Jump to content

Flash Disk Genel Yazamaya Kapatmak

mahmutu91
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle kolay gelsin konuyu araştırdım ama tam olarak bulamadım arkadaşlar diyelim elimizde bir flash disk var içerisinde katılımsız katılımlı crack dosyası vs var şimdi bizim pc mizde sorun yokta sonuçta başkalarının pclerinede takıyoruz flash diskimizi adamın pc de o anda ne var ne yok bilmiyoruz virüs vs veyahutta virüs olmasa bile crack dosyaları siliniyor karşı antivirus tarafından şimdi kendi pc mizde değilde flashımızı bir iso gibi yada ne bileyim bir dvd gibi bütün pclerde okunan ama yazılamayan içine bir dosya vs atmak istediğimizde yani yazmak istediğimizde açabileceğimiz bir sistem varmı dvd gibi olucak antivirüs virüs bulsa bile silemeyecek ama istediğimizde biz tekrardan flash disk olarak kullanabilicez şimdiden teşekkürler

sorunun içinde cvbı da vermişsin, arşivini bir iso kalıbında (ultraiso ile) sıkıştırıp falsh diskin içine atarsın, flash dıskın içinde de ultraiso programı olsun
bu ultraisoyu açılbilir biçimde sıkıştıracaksın ve flashı taktıgın pcye once ultraiso yu kur( sanal cd sürücü oluşacak) sonra arşiv.iso kalıbina sağ tıklayıp sanal sürücüye gönder
bu şekilde arşive bişey olmaz silinmez virüs bulaşmaz

Edited by ozanaus

[quote name='erpol' date='30 October 2011 - 17:46 ' timestamp='1319996780' post='1103688']
u3 özelliği olan belleklerde gonzor adlı program ile cd oluşturabiliyorsun. tekrar kullanmak istersen tekrar cd oluşturman gerekiyor. u3 özelliği olan belleklerde oluyor bu.
[/quote]

u3 olup olmadığını nerden anlarız peki

[quote name='ozanaus' date='30 October 2011 - 17:49 ' timestamp='1319996966' post='1103691']
sorunun içinde cvbı da vermişsin, arşivini bir iso kalınında (ultraiso ile) sıkıştırıp falsh diskin içine atarsın, flash dıskın içinde de ultraiso programı olsun
bu ultraisoyu açılbilir biçimde sıkıştıracaksın ve flashı taktıgın pcye once ultraiso yu kur( sanal cd sürücü oluşacak) sonra arşiv.iso kalıbina sağ tıklayıp sanal sürücüye gönder
bu şekilde arşive bişey olmaz silinmez virüs bulaşmaz
[/quote]

ama o zaman her dosya güncellemesi yaptığımızda yeni bir iso oluşturucam ve flash diskim yine virüs geçirmez olmucak isoya bulaşmıcak ama flasha bulaşıcak yani tam olmaz ki o zaman

içine microSD takılan flash bellek tarzında card reader lar var. Onlardan bir tane alıp, SD kartınızın kilitini kapalı tutacaksınız. Tek çözüm bu.
Bikaç sene önce bu şekilde korumalı flash bellekler satılıyordu, ama artık piyasada yok.

[quote name='mahmutu91' date='30 October 2011 - 19:53 ' timestamp='1319997211' post='1103693']

ama o zaman her dosya güncellemesi yaptığımızda yeni bir iso oluşturucam ve flash diskim yine virüs geçirmez olmucak isoya bulaşmıcak ama flasha bulaşıcak yani tam olmaz ki o zaman
[/quote]

ewt yapacak bişey yok ben de haftada bir iso kalıbını güncelliyorum, arşive bulaşmıyor ama flasha bır ıkı tane bulaşıyor onu da bı tarama ile hallediyorum, zaten virusler genelde exe dosyalrına bulasır

öncelikle belleğini ntfs e dönüştürmen gerekiyor.Komut isteminde "convert E: /FS:NTFS" (E sürücünün harfi) yazarak çevirebilirsin.Sonra herhangi bir bilgisayarda klasör seçeneklerinde görünüm sekmesinde "Basit dosya paylaşımını" pasifleştir.NTFS e çevirdikten sonra belleğe sağ tıklayıp Güvenlik sekmesinden everyone kullanıcısının bütün izinlerini kapat.bunun bir yoluda yine NTFS sürücüsün için Komut istemine "cacls E: /G everyone:R"(E sürücü adı R=sadece oku) komutu verdirkten sonra onaylayıp sonucu gözlemleyebilirsin.İstersen buradada belirtebilirsin. Umarım işine yarar.Başarılar Edit: İşlemi yaptıktan sonra hiçbir bilgisayarda belleğine dosya yazamazsın ve varolanı değiştiremezsin.Geri almak için yine basit dosya paylaşımını açıp ardından dosya sahipliğini alman gerekiyor.Tek bir bilgisayarda almak için Administrator Tümünde almak için everyone

şöyle bir anlatım buldum şu an yapıyorum denicem acaba işe yararmı yarar gibi görünüp yaramaz olmasın yani bu sistem

[quote name='Acemi1' date='30 October 2011 - 17:58 ' timestamp='1319997527' post='1103698']
içine microSD takılan flash bellek tarzında card reader lar var. Onlardan bir tane alıp, SD kartınızın kilitini kapalı tutacaksınız. Tek çözüm bu.
Bikaç sene önce bu şekilde korumalı flash bellekler satılıyordu, ama artık piyasada yok.
[/quote]

ama şu an elimde olan flashları çöpemi atıcam ama illa bi yöntemi vardır ama bulamadık

ayrca gonzor ile boot özelliği kazandırmak için kullanılan isoları usbye yakmak için kullanılan bir program gibi duruyor tam olarak bu işe yarayan bir açıklama bulamadım

Ben şöyle yapıyorum. Flash diskime güvenlik sekmesinden kendi bilgisayarımdaki ana kullanıcı için tam yetki veriyorum bunun dışındaki everyone kullanıcılar için sadece okuma izni veriyorum. Yine flashdiskimde bir klasör oluştup bu klasöre başka bilgisyarlardan veri alabilmek için everyone kullanıcıları için okuma ve yazma izni veriyorum. Böylece flasdiskime izin verdiğim klasör haricinde herhangi bir bilgisayarda veri yazılamıyor.

marka ve modeline göre google arat üretici firmanın adresinde yazması lazım benim 16 gb. sandisk marka belleğimin u3 özelliği vardır zaten sınırlı bir kaç tane marka üretiyor u3 özelliği ile yada google da u3 usb memory disc yada u3 flash disc yaz yine çıkması gerekir.

[url="http://www.akakce.com/usb-bellek/en-ucuz-toshiba-readyboost-8gb-usb-bellek-fiyati,017117.html"]http://www.akakce.com/usb-bellek/en-ucuz-toshiba-readyboost-8gb-usb-bellek-fiyati,017117.html[/url]

mrka model derken toshiba 8gb bir flash disk linktede var

portable vault şifreleme programı var vede gizliyorda. ben şu anda kullanıyorum ve başka bilgisayarlarda da işe yarıyor.

yalnız virüs veya virüs görülen şeylere kaşıda koruyormu bilgim yok. ama büyük ihtimalle koruyordur. deneyebilirsin. ben çok memnunum benim amacım şifrelemek tabi. programıda google dan aratıp bulabilirsin ama kurulumu doğru yap yapmazsan zaten kurulmaz.