela bir ürünün ticari amaçlı kopyalanması yasaktır ama ücretsiz dağıtımı serbest olabilir.Bu tür film veya program yapımcıarının ticari sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir.[/b]
[/quote]

[quote name='Oksit' date='23 September 2011 - 02:15 ' timestamp='1316736906' post='1084179']
[center][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"][b]1) Değil. (O kadar yapan vardı ve halada var.)

2) Yayınlanan diziler bildiğim kadarıyla suç değil. Flimleri bilmiyorum.

3) Türkçe müzik paylaşıldı diye kapanan hangi site var ? (Örn. sgnlive ezi sürekli Türkçe mp3 paylaşılıyor.)

4)

5) Üyeler Türkçe mp3 ister bu kadar basit.

6) Korsan ama yakalanıcagını sanmıyorum. Bir sürü forum var. Senin açtığın 2 günlük foruma bakmazlar.

[/b][/font][/size][/color][/center]
[/quote]

2 günlük site açmıyıcam ben yaklasık 4 senedir internet ortamındayım bir yere bağlı kaldımmı elimden kimse alamaz onu şimdilik sadece bilgi toparlıyorum 1-2 kişi ile yapıcagım bir iş değil bu :)