Jump to content

Profesyonel Kulaklık

tsunami151
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar ;

ilk önce kulaklık alacaklar için önerilerimi belirteyim .

nasıl bir kulaklık istiyorsunuz ? ( kablolu-kablosuz )

kulaklığı hangi amaç için kullanacaksınız ? ( game-film^müzik )

isterseniz şimdi başlayalım , kulaklık mevzuunu 2 hafta gibi uzun bir süre araştırdım ve şu anda da zevkle kullandığım muhteşem kulaklığı aldım.
sanal olarak 7.1 desteklemesi ( gerçek 5.1 değil ) hakikkatten mükemmel , kafanızın içerisinde ayrı yönlerden gelen sesleri çok rahat ayırt edebiliyorsunuz. ( PAKET İÇERİĞİNDE USB SES KARTI MEVCUT )
logitech -razer-stellseries ve sennheiser herkesin bildiği dünyaca ünlü markaların birkaçıdır...
G930 ( G35 ) - RAZER MEGALADON - STEELSERİES H7 -SENHHİSER 350-360 ( 333D) 'i mutlaka kullanan arkadaşlarımız vardır ( bence onlarda deneyimlerini yazarsa sevinirim )
ilk önce siz nasıl bir kulaklık kullanmak istiyorsunuz onu bilmeniz gerekiyor , sonrasında kulaklık için ne kadar bütçe ayırdınız, ve iyi bir ses kartı olmadan da kaliteli ses alabilirmiyim diye düşünün :)

amacınız ne olacak ; oyun için mi yoksa film ,müzik dinlemek için mi ?

kablolu-kablosuz olması sizin için önemli nedir ?

5.1 veya 7.1 ses'e ihtiyaç duyuyor musunuz ?

empedans, ohm , desibel sizin için birşey ifade etmiyor olabilir. ( ama kulaklıkla bunlar önemli )

mikrofonlu olmasına gerek var mı ? ( voip-langame ) ( karşı tarafa sesinizin berrak gitmesi gibi )

kulaklık takılı iken kesinlikle rahatsız edilmeyeceğiniz kulaklık mı arıyorsunuz ?

arkadaslar konu soru-cevap şekinde oldu gerçi , merak ettiğiniz bir durum olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

BU ARADA MUHTEŞEM BİR O KADARDA KARİZMATİK VE HAKKINI SONUNA KADAR VEREN KULAKLIĞIMI MERAK EDEN ARKADASLAR OLURSA ÖZELDEN BELİRTİRİM* :)

herkese hayırlı geceler , iyi sabahlar dilerim.

Edited by tsunami151

• 2 ay sonra...

Ben TV den gece komşuları rahatsız etmemek için kablosuz ama yani küçük bir kulaklık arıyorum. Araştırmanızda böyle bir kulaklık buldunuzsa yazarsanız makbul olur. Kulaklığın sadece kulakların içine giren kablosuz bişey olmasını istiyorum...

Aslında bende alacağım.
Maximun bütçem. 50 tl
Ben müzik dinlemek için istiyorum.
Ancak ben cep telefonundan dinleyecegim.
Android işletim sistemi var. Kötü bir kulaklıkla bile ipod kalitesinde müzik dinleyebiliyorum.
Mutlaka olması gereken özellik. Kulaktan hic bir şekilde çıkmaması gerekir. Çünkü gece yatarken daha çok müzik dinlerim :)
Artık marka ve kaliteli ses sunan bir kulaklık tavsiyesi sizlere kalmıs.

[quote name='tsunami151' date='24 November 2011 - 04:02 ' timestamp='1322100172' post='1117424']
merhaba arkadaşlar ;

ilk önce kulaklık alacaklar için önerilerimi belirteyim .

nasıl bir kulaklık istiyorsunuz ? ( kablolu-kablosuz )

kulaklığı hangi amaç için kullanacaksınız ? ( game-film^müzik )

