Jump to content

Win 7 Webcami Görmüyor

evlat
 Share

Recommended Posts

[b]Merhaba arkadaşlar en sonunda xp den vazgeçtim ve win7 ye geçtim ama bir tek webcami görmedi win7 kullandığım wbcam visionic pc 158veya o serilerden bir marka Driver Genius Professional Edition ile tarattım netten ama bulamadı birşey kendi sitesinden de indirdim driver ama onu yüklemedi nern bulabilirim bu driveri birde aklıma acaba win7desteklemiyormu diye soru geldi öylede olabilirmi[/b]

• 2 ay sonra...

arkadaşım win 7 deki kendi yüklediği vga kısa adıyla yazdığım görüntüleme driveri her camerayı açmıyor ben -HP basic starter camera- driverini edindim format sırasında bunu kuruyorum üstelik format attığım birçok pc ye de kurmak zorunda kalıyorum onedenle tavsiyede bulundum ayrıca budriverler varken wepcamın kendi driverlerini kurmaya gerek yok dene bakalım seninkide aynısıdır

ne alaka arkadaş sen bu yazdığım driveri google yaz exe sini bulup kurda bak çalışıyormu çalışmıyormu adı-HP basic starter camera-

http://www.davesdriversfiles.com/memberuploads/webcam/hpstarter%20cam.zip

bu adresi yapıştır dosya gelsin

Edited by the67

arkadaşım win 7 deki kendi yüklediği vga kısa adıyla yazdığım görüntüleme driveri her camerayı açmıyor ben -HP basic starter camera- driverini edindim format sırasında bunu kuruyorum üstelik format attığım birçok pc ye de kurmak zorunda kalıyorum onedenle tavsiyede bulundum ayrıca budriverler varken wepcamın kendi driverlerini kurmaya gerek yok dene bakalım seninkide aynısıdır

İlk olarak driverlerini yükleyin. Yükledikten sonra Aygıt Yöneticisinden çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa, Windowx XP'deki gibi Bilgisayarım'a kamera bağlantısı gelmeyecektir. Msn'den vs. çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

[quote name='oguzhan43' date='18 January 2012 - 02:05 ' timestamp='1326845130' post='1142274']
aygıt yöneticisine gelin bilinmeyen donanımınıza sağ tıklayıp özellikler deyin ayrıntılar dan aygıt açıklamasını donanım kimliği olarak değiştirin yazan ID leri bana kopyalayıp gönderin sürücü driverını yüzde 98 bulurum
[/quote]

Dostum zaten sitesinde driverleri var. Driverlar bir cacığa yaramıyor.

öncelikle 1)driveri kabul etmiyor mu yoksa 2)driver yüklü görünüp çalışmıyor mu
1) ise doğru driveri bulamadın yada usb de bir sıkıntın var donanımın doğru algılanmıyor (yetersiz elektrik gibi)
2) ise win7 bazı ekran kartlarını tam olarak tanımaz yani öncelikle ekran kartının win7 driverini kur
ayrıca sadece ekran kartını kurmak yeterli değil directx te kurmalısın

Not: Win7 güç seçeneklerini de gelişmiş bölümüne girerek usb ve diğer ayarları kontrol et