Jump to content

Pc Reset Atınca Pc Açılmıyor

tr_nofear_tr
 Share

Recommended Posts

anakart üzerinde f panel kablolarını karıştırmış olmayasın reset sw kablosunu power sw yerine hiç uğraştınmı anakart kablolarıyla
artı yeni donanımlar takmadan önce bilgisayarınızın içini güçlü bir hava makinasıyla temizleyip öyle yeni donanım takın böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz başıma çok geldi böyle şeyler
[img]http://img33.imageshack.us/img33/9223/11frontpanelinstall37sc.jpg[/img]

Edited by MeHMeTBeN

[quote name='MeHMeTBeN' date='21 November 2011 - 22:38 ' timestamp='1321907905' post='1116129']
anakart üzerinde f panel kablolarını karıştırmış olmayasın reset sw kablosunu power sw yerine hiç uğraştınmı anakart kablolarıyla
artı yeni donanımlar takmadan önce bilgisayarınızın içini güçlü bir hava makinasıyla temizleyip öyle yeni donanım takın böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz başıma çok geldi böyle şeyler
[img]http://img33.imageshack.us/img33/9223/11frontpanelinstall37sc.jpg[/img]
[/quote]

size katılıyorum kardeşim led kabloları karışmış olabilir.bu şimdi durduk yere nasıl karışacak? ekran kartı takdım yada taktırdım dedin onu yaparlarken karışmıs olabilir o led kablolarını bi kontrol et istersen...

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

[quote name='turgut_293' date='21 November 2011 - 20:31 ' timestamp='1321907478' post='1116119']
ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. onboard girişe takarak deneyebilrsin.
[/quote]

kardeş onboardtan denedim dediğin gibi ekran kartından kaynaklıyormuş...Teşekkürler

Edited by tr_nofear_tr

• 3 hafta sonra ...

anakart tan ses gelmiyor ise reset düğmesinin bağlı olduğu kabloda sorun olabilir yada yanlış bağlanmış olabilir birde ekran kartında sorun varsa eğer sşöle anlayabilirsin resetlediğinde numlock tuşuna bak bastığında ışık yanıp sönüyormu eğer yanıp sönüyor ise ekran kartında sorun vardır.