Jump to content

Dell 5110 Gf Gt525 Vram 64 Mb Pes 2012 Oynayamama

yeniceli2001
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar pes 2012yi indirdim ama ilk başlarda çalıştıramamıştım, internette de herhangi bir bilgi yoktu bu yüzden oyunu açar açmaz profil oluştururken donuyordu, Ben dell 5110 i7 serisi bir laptopa sahibim, Problemi uzun uğraşlar neticesinde çözdüm, öncelikle Nvidia'nın sitesinin son sürüm sürücüyü indirip yüklüyoruz, akabinde bilgisayrı yeniden başlattıktan sonra, oyunun kurulu olduğu klasöre gidip "Settings"e sağ tıklayıp Grafik İşlemciyle Çalıştır Menüsünün altında yüksek performanslı Nvidia ile çalıştırı seçiyoruz ve ayarları yapıyoruz, kaydettikten sonra oyunu da aynı şekilde çalıştırabiliriz, ama çoğumuzun bilgisayarında oyuna sağ tıklayınca " Grafik İşlemciyle Çalıştır" Seçeneği çıkmıyor bende olduğu gibi, onu da masaüstünde boş yere sağ tıklayarak "Nvidia Denetim Masasına" gidiyoruz. Açılan Pencerede en üstte "Masaüstü" menüsü var oradakile hepsini seçiyoruz, ve pencerenin ortasına baktığımızda Genel Ayarlar-Program Ayarları diye iki menü daha var. Oradan Program Ayarlarından Ekleye basıp Pes2012.exe dosyasını oraya ekleyip aşağıdan "bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin" yazısının altında nvidia yı seçiyoruz. ve problemden kurtuluyoruz

Resim olarak Eklersek
Problemli Versiyon
[img]http://c1110.hizliresim.com/11/10/13/16049.jpg[/img]

düzelmiş versiyon
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1318530371__adsz.jpg[/img]

farklı forumlardaki aynı sorulara örnekler
[code][code]Selam arkadaşlar. Benim sorunum laptopumla alakalı. Pes 2011-2012 oyununu açtığımda ekran kartıyla alakalı sorun veriyor. VRAM ine baktığımda 64 MB gösteriyor. 2012 yi açtığımda oyundan atıyor. 2011 de ise aşağıdaki hatayı veriyor. yoksay dedikten sonra oyuna girebiliyorum. Gerekli özellikleri aşağıda gösterdim. Laptopum: DELL inspiron N5110 ( ayrıca VRAM i yükseltme imkanı var mı?)
Ekran Alıntısı.JPG Ekran Alıntısı3.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG Ekran Alıntısı4.JPG
Uğraşanlara şimdiden teşekkürler. [/code][code]ae cho hoi minh xai dell n5110 i 3 khong choi duoc pes 2012 do card bao 64mb. lam the nao choi dc cac bac mih xai card roi GT525 [/code][code]Settings'ten ayarları fulle getirmeyi denediğimde "Vram : 64 mb" görünüyor... Bunun nedeni nedir? Laptop olarak Dell Inspiron N5110 kullanıyorum ve, 1GB GT 525M ekran kartım, ayrıca anakartın üzerinde Intel HD Graphics 1.5GB var.. Yani toplam olarak 2734 mb civarı bir şey ediyor.. Can You Run It ile denediğimde çoğu oyunu fullde kaldırıyor görünüyorum ve ekran kartım 2734 görünüyor.. Oyunda neden 64mb görünüyor onu sorayım dedim size[/code][/code] Edited by yeniceli2001

• 4 hafta sonra ...

[quote name='mosey28' date='09 November 2011 - 12:44 ' timestamp='1320835446' post='1108877']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1320835305__adsz.jpg[/img]

ekran kartı yeni sürümünü yükledim pes 2012 yi secip aşagıdan nvidia yı secemiyorum
[/quote]

dostum nvidia sürücüsünü [code]http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk[/code] [img]http://c1111.hizliresim.com/r/b/g5jz.jpg[/img] bu adresten, product type GEFORCe, Product Series=Geforce 500m series Notebook, Product Geforrce 525m i seçerek windowsun hangi sürümünü kullanıyorsan ona göre seçip searche bastıktan sonra gelen ekrandan idirme agree çıkacak ona basarak bir sonraki ekranda indirme linki çıkacak ordan indirecen, bunu eğer sürücüyü dell in sürücü indirme yerinden indirdi isen diye yazdım, sürücü kurulumu tamamladıktan sonra gelen ekrana bak tüm işlemler başarılı şekilde kurumuş mu diye ondan sonra pc yi yeniden başlat, oyunun üzerine tıkla varsayılan ekran kartını nvidia olarak ayarla girecektir

