Jump to content

Overclock Yaptım Ama Ekran Açılmıyor

LetsqoNd
 Share

Recommended Posts

[b]Merhabalar arkadaşlar..
Bilgisayar kullanımda yeni biri değilim uzun zamandır kullanıyorum overclock da yaptım çoğu zaman ama en son yaptığım P5B anakartta Quad Core Q8300 (1333mhz) işlemci ve & gb kingston(800 mhz) ram takılı iken bunları overclock yapıp ramleri 384x2 mhz a, işlemciyi ise 2.9 ghz e kadar çıkartıyorum fakat bir sorum olacak ekran kartım HD 4850 1 gb DDR3 oda şuanda Gpusu (700mhz) ram i (1160 mhzx2. overclock yaptığımda ilk başta her şey normal ısı değerlerim işlemci en fazla 56, ramlar 36-37, ekran kartı ise 45 i geçmiyor fakat pc i açıp yeniden başlattığımda 1 kısa, 3 uzun dıt sesi alıyorum ve ekran gelmiyor, açıklamasına baktığım zaman ekran kartında hata olduğu yazıyordu. Power yetmezliğindenmiki diye düşünüyorum ama Powerim ise XILENCE XP600 600W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ R3 yoksa bir şeyi yanlışmı yapıyorum sizden destek bekliyorum şimdiden teşekkürler.[/b]

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/xilence-xp600.%28135%29r3-xilence-xp600-600w-135mm-fan-psu-gaming-serisi-r3/productdetails.aspx?I_ID=39365 [b][power][/b]

[font="Arial Black"]1-Power fişini çek
2-Anakart pilini yerinden çıkart
3-pil yuvasındaki + ve - kutupları kısadevre et (kargaburun veya cımbız ile) 15-20 sn
4-Pili tak
5-power fişini tak
6-Açılınca fabrika ayarlarına dönmüş olacak load default bios yap
7-Sistemi gözden çıkarmadıysan bir daha deneme :))[/font]

Edited by turk_eros

aynı anakart ve ekran bende var 2.90 ghz'ye cıkardım işlemciyi cok fazla ısındı onu yapman ıcın ıyı bır sogutucu lazım su sogutma gıbı onun yerıne amd x6 al daha mantıklı bnce. bu arda turk_erosun dedigi gibi bios pilini cıkar 1 dk bekle tekrar tak bios sıfırlanır overclock işlemi default olur sorun ortadan kalkar eger düzelmesse işlemci yada ekran kartında overclocktan ötürü problem var demektir.

Edited by _AyhaN_

[b]Hayır şimdi benim pc im açılıyor o sesi bir kaç kere çıkarıyıor sonra açııorum kapatıyorum felan tekrar makine açılıyor o konuda sıkıntım yok makinem açılıyıor yani. Ayrıca soqutma olarak stok fanlarla yapmıyıorum tabiki, Gelişmiş daha güçlü özel fanlar takılı. Ben sadece o sorunu nasıl çözebilirim nedeni ne onu anlamak istiyorum. [/b]