Jump to content

Ekrana Görüntü Gelmıyor

S.durmaz
 Share

Recommended Posts

[quote name='S.durmaz' date='15 November 2011 - 09:42 ' timestamp='1321342977' post='1111957']
Bilgisayarımda monitör açık,kasa açık ve monitöre görüntü gelmıyor, kabloları takıp çıkardım ama hala görüntü gelmiyor,yardım edermisiniz?
[/quote]

harici ekran kartın varmı ?
varsa harici ekran kartın driverleri yüklümü?

[quote name='68mehmet68' date='15 November 2011 - 10:06 ' timestamp='1321351583' post='1112008']
kardeşim zaten bende ekran kartı varmı dedim varsa diriveri yüklü mü die sordum..
[/quote]
kardeşim hala sölediğinin farkında değilsin dimi... :D görüntü yok diyor driver yüklü olsa nolur olmasa nolur... her şekilde görüntü birimi sağlamsa görüntü alman şarttır...lamı cimi yok bunun...driver bahane cevaplar şahane :D

aynı sorun bende de vardı eski p4 işlemcili kasa onboard ekran kartın varsa ona tak ekran kartının sök tak fanlarda temizlik yap
PCI-ex yuvasını temizle falan bende kurcalayınca çalışıyordu ...
daha çalışmassa teknik servis yolu gözlüyordur makine :rolleyes:

[quote name='darknesr' date='21 November 2011 - 11:44 ' timestamp='1321868691' post='1115705']
Ram de sorun var üstat 2 tane kullanıyorsan tekini çıkart öyle çalıştır sonra 2 tane ile dene
[/quote]

ewet arkadaşında dediği gibi ram lar birbirini desteklemiyor olabilir.bunlarda birbirine zıt düşünce görüntüde gelmeye bilir...

Arkadaşların yorumlarını okudum ve işe yarar 1-2 tane yorum var çoğu üye boşuna mesaj atmış ,

sorunlarını sırayla söylüyorum :
* Monitör Bozuk yada kabloda sorun olabilir .
*Ram yada ekran kartında takılı olmayabilir .
*Elektrik konusunda sorun olabilir .

Bunları kontrol et ve yeniden dene ..

[b]Arkadaşlar lütfen birisinin dediği cümleyi tekrarlamaylım lütfen.

Görüntü gelmemesinin nedenleri ;

Ram'lerden, İşlemciden, Ekran kartından kaynaklanır genellikle.(Tabi ki vga kablonda kırık da olabilir.)

Ekran kartı :

[img]http://aygoogle.com.dnpserver.com/images/1_Electronic_component_electrolytic_capacitors_KONDANSTOR_elektronik_www_aygoogle_com.jpg[/img]

Yukarıdaki resimde gördüğün gibi ekran kartının üzerinde bu şekillerden yani "Kondanstör" lerden olucak.Senden istediğim ekran kartının üzerindeki bu kondastörlerin üst taraflarına bakman.Eğer kondanstörlerin üst tarafları şişik , yani düzgün değilse bil ki ekran kartın yanmıs olabilir.

Ram : Öncelikle 2 ram mi tek ram mi kullanıyorsun ?

Eğer bilgisayarında 2 tane ram varsa 1 rami cıkartıp farklı ram slotları deneyerek ekrana görüntü geliyormu bak.Sonra bunu aynı şekil diğer ramde de uygula.
Eğer hala görüntü gelmiyorsa örneğin Ddr2 ram kullanıyosan sendeki ramlari cıkar ve arkadaşından Ddr2 ram ödünc al onla bi test et.

İşlemci :

Bu iş sana biraz pahalıya patlayabilir.İşlemci fanını kontrol et.Herhangi bir oynama yani temazsızlık varmı bir bak.
Senin işlemcinin aynısını ya da bir üst modeli artık senin işlemci yuvana göre bulabildiğin bir işlemciyi tak ve görüntü almayı dene.

Eğer bunların hepsini yaptım.Hala görüntü alamıyorum dersen monitöründe belki bir arıza vardır. İnşallah yardımcı olabilmişimdir :)[/b]

Edited by lmuzun

• 1 ay sonra...