Edited by yeniceli2001

• 3 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

ben dediğiniz sürümü indirdim fakat çalıştırmadi benim bilgisayarımın özellikleri Dell inspiron 5110 intel core i5 245 om 2.5ghz 6gb 750gb 15.6 ekran kartı ise 1 gb fakat 64 mb olrak gözüküyor lütfen yardımcı olun

ben dediğiniz sürümü indirdim fakat çalıştırmadi benim bilgisayarımın özellikleri Dell inspiron 5110 intel core i5 245 om 2.5ghz 6gb 750gb 15.6 ekran kartı ise 1 gb fakat 64 mb olrak gözüküyor lütfen yardımcı olun

Şimdi bu gibi laptoplarda 2 tane ekran kartı var biri entegre diğeri vga oradan nvdia secip öyle oyuna girmen lazım veya sagtıkta su grafikle calıstır var oradanda secip baslatabilirsin.

• 1 ay sonra...

[quote name='yeniceli2001' date='13 October 2011 - 21:07 ' timestamp='1318532828' post='1094615']
Arkadaşlar pes 2012yi indirdim ama ilk başlarda çalıştıramamıştım, internette de herhangi bir bilgi yoktu bu yüzden oyunu açar açmaz profil oluştururken donuyordu, Ben dell 5110 i7 serisi bir laptopa sahibim, Problemi uzun uğraşlar neticesinde çözdüm, öncelikle Nvidia'nın sitesinin son sürüm sürücüyü indirip yüklüyoruz, akabinde bilgisayrı yeniden başlattıktan sonra, oyunun kurulu olduğu klasöre gidip "Settings"e sağ tıklayıp Grafik İşlemciyle Çalıştır Menüsünün altında yüksek performanslı Nvidia ile çalıştırı seçiyoruz ve ayarları yapıyoruz, kaydettikten sonra oyunu da aynı şekilde çalıştırabiliriz, ama çoğumuzun bilgisayarında oyuna sağ tıklayınca " Grafik İşlemciyle Çalıştır" Seçeneği çıkmıyor bende olduğu gibi, onu da masaüstünde boş yere sağ tıklayarak "Nvidia Denetim Masasına" gidiyoruz. Açılan Pencerede en üstte "Masaüstü" menüsü var oradakile hepsini seçiyoruz, ve pencerenin ortasına baktığımızda Genel Ayarlar-Program Ayarları diye iki menü daha var. Oradan Program Ayarlarından Ekleye basıp Pes2012.exe dosyasını oraya ekleyip aşağıdan "bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin" yazısının altında nvidia yı seçiyoruz. ve problemden kurtuluyoruz

Resim olarak Eklersek
Problemli Versiyon
[img]http://c1110.hizliresim.com/11/10/13/16049.jpg[/img]

düzelmiş versiyon
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1318530371__adsz.jpg[/img]

farklı forumlardaki aynı sorulara örnekler
[code][code]Selam arkadaşlar. Benim sorunum laptopumla alakalı. Pes 2011-2012 oyununu açtığımda ekran kartıyla alakalı sorun veriyor. VRAM ine baktığımda 64 MB gösteriyor. 2012 yi açtığımda oyundan atıyor. 2011 de ise aşağıdaki hatayı veriyor. yoksay dedikten sonra oyuna girebiliyorum. Gerekli özellikleri aşağıda gösterdim. Laptopum: DELL inspiron N5110 ( ayrıca VRAM i yükseltme imkanı var mı?)
Ekran Alıntısı.JPG Ekran Alıntısı3.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG Ekran Alıntısı4.JPG
Uğraşanlara şimdiden teşekkürler. [/code][code]ae cho hoi minh xai dell n5110 i 3 khong choi duoc pes 2012 do card bao 64mb. lam the nao choi dc cac bac mih xai card roi GT525 [/code][code]Settings'ten ayarları fulle getirmeyi denediğimde "Vram : 64 mb" görünüyor... Bunun nedeni nedir? Laptop olarak Dell Inspiron N5110 kullanıyorum ve, 1GB GT 525M ekran kartım, ayrıca anakartın üzerinde Intel HD Graphics 1.5GB var.. Yani toplam olarak 2734 mb civarı bir şey ediyor.. Can You Run It ile denediğimde çoğu oyunu fullde kaldırıyor görünüyorum ve ekran kartım 2734 görünüyor.. Oyunda neden 64mb görünüyor onu sorayım dedim size[/code][/code]
[/quote]

