Jump to content

His Hd 5570 Fan Sorunu

neskali
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.hisdigital.com/UserFiles/product/H557F1G-5-300.jpg[/img]

[b][color="#008000"][color="#006400"]
Arkadaşlar ekran kartım bu performansından son derece memnunum 1 sene 2 ay önce almıştım sorun yoktu fakat son 1 ay dır kafa ütülüyor çekilmez oldu sıcaklıklara bakıyorum gayet düşük

fan devri %15 fan devrini %50 - %100 e de çıkardım yani farklı fan devirlerindede denedim nafile temizledim fanı gine ses gitmedi anlamadım garantisi devam ediyor fakat google dan bulduğum

kadarıyla İstanbul da tek mascom bakıyor onlarda para almak için her haltı yazmışlar prosedürlerine arkadaşın Hd 3600 serisi bi kartı vardı onunda fanı kötüleşmişti söktüm normal yemeklik yağ

döktüm 7-8 aydır sessiz olarak kullanıyor acaba zararı varmıdır ? Birde makine yağı kullansam olurmu ? yada uygun bi fan nerden bulabilirim cevaplar için şimdiden teşekürler....[/color]

[/color][/b] Edited by neskali

evet birkaç damla yağ işini görür .benim hd4890 kartımda da sesten durulmuyordu şimdi kafamı dınlıyorum.

• Editor

Evet bende de aynı kartı kullanıyorum (Sapphire ATI 5570)
Oyun oynamadığım için fan problemi yaşamadım ancak fan çok iyi bir şeye benzemiyor..
Ben de ilk taktığım günlerde ısınma problemleri gördüm (50-62 derece arası idi) ve hemen driveri güncelledim, ısınma problemi ortadan kalktı...
Driverin son sürümünü [b]ati.amd[/b]'den[b] [/b]güncelle,
Driverin güncel ise ve tek sorun fan ise uygun kaliteli bir fan ile değiştir derim.
Makina yağı dediğin evdeki dikiş makinası yağı Nalburda vs. satılan makina yağı; Yağı kullanırken çok damlatma (Doğru yere en fazla 2 damla yeter) ortalığa saçılmamasına dikkat et..

Edited by semsibey

[quote name='semsibey' date='19 November 2011 - 02:32 ' timestamp='1321662772' post='1114049']
Evet bende de aynı kartı kullanıyorum (Sapphire ATI 5570)
Oyun oynamadığım için fan problemi yaşamadım ancak fan çok iyi bir şeye benzemiyor..
Ben de ilk taktığım günlerde ısınma problemleri gördüm (50-62 derece arası idi) ve hemen driveri güncelledim, ısınma problemi ortadan kalktı...
Driverin son sürümünü [b]ati.amd[/b]'den[b] [/b]güncelle,
Driverin güncel ise ve tek sorun fan ise uygun kaliteli bir fan ile değiştir derim.
Makina yağı dediğin evdeki dikiş makinası yağı Nalburda vs. satılan makina yağı; Yağı kullanırken çok damlatma (Doğru yere en fazla 2 damla yeter) ortalığa saçılmamasına dikkat et..
[/quote]

diriver en son 11.11 sürücüsü yüklü fandan kaynaklanıyor uyumlu fan varmı bilmiyorum bulamadım google da ama bi arkadaş var pazartesi ona götürücem onda vardır makina yağı fanı söküp

arkasındaki etiketi kaldırdınmı bi delik var küçük umarım bundada vardır 1-2 damla makina yağıyla hallediliyodu bakalım olucakmı ....

[quote name='alperen_69' date='19 November 2011 - 02:45 ' timestamp='1321663530' post='1114052']
eğer işçiliğine güveniyorsan fanın ortasındaki kağıdı dikkatlice açıp bir iki damla yağ damlat
[/quote]

söküp yapması kolay bikaç arakadaşa yapmıştım sorun değil benim için ama 3 vida var fanda üçüde küçük yıldız uçlu tornavdayla açılıcak cinsten ama normal yıldızlar işe yaramıyor ona uygun bi

yıldız tornavida bulmam gerek oda 2. el pc parçası satan bi arkadaş var onda yağda vardır tornavidada uydururuz......

[quote name='yasak_ask' date='19 November 2011 - 02:45 ' timestamp='1321663531' post='1114053']
Yağ damlattığınız kapağı tekrardan kapatmanız önerilir. Minik bir koli bantı ile (sağlam yapışkanlı oldugu için) kapatabilirsiniz.
[/quote]

etiketi kapıyorum normalde ama bant fikri de akıllıca yağın geri akmasını engeller içinde kalır sonrada üzerine etiketi yapıştırırız...