Jump to content

D:\CD-Lock Work Folders Klaösrünü Silemiyorum!

OfBuNeYaaaa
 Share

Recommended Posts

Mesajda 'Belirtilen dosya bulunamadı' diyor. Öyleyse gerçekte böyle bir klasör yok olmalı. Yoksa neden bulunamasın, öyle değilmi? Dosya aslında silinmiş ama orada görüntüsü kalmış. Sistemindeki bazı problemlerle ilgili olmalı. Birde klasör ismindeki lock-kilit kelimesi dikkatimi çekti. Eğer belli bir program ile özel oluşturulmuş bir klasör idi ise, yine aynı program vasıtası ile silinmeliydi diye düşünüyorum. O zaman silinince böyle bir görüntü bırakmaz idi.

Edited by temmuz

http://www.tnctr.com/topic/155692-xpde-silinemeyen-dosya-veya-klasoerleri-silme/

burdaki yöntemlerde tüm izinleri yetkileri verirsen ilgili kullanıcıya silersin. bundan öte bişey olacağını düşünmüyorum.

benzer bi sroun yaşamıştım bı dosya vardı hiç bir şekilde silinmiyordu
en sonunda şu şekilde halletim
d sürücüsüsü sag tık/özellkler/araçlar/şimdi denetle/ disk denetemi seceneklerinden ikisini de sırayla uygula

Edited by ozanaus

[quote name='ozanaus' date='09 November 2011 - 00:31 ' timestamp='1320791479' post='1108718']
benzer bi sroun yaşamıştım bı dosya vardı hiç bir şekilde silinmiyordu
en sonunda şu şekilde halletim
d sürücüsüsü sag tık/özellkler/araçlar/şimdi denetle/ disk denetemi seceneklerinden ikisini de sırayla uygula
[/quote]
Doğru, ozanusa katılıyorum. Diskteki hatalar nedeniyle aslında silinmiş olan dosya orada bir leke gibi kalmış ve diskteki hatalar düzeltildiğinde o görüntüde kalkacaktır.
CMD'den CHKDSK'te yapılabilirdi (CHKDSK /f komutuyla), gerçi windows üzerinden disk denetimide aynı sonuçları sağlamaktadır.
Çözüm budur ama sanırım konuyu açan arkadaşımız teslim olmuş ve format attırma yoluna gitmiş. Ben öyle anladım.