Jump to content

Dialog Penceresinin Sabitlenmesi

Yusuf-Yildiz
 Share

Recommended Posts

[quote name='ReaLyMaN' date='23 November 2011 - 20:35 ' timestamp='1322073300' post='1117243']
Sen dialogu kapatıp sayfa görüntülemek istiyorsun değilmi? Yanlış anlamadım
[/quote]

[b]Şimdi hocam ben bir kolay yola kaçıp şunu yaptım, Soru 8'in karşısındaki radio buttonlardan biri işaretliğinde butonu aktif oluyor. Buton aktif olduğunda testi çözen kişi sonuçları göster butonuna basarak Sonuç Ekranı sayfasına gidecek. Bu da en son soruyu çözünce olacak. Butona tıkladığında dialoğu kapatım sayfaya gidecek...[/b]

[quote name='Baba_' date='23 November 2011 - 20:39 ' timestamp='1322073561' post='1117247']
[b]Aklıma Birşey Gelmiyor. Tek Çare Sonuç Sayfasını da Dialog Yapman Diyecem. Olur mu Bilmem ?[/b]
[/quote]
[b]
Olur olur fakat daha büyük bir sorun var beni baya aşıyor hocam. Şimdi ben sonuç sayfasında radio butonların işaretlenmesine göre doğru sayısı yanlış sayısı, %lik sonuç falan sonuç belgesi göstereceğim. Nasıl yapabilirim?[/b]

[quote name='Kazım' date='23 November 2011 - 18:58 ' timestamp='1322067532' post='1117171']
off ben o üstteki resimde diyalogu dışarıda gördüm :).. kusura bakmayın..

sBoyut = Window.GetSize(Application.GetWndHandle());
DialogEx.Show("Cevap_Anahtari", true, sBoyut.Width-235, 0);

böyle yapın düzelir..
[/quote]
Ben bunla mesala projede bir butonun yanında çıkartsam farklı çözünürlülüktede aynu yere çıkar mı ?

[quote name='severalnasty' date='23 November 2011 - 20:44 ' timestamp='1322073865' post='1117255']Olur olur fakat daha büyük bir sorun var beni baya aşıyor hocam. Şimdi ben sonuç sayfasında radio butonların işaretlenmesine göre doğru sayısı yanlış sayısı, %lik sonuç falan sonuç belgesi göstereceğim. Nasıl yapabilirim?[/quote]

Cevap vermediniz arkadaşlar? acil

[quote name='ReddKill' date='23 November 2011 - 22:44 ' timestamp='1322081089' post='1117316']
Ben bunla mesala projede bir butonun yanında çıkartsam farklı çözünürlülüktede aynu yere çıkar mı ?
[/quote]
@ReddKill : Tabili Aynı Yerde Çıkar Çünkü ekran ile değil program ile bağlantılı :)

[quote name='severalnasty' date='26 November 2011 - 10:59 ' timestamp='1322297985' post='1118546']
Cevap vermediniz arkadaşlar? acil
[/quote]

[color="#FF0000"]Global Function[/color]
[code]nSonuc="0";[/code]

[color="#FF0000"]Sayfa Değiştirme Butonu[/color]
[code]local sKontrol = RadioButton.GetChecked("RadioButton1"); --- buraya Doğru cevap RadioButtonu olucak
if sKontrol then
nSonuc = nSonuc +1
end[/code]
Burada bir tane Sonuc Sayfası yap

[color="#FF0000"]Sonuçları Göster Sayfası On Show Evresi
[/color][code]nToplamSoru="10" --- burada Toplam Soru Sayısı
nYanlis = nToplamSoru - nSonuc --- burada toplamdan doğruları çıkarıp yanlışları bulduk
nDogru=nSonuc
nYuzde = Math.Round((nDogru/nToplamSoru)*100, 0); ---Burada Yüzde Alıyoruz[/code]

