Jump to content

Messenger 14 Çalıştırma

Share

Recommended Posts

Windows 7 kullanıyorum fakat messenger 15 sürümünü ağır olduğu için kullanmakta sıkıntı çekiyorum 14 sürümünü kullanmak istiyorum. Araştırıp kurdum msn 14'ü ama kamera açmak istediğimde 0x8ac70013 hatası alıyorum. Yardınımıza ihtiyacım var?

[quote]Windows Live Messenger 2009'da "Messenger şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. (0x8ac70004) - (0x8ac70202) - (0x8ac70013), 'Ses ve görüntü kurulumunu şu anda çalıştıramıyoruz.', 'Kamera aygıtınızı başlatamadık. Lütfen kameranızın şu anda başka bir program tarafından kullanılmadığını denetleyin ve sonra yeniden deneyin.', 'Bilgisayarınızın ses kartı yok veya bir ses kartı seçilmemiş.'" gibi hatalar için sunabileceğim çözüm önerisi şimdilik aşağıdaki gibidir:

C:\Program Files\Windows Live\Messenger klasörüne gidin ve msnmsgr.exe dosyasını seçin, CTRL + C tuşlarına basın ardından CTRL + V tuşlarına basın. Kopyası msnmsgr.exe adında yeni bir dosya oluşacak. Bu dosyayı seçin ve F2 tuşuna basarak dosyayı "msnmsgr2.exe" olarak yeniden adlandırın.

Not: Varsayılan olarak Windows XP'de dosya uzantıları görünmemektedir. Dosya adı sizde "msnmsgr.exe" yerine "msnmsgr" olarak görünüyorsa oluşturacağınız yeni dosyanın tam adı "msnmsgr2" olmalıdır.

Windows her açıldığında Windows Live Messenger 2009, msnmsgr.exe ile başlar. Web kamerası sorununu çözen msnmsgr2.exe ile başlaması için Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter'layın.
Sol taraftan tıklayarak aşağıdaki anahtar adına gelin:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Sağ taraftaki listede yer alan "MsnMsgr" verisine çift tıklayın ve msnmsgr.exe'yi, msnmsgr2.exe olarak değiştirin ve "Tamam" tuşuna basın.

Eğer Windows Live Messenger'ı kısayolundan başlatıyorsanız kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e girin, Hedef bölümündeki msnmsgr.exe dosyasının adını msnmsgr2.exe olarak değiştirin.[/quote]

[quote name='yasak_ask' date='15 November 2011 - 16:38 ' timestamp='1321367902' post='1112129']
Bunu denemiştim :) rokobozun lite 15 sürümü vardı oda sürekli kopuyordu :( Eski sürümleremi baksam napsam :(
[/quote]

Firewallını Messenger e tam olarak izin vercek şekilde ayarlamayı dene birde.

[quote name='pcusta_99' date='15 November 2011 - 14:42 ' timestamp='1321368160' post='1112131']
Firewallını Messenger e tam olarak izin vercek şekilde ayarlamayı dene birde.
[/quote]

Firewall da sorun yok :(

Windows 7 kullanan herkes 15 sürümünümü kullanıyor. Çok kasıyor, kamera açınca hele çok çok daha kötü...

Edited by yasak_ask

[quote name='MostWanted' date='15 November 2011 - 15:07 ' timestamp='1321369678' post='1112140']
https://rapidshare.com/files/2653983841/Windows_Live_Messenger_14.0.8117.416.MostWanted.tnctr.com.rar

Eski messengerını kaldır ve bunu kur.Ben win7 x64'de kullanmaktayım hiç bir sorun yok.
[/quote]

tşk ederim extra klasöründekileride tek tek kurmam gerek sanırım değilmi :)

Edited by yasak_ask

[quote name='MostWanted' date='15 November 2011 - 15:16 ' timestamp='1321370197' post='1112147']
http://www.tnctr.com/topic/108468-windows-live-messenger-installer-1408089726/

Neyin ne işe yaradığı burda yazıyor, fakat ben hepsini kuruyorum valla :)
[/quote]

Hepsini kurdum ama yemedi yine 0x8ac70013 hatası alıyorum. Sen kullanıyorsan benim bunu temiz bir sisteme denemem lazım sanırım :(

• 3 hafta sonra ...

[quote name='ulashoca41' date='06 December 2011 - 20:53 ' timestamp='1323197589' post='1124901']
aynen bu msnde kamera açınca işlemciyi aşırı kullanıp kasma olayı nedir ya onu nasıl halledicez ?
[/quote]

Kasma olmasın diye messenger 14 sürümünü yükleme derdine düştüm ya işte. :mellow:

[quote name='yasak_ask' date='06 December 2011 - 20:58 ' timestamp='1323197898' post='1124905']
Kasma olmasın diye messenger 14 sürümünü yükleme derdine düştüm ya işte. :mellow:
[/quote]

anladım dostum peki sağlam işe yarıyan bir şey buldun sorun yoksa bende ona göre kurayım