Jump to content

Chrome Ve Firefox "birleşti"

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Chrome ve Firefox "birleşti"! [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://veteknoloji.com/chrome-ve-firefox-birlesti-47696-1-.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]20 Kasım 2011[/b]

[quote] [b]

[img]http://veteknoloji.com/resimler/haberler/20111120122044_internet.jpg[/img]

Chrome sonunda Firefox'u geçti mi?

Chrome ve Firefox arasındaki savaşta beklenen oldu... Düşünme sırası şimdi Firefox'ta!

Chrome'un Firefox'u yeni yıldan önce yakalayacağı tahminleri yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor, iki tarayıcı aynı oranda "birleşiyor".

StatCounter'a göre iki tarayıcı, Perşembe günü pazar paylarını hemen hemen eşitlediler (Chrome: yüzde 25.34, Firefox: 25.41). Chrome geçtiğimiz günlerde ise Firefox'u birkaç kere geçti ve ardından biraz geri düştü.

Bu arada Mozilla, Firefox üzerinde tam gaz çalışmaya devam ediyor ve şu an beta sürümünde olan Firefox 9'a yeni özellikler eklemek üzere uğraşıyor. Firefox mühendisi Ehsan Akhgari, son çalışmalarının Firefox güncellemelerinin arka planda çalışması üzerine olduğunu söylüyor.

Şu an güncellemeler arka planda indiriliyor ve Firefox yeniden başlatıldığında yükleniyor. Ancak yeni çalışmayla Firefox güncellemesi farklı bir klasöre yüklenecek ve Firefox bir daha açıldığında herhangi bir ilerleme çubuğuyla karşılaşmayacağız.
[/b] [/quote]

[b][size="3"][color="#FF0000"][marquee=' Lütfen konuları yorumsuz bırkamayınız,teşekkür iletileriniz için teşekkür butonu kullanınız forum kuralları gereği '] Lütfen konuları yorumsuz bırkamayınız,teşekkür iletileriniz için teşekkür butonu kullanınız forum kuralları gereği[/marquee][/color][/size][/b]

Ram sorun değil, dibine kadar kullansın da, chrome ile firefox sayfayı açma komutunu ayna anda yolluyorum chrome inanılmaz önde.Sayfalar arası geçişte bile kastırıyor.Sadece eklentilerle işim olduğunda firefox kullanıyorum.

Edited by MostWanted

[quote name='cyclerboi' date='23 November 2011 - 15:22 ' timestamp='1322054565' post='1116995']
firefox 3,6 kullanıyorum ve hâlâ ilk günkü gibi memnunum.
[/quote]
sen nerden kaldın ya,Allah bilir internet explorer ında 6 sürümünü kullanıyosundur :rofl:

[color="#000000"][b]Firefox betada sağ üstte yazılım ile ilgili görüşleri bildirebilme aracı var. 6. sürümün beta versiyonunda bir plug-in yavaş çalıştığı için bildirimde bulundum. Final sürümün çıkışında yazılımı açmadan önce kodları inceledim düzelttiklerinin farkına orda vardım zaten. Bilgisayarım sayesinde kasma yaşamıyorum açıkçası fakat RAM kullanımları Chrome'a göre daha fazla olduğunun farkındayım. [/b][/color]

Eklentisiz hali ile firefox alır yürür ama eklentiler o kadar vazgeçilmez kullanışlı yazılmışki ve okadar çok çeşit eklenti varki firefox dan vazgeçmek imkansız geliyor bana. E tabi İDM eklentisi Chrome da sapıtıyor bir şekilde kullananlar bilir.

Memory Fox eklentisi ile firefoxda kasma sorunu yok oluyor. Birde birden çok video çalıştırınca plugin container şişmese mükemmel olacak.

Dediğim gibi kullanışlılık ve pratik yollarıda göz önünde bulundurunca tek geçerim firefoxsu

Edited by muan

[quote name='muan' date='23 November 2011 - 17:12 ' timestamp='1322061174' post='1117092']
Eklentisiz hali ile firefox alır yürür ama eklentiler o kadar vazgeçilmez kullanışlı yazılmışki ve okadar çok çeşit eklenti varki firefox dan vazgeçmek imkansız geliyor bana. E tabi İDM eklentisi Chrome da sapıtıyor bir şekilde kullananlar bilir.

Memory Fox eklentisi ile firefoxda kasma sorunu yok oluyor. Birde birden çok video çalıştırınca plugin container şişmese mükemmel olacak.

Dediğim gibi kullanışlılık ve pratik yollarıda göz önünde bulundurunca tek geçerim firefoxsu
[/quote]

Chrome kullanıyorum İdm ile ilgili hiç problem yaşamadım. :mellow: