Jump to content

Lenovo Aldım Bugün, Şimdi Ne Yapsak?

Sirius
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar, 4 gün önce Acer Aspire 5920g bilgisayarım açılmadı birden. Kalktım tamircilere götürdüm. Birisi anakart sorunlu 325 tl ye yapılır dedi, birisi ekran kartı çipi sorunlu 300 tl ye halledilir dedi, başka birisi ekran kartı değişecek 225 tl dedi. Her kafadan bir ses çıkınca ulan sizin yapacağınız işi... diyerekten bugün çıktım marketleri gezdim. Şu bilgisayarı 1118 tl ye aldım.

[code]http://www.pcdepo.com/lenovo-g570-59-301351-notebook-urun6749.html[/code]

Şimdi arkadaşlar ben ekran kartını gt 525 olarak düşünüyordum fakat bu ekran kartıda aynı işi görür dedi satıcı. bunu aldım. şimdi ben buna orijinal windows 7 ultimate dvd mi yükleyeyim mi yoksa home basic ile aralarında çok bir fark yok mu? ayrıca lenovo kullananlar genel anlamda bu markadan memnun mu? asus yada dell alacaktım ama onlar çok tuzluydu.

bekliyorum cevaplarınızı.

[quote name='Sirius' date='19 November 2011 - 22:18 ' timestamp='1321733934' post='1114484']
vallahi orijinal windows 7 ultimatede var ama bu lenovo programları falan hoşuma gitti baya. Ne yapsak bilemedim. Birde ekran kartı nasıl acaba? İdare eder mi?
[/quote]

Ekran Kartı Kalsın Bence Çünkü Laptop Bu Hiç açma içini Home Basic İn Üstünede Verdiğim Yamayı Yaptınmı Fıstık Gibi Pc :)

Güle Güle Kullan

[quote name='Sirius' date='19 November 2011 - 20:18 ' timestamp='1321733934' post='1114484']
vallahi orijinal windows 7 ultimatede var ama bu lenovo programları falan hoşuma gitti baya. Ne yapsak bilemedim. Birde ekran kartı nasıl acaba? İdare eder mi?
[/quote]

O programlar bana gereksiz yer kaplıyor vede ağırlaştırıyor hissi veriyor nedense :) ekran kartı ile ilgili detaylı bilgisi olanlar yorum yaparsa daha sağlıklı olur :)

[quote name='DespryRammstein' date='19 November 2011 - 23:20 ' timestamp='1321734033' post='1114486']
Ekran Kartı Kalsın Bence Çünkü Laptop Bu Hiç açma içini Home Basic İn Üstünede Verdiğim Yamayı Yaptınmı Fıstık Gibi Pc :)

Güle Güle Kullan
[/quote]
Yok açmayacağım zaten bana gt525 yada gt540 dan gerisi yalan demişlerdi ondan sormuştum...

• Editor

[b]alınan yeni bir bilgisayarda eğer Windows 7 sürümlerinden Starter sürümü bile olsa, o bilgisayara Windows 7'nin istediğiniz her sürümünü hiç bir crack patch kullanmadan orijinal olarak yükleyebilirsiniz...

zaten bilgisayarın anakartı SLIC 2.1 tablosu ile geliyor... onun için hiç bir sorun olmaz, tek yapmanız gereken:

bilgisayarın markası ne ise o markaya ait sertifikayı bulmak ve sisteme slmgr komutları ile gömmek ve kurmak istediğiniz Windows 7 sürümüne ait nete sızan OEM keylerden birini kullanmak, bu kadar......

ayrıca Sirius bilgisayarla birlikte bir CD yada DVD vermişlerdir... Lenovo'nun programları o CD yada DVD'nin içinde mevcuttur... Windows 7 Ultimate yada başka bir sürüm yükledikten sonra Lenovo programlarını da yükleyebilirsin...

