Jump to content

Masaüstünüzü Ellerinizle Düzenleyin

asalet

Recommended Posts

Masaüstünü elinizle düzeltin

Üç boyutlu işletim sistemleri geliyor. Windos Vista'nın pabucunu dama atacak projeler yolda. Kanada'da bir yazılım firmasının proje aşamasındaki işletim sistemi ilgi çekti.

Üç boyutlu grafiklerle donatılmış masaüstünde elinizle istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz. Hazırlık görüntüleri youtube'a düştü bile...

İşletim sistemi Linux ta benzer bir çalışma yürütüyor. Üç boyutlu masaüstü ekran ile dokunmatik ekran çalışmasını başlattı.

işte görüntü bu linkte

bana görede fazla yorucu bide ben bu olayı anlayamıyorum biz dokunduğumuzda ekran bunu nasıl algılıyor ısısal değişimdenmi acaba öyle ise birbirine çok yakın dosyaları seçerken saçmalama durumu söz konusu olabilirmi acaba

Acaba nasıl algılıyor?

Bundan 2-3 yıl önce dokunmatik bir para çekme makinesine eldivenle değmiştim çalışmamıştı.Aynı şekilde Dizüstü bilgisayarlardaki elle hareket ettirilen mouse bölümlerinden birinde eldivenle mouseyi hareket ettirememiştim.Demekki eldiveni algılamıyor. :lol:

buna benzer bir video gösteriyi pardus içinde izlemiştim

Tnc de verilmemişmiydi bu pardus videosu?

Ama pardus da halen fare vardı :)

katılıyorum zaten bu ozellık pardus d var en azından bı yama ıle adı aklıma gelmıyor adam zaten lınux kulanıyor ustene dokunatık ekran kullanıyor onuda ıstanbulda cuzı bı ucrete yapıyorlar yanı pekde sasırmadımm anlıyacagınızz olmayan bı teknolojı degıll sız kanadayı bırakında made ın TURKEY var PARDUS ona bakalım bız canavar gıbı ısletım sıstemı

katılıyorum zaten bu ozellık pardus d var en azından bı yama ıle adı aklıma gelmıyor adam zaten lınux kulanıyor ustene dokunatık ekran kullanıyor onuda ıstanbulda cuzı bı ucrete yapıyorlar yanı pekde sasırmadımm anlıyacagınızz olmayan bı teknolojı degıll sız kanadayı bırakında made ın TURKEY var PARDUS ona bakalım bız canavar gıbı ısletım sıstemı

canavar gibi :) bence pardusu kullanabilmek için çok beklemeliyiz daha yinede bişeler yapmaya çalışmaları güzel, 3d masa üstüne gelince bence çok yorucu kullanılabilir değil uzun süre için...

Ubuntu Beryl

• 2 ay sonra...

Masaüstünü elinizle düzeltin

Üç boyutlu işletim sistemleri geliyor. Windos Vista'nın pabucunu dama atacak projeler yolda. Kanada'da bir yazılım firmasının proje aşamasındaki işletim sistemi ilgi çekti.

Üç boyutlu grafiklerle donatılmış masaüstünde elinizle istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz. Hazırlık görüntüleri youtube'a düştü bile...

İşletim sistemi Linux ta benzer bir çalışma yürütüyor. Üç boyutlu masaüstü ekran ile dokunmatik ekran çalışmasını başlattı.

işte görüntü bu linkte

Yx9FgLr9oTk

bu yeni bir işletim sistemi değil sadece linux a uyarlanabilen BERYL uygulaması ben Ulusal İşletim Sistemimiz PARDUS'ta denedim gayet iyi çalışıyor. İlla dokunmatik ekran pad'ine ihtiyaç yok herşeyi mouse yardımıyla yapabiliyorsun zaten videoda görülende LCD ekran üzerine bantla yapıştırılmış Dokunmatik Ekran Pad'i. Microsoft Windows kullanmamak için gayet çekici...! Deneyin :D

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...