AMs kurulu olmadığından denemedim Script editor ile yazdım nerede hata olduğunu söylersen yeniden bakabilirim :)

Edited by Kazım

[b]Hocam 8 soru var. Local sKontrol'ü mü tekrarlayacağım, yoksa sayfa değiştirme butonundaki verdiğiniz tüm kodları mı?[/b]
[b]
[/b]
[b]Global Function için verdiğiniz kodu Project propertieste bir Global Functions diye sekme var, oranın en sonuna mı ekleyeceğim?[/b]
[b]
[/b]
[b]Sonuç Ekranı bir diyalog. Dialogun on show evresine bu kodları yazdığımda sonuçları bir label'a mı yazcak, nereye yazcak/göstercek?[/b]

[quote name='severalnasty' date='26 November 2011 - 13:39 ' timestamp='1322307584' post='1118624']
[b]Hocam 8 soru var. Local sKontrol'ü mü tekrarlayacağım, yoksa sayfa değiştirme butonundaki verdiğiniz tüm kodları mı?[/b]
[b]
[/b]
[b]Global Function için verdiğiniz kodu Project propertieste bir Global Functions diye sekme var, oranın en sonuna mı ekleyeceğim?[/b]
[b]
[/b]
[b]Sonuç Ekranı bir diyalog. Dialogun on show evresine bu kodları yazdığımda sonuçları bir label'a mı yazcak, nereye yazcak/göstercek?[/b]
[/quote]

1-) Oradaki kutudaki tüm kodları ekleyeceksiniz...

2-) evet global Function orasıdır oraya ekleyin

3- Sonuc Ekranının Diyalog olması birşeyi değiştirmez.. Dialogun on Show evresine Ekleyin ve

[quote]
nToplamSoru="10" --- burada Toplam Soru Sayısı
nYanlis = nToplamSoru - nSonuc --- burada toplamdan doğruları çıkarıp yanlışları bulduk
nDogru=nSonuc
nYuzde = Math.Round((nDogru/nToplamSoru)*100, 0); ---Burada Yüzde Alıyoruz

Label.SetText("Dogru",nDogru)
Label.SetText("Yanlis",nYanlis)
Label.SetText("Yuzde","%"..nYuzde)
[/quote]
biçiminde labeller oluşturup kullanabilirsiniz :)

Edited by Kazım

[b]Hocam çok teşekkürler: Ben sonuç sayfasına Yüzde değeri %70 ve yukarısı olursa Sınavı Başarıyla Bitirdiniz yazmasını, %70'in altında olursa Üzgünüz sınavı tekrarlamanız gerekiyor butonunun çıkmasını istiyorum. allah razı olsun. Teşekklürler...[/b]

[code]nToplamSoru="10" --- burada Toplam Soru Sayısı
nDogru=nSonuc
nYuzde = Math.Round((nDogru/nToplamSoru)*100, 0); ---Burada Yüzde Alıyoruz

nBasari="";
if nYuzde >= 70 then
nBasari="Başarılı";
else
nBasari="başarısız";
end

Label.SetText("Dogru",nDogru)
Label.SetText("Yanlis",nYanlis)
Label.SetText("Yuzde","%"..nYuzde)
Label.SetText("Basari", nBasari)
[/code]

biçiminde Labele başarıyı yazdırabilirsiniz :)

Edited by Kazım

[quote name='severalnasty' date='26 November 2011 - 14:42 ' timestamp='1322311350' post='1118662']
[b]Kazım hocam başarısız durumunda buton çıkmasını istiyorum...[/b]
[/quote]
İstediğin yerde bi tane button oluştur.. sonra özelliklerinden görünmez yap...
sonra bu kodu üstteki koddan değiştir..
[quote]

if nYuzde >= 70 then
xButton.SetVisible("xButton2",true) --- eğer başarılı ise başarılı butonu görünsün
else
xButton.SetVisible("xButton",true) ---eğer başarısız ise başarısız butonu görünsün
end

[/quote]

Edited by Kazım