Dostum sırf sana teşekkür etmek için üye oldum ve saat gece 3 e geliyor uyumadım :D Verdiğin bilgiler doğrultusunda gittim ve dediklerini harifyen uyguladım. Oyunu tedbiren ortada açtım ancak gördümki yüksektede çok rahat oynayabilirim. Yarımların için çok çok teşekkür ederim.

[quote name='ClubberS_ENjoY' date='14 August 2012 - 23:47 ' timestamp='1344988023' post='1231050']
Dostum sırf sana teşekkür etmek için üye oldum ve saat gece 3 e geliyor uyumadım :D Verdiğin bilgiler doğrultusunda gittim ve dediklerini harifyen uyguladım. Oyunu tedbiren ortada açtım ancak gördümki yüksektede çok rahat oynayabilirim. Yarımların için çok çok teşekkür ederim.
[/quote]

[color="#8B0000"][b]burası tnctr dostum bizi sorsalardı zaten söylerdik (:[/b][/color]

[quote name='Fox' date='15 August 2012 - 02:31 ' timestamp='1344990714' post='1231065']
[color="#8B0000"][b]burası tnctr dostum bizi sorsalardı zaten söylerdik (:[/b][/color]
[/quote]

Bilgisayarı dün akşam aldığım için biraz geç oldu yani bir saat fln :D Birde şunu sorayım içim rahat etsin. Laptoplar malum çok ısınma problemi yaşıyor ve şuan elimin altı yeni açtığım halde gayet sıcak vaziyette ve oyunda oynarken gayet ısınacak. Pes 2012 oynarken atıyorum 3-5 saat oynamamda bir sakınca olurmu ek soğutucu aldım ama pek etki edeceğini sanmam büyük bir fan ve 700 rpm yani pek etkili sayılmaz bu konudaki fikrini ve deneyimlerini rica edebilirmiyim ?

Gece memlekete gideceğim bir kaç gün orada pes kasarım diye düşünüyorum kasayım derken bilgisayardan olmayayım :D

[quote name='ClubberS_ENjoY' date='15 August 2012 - 12:48 ' timestamp='1345034921' post='1231172']
Bilgisayarı dün akşam aldığım için biraz geç oldu yani bir saat fln :D Birde şunu sorayım içim rahat etsin. Laptoplar malum çok ısınma problemi yaşıyor ve şuan elimin altı yeni açtığım halde gayet sıcak vaziyette ve oyunda oynarken gayet ısınacak. Pes 2012 oynarken atıyorum 3-5 saat oynamamda bir sakınca olurmu ek soğutucu aldım ama pek etki edeceğini sanmam büyük bir fan ve 700 rpm yani pek etkili sayılmaz bu konudaki fikrini ve deneyimlerini rica edebilirmiyim ?

Gece memlekete gideceğim bir kaç gün orada pes kasarım diye düşünüyorum kasayım derken bilgisayardan olmayayım :D
[/quote]
[color="#8B0000"][b]benim bilgisayarımda 5110 sadece sol alttaki fan ızgarasını açıkta bırakıyorum elim baya ısınıyor ama herhangi bir sorun olmadı şuana kadar ..[/b][/color]

[quote name='Fox' date='15 August 2012 - 15:30 ' timestamp='1345037424' post='1231190']
[color="#8B0000"][b]benim bilgisayarımda 5110 sadece sol alttaki fan ızgarasını açıkta bırakıyorum elim baya ısınıyor ama herhangi bir sorun olmadı şuana kadar ..[/b][/color]
[/quote]

Hmmm peki dostm teşekkür ederim tekrar tekrar :)

[warning][b][color=#FF0000]Forumda açılan konulara teşekkür etmek için teşekkür butonunu kullanınız!

[topic=872]Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz.[/topic]

Anlayışınız için teşekkür ederiz

Tnc-Team[/color][/b][/warning]

Edited by blue_life

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...