isterseniz şimdi başlayalım , kulaklık mevzuunu 2 hafta gibi uzun bir süre araştırdım ve şu anda da zevkle kullandığım muhteşem kulaklığı aldım.
sanal olarak 7.1 desteklemesi ( gerçek 5.1 değil ) hakikkatten mükemmel , kafanızın içerisinde ayrı yönlerden gelen sesleri çok rahat ayırt edebiliyorsunuz. ( PAKET İÇERİĞİNDE USB SES KARTI MEVCUT )
logitech -razer-stellseries ve sennheiser herkesin bildiği dünyaca ünlü markaların birkaçıdır...
G930 ( G35 ) - RAZER MEGALADON - STEELSERİES H7 -SENHHİSER 350-360 ( 333D) 'i mutlaka kullanan arkadaşlarımız vardır ( bence onlarda deneyimlerini yazarsa sevinirim )
ilk önce siz nasıl bir kulaklık kullanmak istiyorsunuz onu bilmeniz gerekiyor , sonrasında kulaklık için ne kadar bütçe ayırdınız, ve iyi bir ses kartı olmadan da kaliteli ses alabilirmiyim diye düşünün :)

amacınız ne olacak ; oyun için mi yoksa film ,müzik dinlemek için mi ?

kablolu-kablosuz olması sizin için önemli nedir ?

5.1 veya 7.1 ses'e ihtiyaç duyuyor musunuz ?

empedans, ohm , desibel sizin için birşey ifade etmiyor olabilir. ( ama kulaklıkla bunlar önemli )

mikrofonlu olmasına gerek var mı ? ( voip-langame ) ( karşı tarafa sesinizin berrak gitmesi gibi )

kulaklık takılı iken kesinlikle rahatsız edilmeyeceğiniz kulaklık mı arıyorsunuz ?

arkadaslar konu soru-cevap şekinde oldu gerçi , merak ettiğiniz bir durum olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

BU ARADA MUHTEŞEM BİR O KADARDA KARİZMATİK VE HAKKINI SONUNA KADAR VEREN KULAKLIĞIMI MERAK EDEN ARKADASLAR OLURSA ÖZELDEN BELİRTİRİM* :)

herkese hayırlı geceler , iyi sabahlar dilerim.
[/quote]

hocam mesaj attım bakarmıısn

Ben Telefonda çok sağlam yüksek desibelli profesyonel bi kulaklık arıyorum böyle ne biliyim o müziği bana hissettirecek telefonumun normal kulaklıkla bana verebilecek sesin daha fazlasını verebilecek bass'ı tiz i cok ayrıntılı duyabileceğim kulaklık önerebilecek varmı özelden?

[quote name='kurtbey99' date='22 February 2012 - 14:24 ' timestamp='1329920683' post='1158960']
tsunami151 arkadaşım mesajına bakamıyor herhalde ? <_<
[/quote]

sizden gelen bir pm yok

hayatın_içinden ;

Ben TV den gece komşuları rahatsız etmemek için kablosuz ama yani küçük bir kulaklık arıyorum. Araştırmanızda böyle bir kulaklık buldunuzsa yazarsanız makbul olur. Kulaklığın sadece kulakların içine giren kablosuz bişey olmasını istiyorum...

tv den dinlemek için çeşitli kablosuz sistemler var , philipsi test etme imkanım oldu sesi tatminkardı ; sonuçta 5.1 veya 7.1 değildi ( bildiğim kadarı ile tv den sesi kablosuz olarak sadece stereo alabiliyorsunuz )

pc içinse logitech G 930 ve Razer Chimaera modellerini tavsiye edebilirm ( pc333d( kablolu -ses kartlı ) ile creative megawork 550 sanki kulağımın içinde :=))

[quote name='kurtbey99' date='21 February 2012 - 20:28 ' timestamp='1329856089' post='1158665']
[/quote]

[quote name='&ULTİMATE&' date='21 February 2012 - 20:41 ' timestamp='1329856901' post='1158672']
Aslında bende alacağım.Maximun bütçem. 50 tlBen müzik dinlemek için istiyorum.Ancak ben cep telefonundan dinleyecegim.Android işletim sistemi var. Kötü bir kulaklıkla bile ipod kalitesinde müzik dinleyebiliyorum.Mutlaka olması gereken özellik. Kulaktan hic bir şekilde çıkmaması gerekir. Çünkü gece yatarken daha çok müzik dinlerim :)Artık marka ve kaliteli ses sunan bir kulaklık tavsiyesi sizlere kalmıs.
[/quote]

[font="Franklin Gothic Medium"][size="3"][font="Impact"]kulak içi kablosuz kulaklık hiç görmedim duymadım , ancak bluetoth ile olabilir ve senhheiserın bildiğim kadarı ile mmx500-550 kulaklığı var o da normal boyutlarda :=([/font][/size][/font]