Jump to content

Windows Xpmi ? Windows 7 Mi ?

pentikost
 Share

Hangisi ?  

24 members have voted

1. 1. Aşağıdaki özelliklere göre hangisi ?

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba bütün gündür forumda gezmekteyim :D lakin bir konuda kararsız kaldım. Şimdi benim kullandığım laptop HP G62 sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Bu sisteme göre sizce XP mi yüklemeliyim yoksa bu sistemin hakkını x64 W7 mi verir. ikisinini arasında cidden kaldım. yardımlarınızı bekliyoru.

iyi geceler...

2,4 GHz Intel Core i3-370M İşlemci
3 GB DDR3 (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
ATI Mobility Radeon HD 5470 Ekran Kartı (Değiştirilebilir)
atanmış 1 GB DDR3 ile 2234 MB'ye kadar toplam grafik belleği

[quote name='Oksit' date='15 November 2011 - 23:10 ' timestamp='1321398643' post='1112453']
[center][b]Kastırmaz. Temiz bir windows 7 bul ve kur bı kadar basit. :)[/b][/center]
[/quote]

önerebileceğin şöyle son güncellemeleri barındıran ve sağla modifiye edilmiş bir win7 ultimate varmı ?

[center][b]Köylü abimizin bir çalışması vardı dün gördüğüm. Bende indirip kendi makinama kurdum dün gece temiz güncel sorunsuz. İndir kur elinde orjinal windows 7 seriali yoksa cracklersin olur biter. Yardımcı oluruz tnctr olarak. :rolleyes: [/b][/center]

modifiyesiz Windows 7 Home Premium x86 kur tüm güncellemeleri yükle sonra crack yap gerekli programları yükle sonra acronisle yedek al sonra güle güle kullan sistem ilk günkü gibi olmamaya başlayınca tekrar acronisle yedeği yüklersin kolay gelsin ben oyle yapıyorum :)) aslında xpciyimde neyse suan ki kosullar win 7 ama su win8 cıksın tam olarak win8 kurcam...

[quote name='pentikost' date='16 November 2011 - 01:41 ' timestamp='1321400478' post='1112461']
önerebileceğin şöyle son güncellemeleri barındıran ve sağla modifiye edilmiş bir win7 ultimate varmı ?
[/quote]
[topic='179095']Win 7 Ultimate Pre-Activated+Programlar[/topic]
Bu sistemi kullanıyorum.

Ultimate sürümünde Home Premiumdan farklı olarak Xp mode ve bitlocker var. Diğer farklar normal bir ev kullanıcısı için çokta sorun değil bence. Artık çalışan servislerden midir nedir bilmiyorum ama bendeki bir enkazda ultimate sürümü yemedi, önceki gün Home Basic kurdum ve uçuyor şuan. Nete girmek dışında, film izlemek birde resim albümlerine bakmaktan başka bişey yapmıyorum. Home Basic yetti bana. Artık ihtiyaçlarına göre kendin karar vermelisin hangisini kuracağına :good:

[img]http://img10.imageshack.us/img10/1549/ekranalntsx.png[/img]
Kişisel bilgisayarınızda Windows 7 çalıştırmak istemeniz durumunda gerekenler aşağıda belirtilmiştir:

•1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci

•1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)

•16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

•WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

[i]Windows XP Professional için en düşük donanım gereksinimleri şunlardır:
•Pentium 233 megahertz (MHz) veya daha hızlı bir işlemci (300 MHz önerilir)
•En az 64 megabayt (MB) RAM (128 MB önerilir)
•En az 1,5 gigabayt (GB) kullanılabilir sabit disk alanı
•Süper VGA (800 x 600) veya daha yüksek çözünürlüklü bir ekran bağdaştırıcısı ve monitör[/i]

[b]ÜSTTEKİ WİN7 İLE İLGİLİ VERDİĞİM TABLODA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE: Windows 7 bugünün çok çekirdekli işlemcileriyle çalışmak üzere tasarlandı. Tüm 32 bit Windows 7 sürümleri 32 işlemci çekirdeğini, 64 bir sürümler ise 256 işlemci çekirdeğini destekler.

Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümleri iki fiziksel işlemciye izin vererek bu bilgisayarlarda en yüksek performansı sağlar. Windows 7 Starter, Home Basic ve Home Premium yalnızca bir fiziksel işlemci kabul edebilir. [/b]

Bilgisayarına ne kuracağın bilgisayarında ne yaptığınla doğru orantılıdır. Zaten windowsun sürüm çeşitliliği de bu yüzden fazladır. Eğer bilgisayarında oyun oynayacaksan bence güncel bi xp sp3 kurmalısın. Eğer bilgisayarını iş için kullanıyorsan grafik programları vs çalıştırıyorsan W7 x64ü tavsiye ederim. Yok ben bilgisayarımda sadece müzik dinler resim arşivi yapar facebook takılırım arada tnctr de sörf yaparım diyorsan W7 x86 senin için idealdir. W7 sürümlerinden home basic veya ultimate'yi tavsiye ederim