Jump to content

AMD athlon işlemci sorunu !

TeksasStyLe

Recommended Posts

Kardeş ben de amd kullanıyorum, bu bios taki çarpanlarla ilgili, senin anakartın hangi marka oldugunu bilmiyorum, ama bir bilene danışırsan iyi olur. Ben de Amd 1800+ kullanıyorum, overclock ile amd 2600+ yaptım.Format attıktan sonra böyle oluyor.

Arkadasım eger doanım bılgın yok ıse kesınlıkle overclok yapma ıslemcının asırı ısınmasına sebeb olur ana kartı ve ıslemcını yakarsın

sadece bıosu sıfırla ve tekrar bak

anakartın ıcınde yuvarlakbır pıl goreceksın(cr 2032 )o pılı cıkar ve 10 dkk bekle sonra tekrar tak ve dene

bende amd athlon 2600+ var 2200 mhz de çalışıyor arkadaşın durumu daha vahim ve sorunu kesinlikle bios, madem bios pilini bilmiyorsun o zaman kasayı hiç açmadan bios a gir ve ordan bios defult ayarlarını seç ve kaydet o zaman sorunun düzelir eğer gene olmazsa bios pilini tarif ederim ordan sıfırlarsın.

Arkadaşlar AMD athlon 2.8 Ghz işlemci olduğunu sanmıyorum. 4000+ için değerler

Processor: AMD Athlon™ 64

Model Number: 4000+

Frequency (MHz): 2400

L2 Cache Size: 1MB

Socket: 939

artık yorumu siz yapın.

2800 için AMDden alınmış değerler

Model Number: 2800+

Frequency (MHz): 1800

L2 Cache Size: 512KB

Socket: 754

Sonuç şu 2.8 ghz amd 64 athlon işlemci yok (owerclocksuz). Elinizdeki işlemcinin modelini aygıt yöneticisinden öğrenin ve ona göre standart hızını ileteyim size.

arkadaşlar dershanede olduğum için konuya bakamadım dgs için ne yaparsın ksura bakmayın ilginiz için çok teşekkür ederim dediklerinizi deneyip hemen cvp yazacağım saygılar :D

arkadaşlar birde bilen arkadaşlara bi sorum olacak ben bios default ayarlarını seçtiğimde ayriyetten biosta yapmam gerekn işlem varmı yane bi sorunla karşılaşmam herhalde değilmi? :D

arkadaşlar çok ilginç bişey oldu ben biosa reset atıp çıktıktan sonra athkon olan marka semprom oldu nasıl oldu bu ya :):) yoksa pc yi aldığım adam bana kazıkmı attı :D işte resimler

resetten önce ve sonra ;

ads305zmm1.jpgads305zra7.jpg

sk8er_boi-> Flood yapmayın. Yeni mesaj yazmak yerine önceki mesajınızı düzenleyin.

ibox kusura bakma pm i geç gördüm pek fazla online olamıyorum :/

soruna gelince amd lerin genelinde böyle bi gariplik var hatta benim gördüğüm amd lerin tamamında var am2 serisinde bile!

bunu halletmenin tek yolu bios!

bu yüzden bios u da iyi bilen birinin yapması daha doğru olur...

bu tür hassas işlemcilerde daha büyük sorunlara yol açılabilir...

bios taki işlemci çarpanlarıyla ilgili

ayarlamayı dengeli yaparsan işlemci frekansını istediğin seviyeye yani ne üstünde bi ayar olacak ne altında olacak bi ayara getirirsin hiç bi sorun olmaz..

şu an işlemci frekansı alt seviyede buda bilgisayarının performansını gerektiğinden az bi bölümünü kulanaMAMAna sebep oluyor...

bu işi yapan windows tabanlı onlarca program var ama ben pek güvenmiyorum onlara :)

sen iyisimi overclock u iyi bilen bi arkadaşınla o ayarları yap yada bilgisayarcına ******ür işlemcini anlaştığın seviyede ayarlayıp öyle teslim etsinler!

ama skeir boi nin dediğinide bi yap değerleri bize sshot ile gönder bakalım!

saygılar

Arkadaşlar AMD athlon 2.8 Ghz işlemci olduğunu sanmıyorum. 4000+ için değerler

Model Number: 4000+

Frequency (MHz): 2400

L2 Cache Size: 1MB

Socket: 939

artık yorumu siz yapın.

2800 için AMDden alınmış değerler

Model Number: 2800+

Frequency (MHz): 1800

L2 Cache Size: 512KB

Socket: 754

Sonuç şu 2.8 ghz amd 64 athlon işlemci yok (owerclocksuz). Elinizdeki işlemcinin modelini aygıt yöneticisinden öğrenin ve ona göre standart hızını ileteyim size.

arkadaşım biosa gir frequency bul 166mhz getir kaydet ve cık sonra bak tamamdır bu kadar basit sadece bunu yap kesin olacak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...