elinde hiç CD yada DVD mi yok, [/b][b]Lenovo'nun[/b][b] sitesinde o programlar kesin vardır, oradan indirir kurarsın... satın aldığın bilgisayarın donanımı gayet iyi, [/b][b]tavsiyem [/b][b]o donanımda Home Basic kullanma...

ben yeni bir bilgisayar alsam ilk işim format atmak olur :)[/b]

Edited by mephistooo2

Home Premium yükle en iyisi ben ultimate kullanıyorum ama sebebi mephistooo2 abinin sistemi dolayısıyla :)
Eğer oyun oynayacaksan o sistem kalmasın performans düşüşü oluyor gördümde

Edited by g.a

[quote name='ReddKill' date='19 November 2011 - 20:25 ' timestamp='1321734337' post='1114490']
Ekran kartınoz güzel.Ultimade yerine home premium yükleyin.Anlamadığım neden herkez ultimade kullanıyor.Pek bir farkı yok home premium ile
[/quote]
[img]http://img10.imageshack.us/img10/1549/ekranalntsx.png[/img]
Windows 7 bugünün çok çekirdekli işlemcileriyle çalışmak üzere tasarlandı. Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümleri iki fiziksel işlemciye izin vererek bu bilgisayarlarda en yüksek performansı sağlar. Windows 7 Starter, Home Basic ve Home Premium yalnızca bir fiziksel işlemci kabul edebilir.

arkdaşım hiç yama fln ekleme formatta atma yapman greken serial girmek ve 10 dk beklemek..
Arkadaşım bu komutu izle..

1.bilgisayarımın üzerüne gel . sağ tuşa tıkla ve özellikler. de
2.açılan pencerede "windows 7 nin yeni sürümüyle daha fazla özelliğe sahip oluna" tıklayın..
3.açılan pencerede yükseltme anahtarı girin yere tıklayın ve win 7 nin hangi sürümünü istiyorsan onun serialini netten bul ve yapıştır kodu kabul ederse ... tek yapmanız gereken 10 dk beklemen ve bilgisayarla işlem sürene kadar uğraşmaman .. pc kendini yeniden baslatacak ve win 7 sürümü yükselecekk

[quote name='Sirius' date='19 November 2011 - 20:57 ' timestamp='1321736239' post='1114515']
Evet bir 26 gb lenovo diye bir hdd var birde 400 kusur gb bir c hdd si var birazdan formatlayacağım ve ultimate yada premium 64 bit yükleyeceğim arkadaşlar. sağolun ekran kartı kaygısı kalktı kafamdan sayenizde.
[/quote]
orjinal sistemini bozma, DespryRammstein'in verdiği programı kur senin işini görür. illa değiştirecem diyorsan Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümleri iki fiziksel işlemciye izin vererek bu bilgisayarlarda en yüksek performansı sağlar. Windows 7 Starter, Home Basic ve Home Premium yalnızca bir fiziksel işlemci kabul edebilir.

• Editor

[quote name='ReddKill' date='19 November 2011 - 20:25 ' timestamp='1321734337' post='1114490']
Ekran kartınoz güzel.Ultimade yerine home premium yükleyin.Anlamadığım neden herkez ultimade kullanıyor.Pek bir farkı yok home premium ile
[/quote]
[b]
kardeş mesajına kazayla teşekkür ettim... :)

Home Premium'da XP Mode (katılımsız çalışmaları için gerekli oluyor) yok, Bitlocker ve Applocker yok (USB diskimi başka bir programa ihtiyaç olmadan şifreleyebiliyorum), Uzaktan Masaüstü Bağlantısı (işyerinde gerekli oluyor :) ) yok, en önemlisi de VHD Boot yok (VHD Boot da Windows 7 çalışmaları ve Windows 8'i test etmek için gerekli oluyor :) )

Windows 7'de en çok kullandığım 4 özellik Home Premium'da yok... :)[/b]

Edited by mephistooo2