Jump to content

Bu Sisteme 64 Bit'in Artısı Olurmu?

Büyük_PaTRoN
 Share

Recommended Posts

[quote name='lamont' date='03 October 2011 - 09:27 ' timestamp='1317634066' post='1089020']
windows 7 64 bit 4 gb ram düzeyince çalıaşcka şekilde tasarlanmış 4gb altında pek performans alınmıyor perfrmans olarak sadece işletim sistemiyle bitmiyor bu iş donanımda büyük rol oynuyor burda anakartın markası model ram frekansları bunlar çok önemli ekran kartın burda büyük rol oynamaktadır bunların birbiriyle tam uyumlu çalışması lazım bu konuda tavsiylerim nvidia çipsetli anakrtları ve ekran kartlarını tercih etmen ben bu konuda çok testler yaptım 64 bit en iyi nvidia çipsetlerde performans gösteriyor amd işlemcilerde stabil performanslı olarak asus anakartlarda çalışıyor bende müşterilerime sattım pc lerden bunları test ettim test sonuçlarımı burda açıklıyorum umarım yardımcı olabilmişimdir ....
[/quote]
Şu anki tam sistemim;
İşlemci:AMD Phenom 2 x2 560 B.E 3.62 Ghz
Ram:4gb (2x2 667Mhz + 667Mhz)
Ekran kartı:Sapphire Ati Radeon HD 4670 GDDR3 1GB (2.8Gb video belleği var)
Anakart:MSI K9N6PGM2 -V2 (Kutunun üstünde nVidia nForce ve nVidia GeForce yazıyor.Ve ayrıca Cpu-z programından baktım anakart nvidia çipsetli olduğu yazıyor resim çekip aşağıya koyucam birazdan..
Ram şu anda boşta 450-550mb arası yiyor 64 bitte biraz daha fazla yer işte oda önemli değil.Zaten ben maximum performans beklemiyorum şu ankinden daha iyi çalışsın yeter benim için :)
Sistemden Resimler;
[img]http://c1110.hizliresim.com/11/10/3/16039.jpg[/img]

Buda anakart;
[img]http://c1110.hizliresim.com/11/10/3/16062.jpg[/img]

Dediğim gibi maximum derecede performans beklemiyorum zaten şu ankinden daha iyi olsun benim için yeterlidir :)

Düzenleme:telekomun çalışması bitti sanırım internetim geri geldi şimdi yapmam gereken tek şey güncel 64 bitlik sistemlerden birini indirmek gerçi boş dvd yok ama olsun yarın veya öbürgün bilemediniz 2 gün sonra elime geçer bende formatlarım :)

Edited by Büyük_PaTRoN

Arkadaşımdan 4gb'likflash bellek aldım ödünç ve 64 bitlik sistemi ona attım boot ederek windowsu flash bellekten kurdum yani neyse işte çok aşırı bi hız artışı olmadı fakat hissedilir derecede 32 bitten %65 %70 kadar daha hızlı çalıştığını farkettim 64 bit gerçekten kullanışlı bi sistem boşta 700mb ram yior oyuna girdiğimde 1gb anca oluyor yani kısacası sonuçlar çok iyi hepinize yardımlarınız ve tavsiyeleriniz içinde teşekkür ederim :)

Edited by Büyük_PaTRoN